1000 TL İşlemci ve anakart önerisi

Denis Kenanoglu

Hectopat
Daha fazla  
Hepinize merhabalar arkadaşlar. 1000 TL bütçem var. Bu bütçeye uygun işlemci+anakart önerinizi bekliyorum. Intel sistem DDR3 kurmak istiyorum. Parçalar ikinci el olsa da olur. i5 veya i7 tarzı işlemciler önermenizi rica ediyorum. Oyunları orta ayarda oynatsa kafidir. Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize merhabalar arkadaşlar. 1000 TL bütçem var. Bu bütçeye uygun işlemci+anakart önerinizi bekliyorum. Intel sistem DDR3 kurmak istiyorum. Parçalar ikinci el olsa da olur. i5 veya i7 tarzı işlemciler önermenizi rica ediyorum. Oyunları orta ayarda oynatsa kafidir. Şimdiden teşekkürler...
Dostum yıl olacak 2018 sen DDR3 kurmak istiyorum diyorsun. O fiyata deli gibi bir ryzen işlemci alırsın. İntele tek atar. Ryzen istersen öneririm.

Elinizde DDR3 bellek olsa bile bu tarihte DDR3 sistem kurmak mantıklı değil. 1000 TL'ye çok rahat Ryzen sistem kurarsınız.

anladım. ama şuan bile çoğu oyunlar tek çekirdek hızını kullanıyor.tek çekirdekte perfomansı nasıldır 3.4ghz yeterlimidir*
Şimdi şöyle söyleyeyim. Tek çekirdekte İntel geçiyor ama %20'lik bir farkla. Ryzen ise %50 farkla geçiyor. Ve ileride çoğu oyun çoklu çekirdeği kullanacak, ayrıca ryzen AM4 platformunda geliyor.
AMD bu platformu 2020'ye kadar sürdüreceğini açıkladı. Yani Ryzen sistem her açıdan daha iyi.
Not: 8. nesil işlemcileri de bekleyebilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı