1000 TL Kasa + PSU önerisi

zarateray

Kilopat
Herkese merhaba arkadaşlar. Eski bilgisayarımı sattığım için yeni bir sistem topluyorum. Ryzen 5 1600 AF işlemci ve MSI GTX 1660 Ventus ekran kartı elimde mevcut. Corsair Spec Delta RGB ve yanında gelen 550W +80 Plus güç kaynaklı kasayı düşünüyordum fakat fiyatı 930 liralara geldi. Sizce bu fiyattayken de alınır mı yoksa kasa+PSU olarak başka önerileriniz olur mu? Kasa içerisinde hava sirkülasyonu en önem verdiğim şey. Odam dar ve sıcak olabiliyor bunu da dikkate alırsanız teşekkür ederim.

Kasa:

PSU:

Kişisel önerim PSU Gold GD alıp yanına RGB Flow ile Arctic P12 olur.

Kasa:

PSU:

Kişisel önerim PSU Gold GD alıp yanına RGB Flow ile Arctic P12 olur.

Bu kasanın önden hava akışı iyi mi dostum?

Pollux modelinin önü zaten açık görebileceğiz gibi aynı şekilde RGB Flow modelinin alt kısmı mesh.

Spec Delta ile modeline göre benzer sayılır RGB Flow modelinin hava akışı daha iyi sayılabilir ama fan sayısı.
Dostum RGB Flow ve dediğin fanlardan almayı düşünüyorum ama anakartım B450m S2H. Fanları buna nasıl bağlayacağım? Fan çoklayıcı da mı almam lazım?

Kasa içerisinde 1 ve aldığınız ile 2 adet fan geliyor zaten anakarta bağlamak sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.
Anakartta 1 adet system fan girişi mevcut. Ayrıca Dark Guardian modeli nasıldır sizce? Delta Spec RGB'de önde toz filtresi olmaması beni korkutuyor masam çok tozlanıyor eşyalardan dolayı

Dark kaliteli olarak bir şey beklemeyin hava akışı olarak iyi bir kasa.

Toz filtresi RGB Flow modeli için var.

Su ikili alınabilir Dark ile:

Dark kaliteli olarak bir şey beklemeyin hava akışı olarak iyi bir kasa.

Toz filtresi RGB Flow modeli için var.

Su ikili alınabilir Dark ile:
550-600w işimi görür bence hocam benim. 750w biraz fazla değil mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı