1000 TL Kasa, PSU ve Fan Tavsiyesi

acaremre

Decapat
Başlıkta belirttiğim gibi bu 3 parçaya 1000 TL limit ayırdım. Mümkünse 5 fan istiyorum ama en azından ön 2, egzoz, üst 1 olması düşüncesindeyim. Bird e kasanın önü ve üstü kapalı değilde filtreli olmasını istiyorum. RGB çok önemli değil benim için. RGB olmasın performans, serin ve sessiz olsun yeterli. İşlemci stok soğutucu kullanılacak. Sistemde Ryzen 7 2700x, GTX 1070, 16 RAM, ASUS PRIME B450 PLUS anakart için kullanılacak. Tamamen size bırakıyorum, ister PSU dahil kasa üzerine fanlar ekleyin, ister fanlı kasaya PSU ekleyin, ister boş kasayı doldurun. Phanteks cırt cırtlı kablolama sistemi çok hoşuma gidiyor fakat 1000 TL limite sığdıramadım. Birde viper fanların sessiz olduğunu duydum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Phanteks Kasa bence güzel bir alternatif aklında bulunsun gayet kaliteli şahsen bende kullanıyorum.
XIGMATEK 3 adet 120mm RGB LED Çift Yüzlü 1200rpm Kumanda Kontrol Kasa İçi Fan tavsiye ederim harika bir görüntü yakalarsın kasayı beyaz da yapabilirsin renk kontrast gibi düşüncelerin varsa.
Psu çok geniş bir alan 80+ ve sisteme yeten bir şey aldıktan sonra ne aldığının çokta önemi yok.
Peki bu RGB ledler kasama uygunmu ben tam anlayamıyorumda. Direk PSU ya bağlanmıyor sanırım anakartta soket olması gerekiyormuş. Kasa içerisinde hiç stok fan mevcut değil mi ? Sanırım limiti 50-100 TL daha arttırıp P350X alacağım.

Peki bu RGB ledler kasama uygunmu ben tam anlayamıyorumda. Direk PSU ya bağlanmıyor sanırım anakartta soket olması gerekiyormuş. Kasa içerisinde hiç stok fan mevcut değil mi ? Sanırım limiti 50-100 TL daha arttırıp P350X alacağım.
Benim anakartım MSI "JLED1" soketi var onu 4 Kanal RGB Fan Çoklayıcı ile görsel şölenler oluşturabilirsin. Senin ki ne baktım ama internette sağlıklı görüntü yok iş yerinde olduğum için araştırma şansım olmadı ama o kartta da vardı diye tahmin ediyorum.

Benim anakartım MSI "JLED1" soketi var onu 4 Kanal RGB Fan Çoklayıcı ile görsel şölenler oluşturabilirsin. Senin ki ne baktım ama internette sağlıklı görüntü yok iş yerinde olduğum için araştırma şansım olmadı ama o kartta da vardı diye tahmin ediyorum.
Fan çoklayıcı almadan kullanamazsına mı geliyor sonuç. Yoksa bu power reset pinleri gibi midir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı