600 TL PSU, Kasa ve Fan tavsiyesi

OldMan

Centipat
İyi günler arkadaşlar, iş gereği bilgisayar topladım. İndirimleri takip ederek en uygun fiyata yüksek performanslı bir sistem oluşturma peşindeyim, anakart olarak MSI B450 GAMING Plus Max modelini aldım. T-Force markasının 3200MHz RGB RAM'lerini tercih ettim.

İşlemci ve ekran Kartı olarak, kafamda Ryzen 7 2700X ve RX 590 var. RX 590'ı 1 sene kullanıp, 5700 XT veya o zaman hangi uygun fiyatlı sağlam ekran kartı çıkarsa ona güncellemek istiyorum. Bu yüzden ileriye yönelik de bir sistem toplama peşindeyim, her parça için İnternette bolca bilgi var fakat PSU ve Fan konusunda F/P incelemeleri çok fazla bulamadım. Hep belli başlı modeller üzerinde duruyor inceleyen insanlar, PSU olarak 750W civarı bir model düşünüyorum. Bütçem maksimum 600 TL, bu fiyatlara sağlam (mümkünse modüler/yarı modüler) bir PSU tavsiye edebilir misiniz?
Kasa olarak, Carbide 06 veya 275R düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Kasalarda 2 adet fan çıkıyor, 3 adet egzoz ve 3 adet akım olmak üzere fan sayısını 6'ya çıkarmayı istiyorum. F/P olarak hangi fanı önerirsiniz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi günler arkadaşlar, iş gereği bilgisayar topladım. İndirimleri takip ederek en uygun fiyata yüksek performanslı bir sistem oluşturma peşindeyim, anakart olarak MSI B450 GAMING Plus Max modelini aldım. T-Force markasının 3200MHz RGB RAM'lerini tercih ettim.

İşlemci ve ekran Kartı olarak, kafamda Ryzen 7 2700X ve RX 590 var. RX 590'ı 1 sene kullanıp, 5700 XT veya o zaman hangi uygun fiyatlı sağlam ekran kartı çıkarsa ona güncellemek istiyorum. Bu yüzden ileriye yönelik de bir sistem toplama peşindeyim, her parça için İnternette bolca bilgi var fakat PSU ve Fan konusunda F/P incelemeleri çok fazla bulamadım. Hep belli başlı modeller üzerinde duruyor inceleyen insanlar, PSU olarak 750W civarı bir model düşünüyorum. Bütçem maksimum 600 TL, bu fiyatlara sağlam (mümkünse modüler/yarı modüler) bir PSU tavsiye edebilir misiniz?
Kasa olarak, Carbide 06 veya 275R düşünüyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Kasalarda 2 adet fan çıkıyor, 3 adet egzoz ve 3 adet akım olmak üzere fan sayısını 6'ya çıkarmayı istiyorum. F/P olarak hangi fanı önerirsiniz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, iyi forumlar.
High Power 750W 80+ Gold
Aerocool KCAS 750W 80+ Gold
Gigabyte G750H 750W 80+ Gold

3 üde 550-600 TL fiyat bandında.

Fan olarak ben Cougar Turbine 120mm fanlarından 3 adet kullanıyorum. Sessiz ve etkili bir soğutması var. Tanesi 38 lira gibi birşeyden aldım.

Sistemi ne için topluyorsunuz? Eğer render, edit işleri için kullanmayacaksınız Ryzen 3600 öneririm.Tekli çekirdek performansı bakımından Ryzen 2700X'in üstünde bir performansı var.

Sistemi ne için topluyorsunuz? Eğer render, edit işleri için kullanmayacaksınız Ryzen 3600 öneririm.Tekli çekirdek performansı bakımından Ryzen 2700X'in üstünde bir performansı var.
Render ve edit yapacağım o yüzeen bu işlemci üzerinde yoğunlaştım

Xigmatek venom x modeli var 650w psu ile birlikte 650-700lira civarına satılıyor. Beni gerçekten cezbetti üzün fakat X-power psulara güvenebilir miyim yani sistemi tam yük altında çalıştırdığım zamanlar da olucak sonuçta.

Kasa ile birlikte gelen güç kaynağının detaylı bir bilgisi yok. Bence ayrı ayrı almanızda fayda var.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı