1000 TL kule tipi soğutucu önerisi

240mm sıvı soğutmayla 4.4Ghz ve 1.25v'de dilediğim gibi zaptedebiliyorum. Boşta 45, yükte 70 yine. OCCT Power testinde 90 civarı. O test ağlatıyor zaten işlemciyi biliyorsun. Yani kuleden sıvıya geçmem bir miktar daha OC yapmama olanak sağladı ama yine de 360 olmadan bence full güçte OC yapmak mümkün değil.

Kimse söz etmemiş bundan fakat şahsen ben 1000 TL'yi kule tipi bir soğutmaya verseydim üzülürdüm. 1000 TL Altına sıvı soğutma bulunabiliyor.

Bunu almaktansa kule tipi soğutucu alırım açıkçası. Hatta bunun 240mm olanı yerine de kule tipi alırım. İyi bir kule tipi soğutucu, vasat sıvı soğutmadan daha iyidir kesinlikle. Hem radyatör sesiyle de uğraştırmaz.

Bunu almaktansa kule tipi soğutucu alırım açıkçası. Hatta bunun 240mm olanı yerine de kule tipi alırım. İyi bir kule tipi soğutucu, vasat sıvı soğutmadan daha iyidir kesinlikle. Hem radyatör sesiyle de uğraştırmaz.
Sıvı soğutmalar sıkıntı çıkma olasılığı konusunda daha önceler. Daha çok parça, mekanizma ve devre barındırdıkları için eğer mecbur kalınmazsa kullanılmaması gerek bence. Tek fanlı kule tipi soğutucular bile gayet yeterli oluyor hatta fazla bile gelebiliyor birçok senaryoda.

Sıvı soğutmalar sıkıntı çıkma olasılığı konusunda daha önceler. Daha çok parça, mekanizma ve devre barındırdıkları için eğer mecbur kalınmazsa kullanılmaması gerek bence. Tek fanlı kule tipi soğutucular bile gayet yeterli oluyor hatta fazla bile gelebiliyor birçok senaryoda.

Ben kule tipi soğutucuları daha çok seviyorum hocam zaten. Sıvı soğutucuların bir süre sonra içerisindeki sıvının köpüklenmesi sonucu çıkardığı o radyatör sesi beni deli ediyor açıkçası.

Ben kule tipi soğutucuları daha çok seviyorum hocam zaten. Sıvı soğutucuların bir süre sonra içerisindeki sıvının köpüklenmesi sonucu çıkardığı o radyatör sesi beni deli ediyor açıkçası.
Ben de hem merak hem de görüntü açısından dayanamadım aldım bir tane :D Modelden modele değişiyor dediğin sorunların ne zaman meydana geleceği ama olması kaçınılmaz yani.

Tek fanlı sıvı sogutucu kule sogutucu kadar etki yapamıyor. Düzgün bir kule sogutucu rahatlıkla daha iyi diyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı