Diğer 1000 TL laptop soğutucu önerisi

Markus00

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese iyi günler dilerim. Bana laptop soğutucusu önerir misiniz? 2000 TL kulaklık alacağım kalan 1000 TL ile laptop soğutucusu almayı düşünüyorum ama bu kadar fazla para vermek istemiyorum açıkçası. Laptopum Lenovo Ideapad 3 Gaming 15.6 inç. Bilgisayarıma önem veriyorum o yüzden deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Alaycı tavırlar takınmazsanız sevinirim. İyi günler.

Arkadaşlar herkese iyi günler dilerim. Bana laptop soğutucusu önerir misiniz? 2000 TL kulaklık alacağım kalan 1000 TL ile laptop soğutucusu almayı düşünüyorum ama bu kadar fazla para vermek istemiyorum açıkçası. Laptopum Lenovo Ideapad 3 Gaming 15.6 inç. Bilgisayarıma önem veriyorum o yüzden deneyimlerinizi benimle paylaşırsanız çok sevinirim. Alaycı tavırlar takınmazsanız sevinirim. İyi günler.
Laptop soğutucuları arasında pek bir fark yok. Bu yüzden ben ucuz bir model aldım. Asıl amaç olarak bilgisayarın altını açık bırakarak bilgisayarın fanlarının daha verimli çalışmasını sağlıyorum.

Bu ara aldığım model bu,
Amazon.com.tr
(Sessizlik olarak çok iyi)

Yerinizde olsam soğutucuya 400₺'den fazla asla vermem. Az çok hepsi aynı işi yapıyor. Önemli olan sessiz olması çünkü takır takır çalışınca yüksek ayarda sinir bozuyor. Arkadaşın dediği gibi üstteki model sessiz ise fazlasıyla işinizi görecektir.

Boşuna hiçbir işe yaramayan fanlar a para vermeyin. TriLine Yeni Nesil Notebook Soğutucu Vakumlu Fan Ayarlı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Bu vakumlu soğutucular çok işe yarıyor YouTube den incelemelerini izleyebilirsin fanlı olanlarla karşılaştırmaları da var.

Boşuna hiçbir işe yaramayan fanlar a para vermeyin. TriLine Yeni Nesil Notebook Soğutucu Vakumlu Fan Ayarlı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Bu vakumlu soğutucular çok işe yarıyor YouTube'dan incelemelerini izleyebilirsin fanlı olanlarla karşılaştırmaları da var.

Bunların uzun vadedede zarar verdiğiyle ilgili bir şeyler okumuştum hiç kullanma fırsatım olmadı ama araştırmadan alınmamalı normal laptop soğutucu alıp güzel bir fan ve termal macun bakımı yapılması daha garanti olacaktır

Öncelikle sıcaklık değeri mi yüksek neden soğutucu almak istiyorsun ? Eğer sıcaklık değerleriyse bunu temizlik ve bakım yaparak çözebilirsin. Ben düzenli macun bakımı yapmama rağmen CPU sıcaklığım 80-90derecelerdeydi. Fanı temizledim tozları aldım ve şu an 55-60 derecelerde dolaşıyor oyun oynarken. Yani eğer neden almak istediğini söylersen daha mantıklı önerilerde bulunabiliriz.

Öncelikle sıcaklık değeri mi yüksek neden soğutucu almak istiyorsun ? Eğer sıcaklık değerleriyse bunu temizlik ve bakım yaparak çözebilirsin. Ben düzenli macun bakımı yapmama rağmen CPU sıcaklığım 80-90derecelerdeydi. Fanı temizledim tozları aldım ve şu an 55-60 derecelerde dolaşıyor oyun oynarken. Yani eğer neden almak istediğini söylersen daha mantıklı önerilerde bulunabiliriz.
Sıcaklık değerleri hakkında bi bilgim yok çünkü sadece ders çalışıyorum.Boşta ekran kartı 32 41 arası.Hava akışı olsun diye.Zaman bulduktan sonra macun ve temizlik yaptıracağım.Almak istediğim soğutucu bilgisayara zarar vermesin hava akışı olsun yeter.Normal stand istemiyorum ama.

Laptop soğutucuları arasında pek bir fark yok. Bu yüzden ben ucuz bir model aldım. Asıl amaç olarak bilgisayarın altını açık bırakarak bilgisayarın fanlarının daha verimli çalışmasını sağlıyorum.

Bu ara aldığım model bu,
Amazon.com.tr
(Sessizlik olarak çok iyi)
İnceleyeceğim teşekkürler.

Açıkçası eğer vakumlu fan almadıktan sonra (ihtiyacınız yoksa kullanmayın) para verip almanıza değmez. Pek bir faydası da olmaz. Daha sağlıklı veya daha uzun ömürlü bir kullanım da sağlamaz. Bence boşuna paranızı harcamayın. Zamanı gelindiğinde bakımlarını yapsanız yeterli olur. Eğer oyun oynuyorsanız sıcaklık değerleri yükselmesin, daha az yorulsun istiyorsanız işlemci kullanımını kısıtlayıp, ekran kartı voltaj değerini düşürebilirsiniz. İlla almak istiyorsanız alın ama paranıza yazık. Bilgisayarın altına iki takoz(silgi vs.) koyarak havanın tahliye edilmesini kolaylaştırabilirsiniz. Bunun da faydası olur.

Açıkçası eğer vakumlu fan almadıktan sonra (ihtiyacınız yoksa kullanmayın) para verip almanıza değmez. Pek bir faydası da olmaz. Daha sağlıklı veya daha uzun ömürlü bir kullanım da sağlamaz. Bence boşuna paranızı harcamayın. Zamanı gelindiğinde bakımlarını yapsanız yeterli olur. Eğer oyun oynuyorsanız sıcaklık değerleri yükselmesin, daha az yorulsun istiyorsanız işlemci kullanımını kısıtlayıp, ekran kartı voltaj değerini düşürebilirsiniz. İlla almak istiyorsanız alın ama paranıza yazık. Bilgisayarın altına iki takoz(silgi vs.) Koyarak havanın tahliye edilmesini kolaylaştırabilirsiniz. Bunun da faydası olur.

Bu bakış açısını yıllardır her şekilde laptop kullanmış biri olarak çok yanlış buluyorum. Laptop Fanı 15°'ye kadar koşullar sağlandığında soğutma sağlar ve ek olarak bilgisayarınızın bakım ihtiyacı süresini hatrı sayılır bir miktarda uzatır.

@fikiresaygı Benim gördüğüm en fazla 1-2 derecelik bir fark. Taş çatlasa 5 derece olsun ki bu değer çok iyi bir değer. Bana vaadettiğinin çok azını veriyormuş gibime geliyor. Takma adınızda yazdığınız gibi tabii ki de görüşünüze saygı duyuyorum. Ama benim deneyimlediğim biraz daha farklı.

Vakumlu fan kullandığımda sıcaklık yüzünden kapanan bilgisayarım vakumlu fanf sayesinde kapanmadan çalışabiliyordu ama fan temizliği yapılmamış bir cihazdı. Belki de fan temizliği bile yeterli olacaktı. Dışarıdan tozunu almak değil tabi dediğim. Fanın içini açmaktan bahsediyorum.

Geri
Yukarı