1000 TL M.2 SSD tavsiyesi

Bütçe
1000

RossKemp

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Teknolojileri Uzmanı
Anakart
Asrock B360 Pro 4
Merhabalar, 1000 TL bütçem var. Aklımda olan modelleri aşağıya paylaşıyorum, sistemi M.2 üzerine kurup oyun amaçlı kullanacağım. Oyunlar, programlar ve sistem toplam 400 GB gibi bir yer kaplayacak. Bu paylaştığım modeller hariç tavsiyeniz varsa onları da bekliyorum.

- WD SN750 Black 500 GB arkadaşımın sistemden çıkma 650 TL.
- Samsung 980 500 GB 799 TL.
- MLD M300 1 TB 985 TL gibi bir fiyatı var şu an ve 1 TB olması aklımı çelmiyor değil. :)

MLD olanı yeni aldım. Üzerinde yazan değerler gerçek değil. Buna rağmen fiyatı bence çok cezbedici. Ben 2100 okuma 1700 yazma aldım. Ömrü ne olur bilemiyorum.

500GB SSD kesinlikle yetmiyor. Sürekli oyun sil/yükle işleminden bıktığım için aldım.

Neden hocam? Ne sorun yaşattı size? Ya da kronik sorunlu mu?
DRAM'siz bir model. WD SN750 çok daha iyidir. Samsung'un alınmayacak tek M.2 SSD'si olabilir.

Burada detaylıca açıklanmış.

MLD olanı yeni aldım. Üzerinde yazan değerler gerçek değil. Buna rağmen fiyatı bence çok cezbedici. Ben 2100 okuma 1700 yazma aldım. Ömrü ne olur bilemiyorum.

500GB SSD kesinlikle yetmiyor. Sürekli oyun sil/yükle işleminden bıktığım için aldım.
Ekstradan 3 TB HDD ve 240 SSD var fakat bazı oynadığım ağır disk gücü gerektiren oyunları M2'ye taşımayı düşünüyorum herşeyi tek diske yüklemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı