1000 TL Monitör Önerisi

27" alabilirim fakat pikselleşme olmasından korkuyorum. Genelde 1080p 27" önermiyorlar.
Yazdığım gibi kullanıcısıyım ve 27" ve 1080p monitörlerde pikselleşme (piksellerin belirginleşmesi) olmaz. 27" 1080p pikselleşme olmadan tercih edilebilecek en büyük ekrandır. 27" ten daha büyük 1080p bir monitör ile pikselleşme belirginleşecektir.

Benim konuya eklediğim monitörle sizin önerdiğiniz monitör arasında kaldım. Pikselleşme olmayacaksa sizin önerdiğiniz monitörün bir tık önde olduğunu düşünüyorum. Diğer arkadaşlarda önerdiğiniz monitörü önerirse alabilirim. @SouL32tr

Önerdiğiniz monitör 60Hz ve TN panel ayrıca FreeSync teknolojisi bulunmuyor. @berkugurtr

AOC 24V2Q 23.8" 75Hz 5ms (HDMI+Display) FreeSync IPS Monitör
Acer LCD ED242QRAbidpx Monitör 23.6 inches LED Teknolojisi
Biraz araştırdım ve bu iki monitör arasında kaldım. AOC 75Hz IPS panel mi? Yoksa Acer 144Hz VA panel mi? Sizce hangisini almalıyım?

Kullanım amacının çok büyük bir kısmını oyunlar oluşturuyor ve yenileme hızının fazlalığı hem keyif, hem de avantaj sağlayacak. Acer'de standart bir VA panel kullanıyor zaten. Kalite anlamında yine üzmez. Acer diyorum ben. Fiyatı da oldukça iyiymiş.

Ben de aynı araştırmadayım. 1000 tl bütçe ile 27" monitör arıyorum.
%80 kodlama, %10 internet, %10 film izleme, %0 oyun kullanımına sahibim :)

Bu kullanım sebebiyle önceliklerimi Flicker-Free ve Low Blue(Blue Light Filter) olarak belirledim.

İkinci aşamada ileri vade kullanım için kulaklık çıkışı olmasını istedim. (Daha doğrusu dahili hoparlör istedim ancak bütçe kısıtı bunu imkansız kılıyor)

27" altına inemiyorum çünkü deneyimlerim 24" üstünü şart koşuyor. Yani imkan olsa 34" alırım :)

3 monitörde kararsız kaldım ancak diğer tekliflere de açığım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Gönlümde yatan: (1480 TL)
AOC I2790VQ/BT Monitör

Aklıma yatan: (1100 TL)
Philips 276E9QDSB/01 Monitör

Cebime uyan: (850 TL)
AOC 27B1H Monitör

Son düzenleme:
6-bit ama alınır. Zaten bilgisayarın başına genelde oyun için oturuyorsan tam sana göre monitör.
Hocam merhaba, bu iki monitör arasında çok kaldım ama üsttekini almaya daha yakınım. Hangisi sence benim için daha iyi olur? Tamamen film izlemek için alacağım. Alttaki daha pahalı olmasına rağmen düşük mavi ışığı ve parlama engelleyici yok o yüzden kafamı kurcalıyor.
Philips 23.8" 246E9QJAB Full HD Monitör - Vatan Bilgisayar

Philips 245C7QJSB/00 İnce Monitör Fiyatı - Vatan Bilgisayar

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı