60-67 TYT netleri nasıldır?

KiloZuluSierra

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
11.sınıfım.
TYT netlerim 60-67 arası geliyor. En en kotü ihtimalle 27-28 tane matematik yapıyorum. Fen 6-7, sosyalde aynı. Türkçe ise 20 civarı. Branş denemesi çözüyorum 27-28 üstünde geliyor Türkçe. Sınav ortamında mı olmuyor anlamıyorum. Evde oturup pantalon ve ayakkabıyla çözecek raddeye geldim çok moralimi bozuyor şu netlerim. Dershanedeki 60 soruluk konu tarama testleri 45+ çok rahat geliyor. Dershanede sınıfta konu tarama sınavlarında her zaman şaşmadan birinciyim ama dün olan TYT sınavında ise 12 kişilik sınıfta 11. olmuşum. 61,75 net ile.
Hatırladığım kadarıyla netler (sadece virgülleri unuttum ve yazmıyorum.)
Matematik-30 sınıfta en yüksek net.
Türkçe-19, 75.
Fen-7
Sosyal-5
Konu tarama testlerinde tokatladığım adamlar TYT'de deliksiz 80 atıyor. Ne yapayım 11 konularını mı salayım. Haftada en 3 Türkçe branş çözüyorum ama demek ki boşa çözüyormuşum. Ağustosa kadar 80'nin altıyla girersem korkusuyla kendimi yiyip bitirdim birkaç gündür. Motivasyon ve psikoloji yok. Hedef: ilk 5, 10, 15k Allah ne verdiyse.
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
@170981

11 olmanıza rağmen matematik netleri çok güzel. Türkçe iyileşir düzenli çözerseniz hiç problem değil. Gayet iyi şu anlık. Tempoyu arttırmanız lazım. Haftalık 3 Türkçe branş az günlük çözmeniz lazım ki pratiğiniz otursun. Ayrıca rüştü hocadan paragraf tekniklerine bakın bodoslama çözüyorsanız ondan da olabilir.

Net sayısı muhabbetini fazla ciddiye almayın. Siz MF öğrencisiyseniz önemli olan matematik ve fen netlerinizdir, matematik TYT 30 net şu an için mükemmel bir değer Türkçe ise biraz dil kuralları ezberleyerek biraz da pratikle çok rahat 30 net yapılabilecek bir ders. Sosyale çok fazla yoğunlaşmanızı önermem sadece göz geçirerek yapabildiklerini yapın ama fene yüklenmenizi öneririm. Net sayısına bakmayın siz branşınızda ve Türkçeden fazla çözmeye odaklanın yeter.

11 olmanıza rağmen matematik netleri çok güzel. Türkçe iyileşir düzenli çözerseniz hiç problem değil. Gayet iyi şu anlık. Tempoyu arttırmanız lazım.
Hocam matematiği fullerim zamanım olsa.. O seviyede olduğumu düşünüyorum. Düzenli Türkçe branş çözüyorum ama etkisiz gibi denemelere göre. Sosyal ve türkçe beni delirtiyor. İnsanlar matematik yapamıyor ben türkçe. Yazın tyt çalışmalarımı en az 3x yapacağım ağustos gibi 80nin altında kalmam değil mi? Dediğim gibi çok korkutuyor. Herkes tyt pratik işi diyor ama branş çözmeme rağmen artmadı mesela.

Hocam matematiği fullerim zamanım olsa.. O seviyede olduğumu düşünüyorum. Düzenli Türkçe branş çözüyorum ama etkisiz gibi denemelere göre. Sosyal ve türkçe beni delirtiyor. İnsanlar matematik yapamıyor ben türkçe. Yazın tyt çalışmalarımı en az 3x yapacağım ağustos gibi 80nin altında kalmam değil mi? Dediğim gibi çok korkutuyor. Herkes tyt pratik işi diyor ama branş çözmeme rağmen artmadı mesela.
Türkçede paragraf için rüştü hocanın videolarını izledin mi? Türkçe denemesinde hataların ne kaynaklı oluyor? Dikkat hatası mı yoksa okuduğunu mu anlamıyorsun? Bir de çözme sıranız nasıl denemeyi?

Net sayısı muhabbetini fazla ciddiye almayın. Siz MF öğrencisiyseniz önemli olan matematik ve fen netlerinizdir, matematik TYT 30 net şu an için mükemmel bir değer Türkçe ise biraz dil kuralları ezberleyerek biraz da pratikle çok rahat 30 net yapılabilecek bir ders. Sosyale çok fazla yoğunlaşmanızı önermem sadece göz geçirerek yapabildiklerini yapın ama fene yüklenmenizi öneririm. Net sayısına bakmayın siz branşınızda ve Türkçeden fazla çözmeye odaklanın yeter.
MF alanındayım. Okuldaki sınıfımda herkes basıp gitti 80 e bir tek ben kaldım. Okul sınavlarında sınıfta ilk 5 te olmama rağmen.Tyt matematik netimle de sınıfta ilk 3 e girerim. Herkes Türkçe ve sosyalle fark atıyor.

Türkçede paragraf için rüştü hocanın videolarını izledin mi? Türkçe denemesinde hataların ne kaynaklı oluyor? Dikkat hatası mı yoksa okuduğunu mu anlamıyorsun? Bir de çözme sıranız nasıl denemeyi?
Rüştü hoca izlemedim. Hatalarım karışık %50%50 diyebilirim bile.

@Ömer S bu konuyu açarken 345 TYT matematik kitabını %70-80 kadar bitirmiştim. Şu an bitti bitecek. Bir yandan denemelere de başlayacağım ama yavaştan bir kitaba daha başlamak istiyorum. Hangisine* başlamalıyım veya siz ne önerirsiniz? Dediğim gibi netler: 28-32 bandı.11 MF hatırlatayım.
*Orijinal
*Barış
*4'4lük meb
*3 adım meb
*Metin
NOT1: Tyt matematikte belli bir seviyeyi geçtiğimi düşünüyorum yavaştan zorlanmak istiyorum.
NOT2: Neredeyse her denemede yaptığım hatalar: temel kavramlar, tek çiftler vs.
,bazı zor üslü köklü mutlak soruları(nadir)+geometri(düzenli çözüyorum, 2-3 tane zor gelirse afallıyorum)

Son düzenleme:
MF alanındayım. Okuldaki sınıfımda herkes basıp gitti 80 e bir tek ben kaldım. Okul sınavlarında sınıfta ilk 5 te olmama rağmen.Tyt matematik netimle de sınıfta ilk 3 e girerim. Herkes Türkçe ve sosyalle fark atıyor.

Rüştü hoca izlemedim. Hatalarım karışık %50%50 diyebilirim bile.

@Ömer S bu konuyu açarken 345 TYT matematik kitabını %70-80 kadar bitirmiştim. Şu an bitti bitecek. Bir yandan denemelere de başlayacağım ama yavaştan bir kitaba daha başlamak istiyorum. Hangisine* başlamalıyım veya siz ne önerirsiniz? Dediğim gibi netler: 28-32 bandı.11 MF hatırlatayım.
*Orijinal
*Barış
*4'4lük meb
*3 adım meb
*Metin
NOT1: Tyt matematikte belli bir seviyeyi geçtiğimi düşünüyorum yavaştan zorlanmak istiyorum.
NOT2: Neredeyse her denemede yaptığım hatalar: temel kavramlar, tek çiftler vs.
,bazı zor üslü köklü mutlak soruları(nadir)+geometri(düzenli çözüyorum, 2-3 tane zor gelirse afallıyorum)
Orijinal çözebilirsiniz zorlanmak istiyorsanız. Şu an kaç net bandındasınız bilmiyorum ama fullemeye yaklaştırır o kitap. O başta dediğiniz üslü köklü tek çift soruları deneme çözdükçe pratikleşiyor ilk 10 soruyu hiç kaçırmıyorsun.

Orijinal çözebilirsiniz zorlanmak istiyorsanız. Şu an kaç net bandındasınız bilmiyorum ama fullemeye yaklaştırır o kitap. O başta dediğiniz üslü köklü tek çift soruları deneme çözdükçe pratikleşiyor ilk 10 soruyu hiç kaçırmıyorsun.
Seri denemelere başlayacağım yazın. Dediğim gibi netler 28-32. (Geçen çok zor bir denemeye girdik 23 geldi). Orijinal, metin ve barış hepsi zor diye biliyorum o yüzden sormak istedim. Bu arada siz yks24 öğrencisi misiniz?
Ayrıca tyt denemelerinde ben herkesten zıttım. Herkes türkçe yapıyor ben türkçe yapamıyorum. Herkes matematik ilk 10 soruda zorlanmıyor. Benim en çok zorlandığım yerlerden biri. Herkes sosyal yapıyor ben yapamıyorum.

11.sınıfım.
TYT netlerim 60-67 arası geliyor. En en kotü ihtimalle 27-28 tane matematik yapıyorum. Fen 6-7, sosyalde aynı. Türkçe ise 20 civarı. Branş denemesi çözüyorum 27-28 üstünde geliyor Türkçe. Sınav ortamında mı olmuyor anlamıyorum. Evde oturup pantalon ve ayakkabıyla çözecek raddeye geldim çok moralimi bozuyor şu netlerim. Dershanedeki 60 soruluk konu tarama testleri 45+ çok rahat geliyor. Dershanede sınıfta konu tarama sınavlarında her zaman şaşmadan birinciyim ama dün olan TYT sınavında ise 12 kişilik sınıfta 11. olmuşum. 61,75 net ile.
Hatırladığım kadarıyla netler (sadece virgülleri unuttum ve yazmıyorum.)
Matematik-30 sınıfta en yüksek net.
Türkçe-19, 75.
Fen-7
Sosyal-5
Konu tarama testlerinde tokatladığım adamlar TYT'de deliksiz 80 atıyor. Ne yapayım 11 konularını mı salayım. Haftada en 3 Türkçe branş çözüyorum ama demek ki boşa çözüyormuşum. Ağustosa kadar 80'nin altıyla girersem korkusuyla kendimi yiyip bitirdim birkaç gündür. Motivasyon ve psikoloji yok. Hedef: İlk 5, 10, 15k Allah ne verdiyse.
@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE
@170981

Matematik netlerin gerçekten aşırı iyi Türkçe zamanla artar merak etme daha önünde 1 sene var TYT birazcık sabır ister yani çalışırsın çalışırsın karşılığını hemen vermez ama bana kalırsa halledersin yaz sonuna kadar bu arada alanın ne EA veya say?

Matematik netlerin gerçekten aşırı iyi Türkçe zamanla artar merak etme daha önünde 1 sene var TYT birazcık sabır ister yani çalışırsın çalışırsın karşılığını hemen vermez ama bana kalırsa halledersin yaz sonuna kadar bu arada alanın ne EA veya say?

Sayısalım hocam. Yaz sonuna kadar:
%40 Türkçe.
%30 TYT fen.
%10 TYT matematik.
%20 11.sınıf
+ Arada TYT Sosyal videoları.
ağırlığında çalışmayı düşünüyorum. Dediğim gibi etrafımda okul notları benden çok düşük öğrenciler bile TYT de 80e yaklaşmış durumda bu konuları çok takmıyorum ama bilinç altım yine de önemsiyor. Diğer konulardan gördüğüm kadarıyla siz EA bölümünden hazırlanıyorsunuz. TYT Türkçe ve sosyal adına bir şey önerir misiniz? En çok buralardan kaybediyorum. Ayrıca yukarıda sorduğum TYT matematik kaynak önerisi sorusuna da bakabilirseniz sevinirim. Başarılar.

Geri
Yukarı