1000 TL PSU önerisi

RTX 3060 ekran kartları için en az 550W
3060Ti / 3070 ekran kartları için en az 650W PSU önerilmektedir. Bir ekran kartı aldığınızda içinden çıkan broşürlerde yazmaktadır. PSU bir sistemin çakılı oyuncusu olacaksa en az 650W bir PSU almanızı tavsiye ederim. 6 adet koruma sertifikasına ve en az 80+ Bronze verimlilik sertifikasına sahip olmalı. Bu açıdan size 550W bir PSU kesinlikle tavsiye etmem. Şimdilik yeterli gibi görünse de ileride çok güçlü bir ekran kartı satın aldığınızda PSU da almanız gerekecektir.

Ekran kartini hoc arastirmadim suan pahali olduklari icin. Ornek bir ekran karti soyleyeyim diyecem ama ekran kartlarindan hic anlamiyorum arastirmadim. Yani 5600g den 1.5 -2 kat daha iyi bir performans veren bir ekran karti alirim herhalde.

550w yeterli olurmu hocam?

Moderator bey herhangi bir oneriniz var mi?
3060ti'ya kadar yeterli olur. 3060ti ve 6700xt'yi çalıştırır daha üstünde sıkıntı çıkarabilir.

3060ti'ya kadar yeterli olur. 3060ti ve 6700xt'yi çalıştırır daha üstünde sıkıntı çıkarabilir.
RTX 3060 ekran kartları için en az 550W
3060Ti / 3070 ekran kartları için en az 650W PSU önerilmektedir. Bir ekran kartı aldığınızda içinden çıkan broşürlerde yazmaktadır. PSU bir sistemin çakılı oyuncusu olacaksa en az 650W bir PSU almanızı tavsiye ederim. 6 adet koruma sertifikasına ve en az 80+ Bronze verimlilik sertifikasına sahip olmalı. Bu açıdan size 550W bir PSU kesinlikle tavsiye etmem. Şimdilik yeterli gibi görünse de ileride çok güçlü bir ekran kartı satın aldığınızda PSU da almanız gerekecektir.
Hocam haklisiniz ama gidipte o kadar guclu bir ekran karti almam. Maks alacagim yine orta seviye veya biraz ustu olur max. 550w alayi mi? Oneriyormusunuz?

Hocam haklisiniz ama gidipte o kadar guclu bir ekran karti almam. Maks alacagim yine orta seviye veya biraz ustu olur max. 550w alayi mi? Oneriyormusunuz?
O kadar guclu ve pahali ekran karti alsam mexbur deyisirim artik PSU'yu da. Hocam alayimmi corsair 550w psu? Yukarida soyledigim sistem ve ilerde orta veya ortanin bi ustu ekran kartida olacak.

Bu ekran kartlari yeterli olur gibi

Son düzenleme:
550W alınabilir elbette. Geleceğe yatırım yapmak zorunda değilsiniz. Yukarıda tavsiye edilmiş olan Corsair, MSI üründen daha iyi. Moderatörün de söylediği gibi markaya takılmamak lazım. Önemli olan işlevi.

Sosyalde HighPower çılgınlığı var ancak ben Zalman tavsiye ediyorum. 6 koruma mevcut.

Zalman ZM650 GV II
Avantajı daha iyi soğutma ve stabil çalışma prensipleri.

Aynı şekilde 6 korumalı olan HighPower da tercih edebilirsiniz. Avantajı 80+ Gold oluşu.
High Power 600 +80 Gold
Hocam attiginiz psu guzel. Buna yakisir bir gaming kasada onerirseniz cok iyi olur.

Kalitesine güvenmedi
Hocam 4 veya 3 fanli onu mesh kasa onere bilirmisiniz ? Bunlarda fan yok . Begenmedimbirazda acikcasi
Kalitesine güvenmediğim ürünleri tavsiye etmiyorum. O yüzden full mesh ve 1000 TL bütçe ile istiyorsanız sitelerde araştırma yapabilirsiniz. Gamepower, Frisby, Everest gibi markalar var. Bütçeyi biraz aşarım derseniz:

Yeni konular

Geri
Yukarı