1000 TL SATA SSD önerisi

Michaelscofield

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600
Rx6500XT
Asus prime a520m-k
Apacer panther 2x8
Deepcool ag400
Samsung evo 870
İyi sosyaller. Hard diskim bozuldu ve bende SSD almaya karar verdim. M.2 slotum dolu ve SATA SSD almam gerekiyor. Aklımda SanDisk Ultra 3D modeli var sizce alınır mı? Ya da daha iyi önerileriniz var mı? Bütçe maksimum 1150.

Bütçeye bir ha gayret derseniz;

500GB dediğin 3 oyunla doluyor artık. Almışken en az 1TB olanlardan almak daha mantıklı.
Aşırı dandik bir SSD. Sırf depolama alanı yüksek diye kalitesiz model alınmaz.

Aşırı dandik bir SSD. Sırf depolama alanı yüksek diye kalitesiz model alınmaz.
4 yıl kullanımda olan ve tık dememiş bir alet. Kaç kere kullandınız da aşırı dandik diyebiliyorsunuz.

4 yıl kullanımda olan ve tık dememiş bir alet. Kaç kere kullandınız da aşırı dandik diyebiliyorsunuz?
Bir şeyin dandik olduğunu anlamak için kullanmama gerek yok ki dostum. Kullanıp bozulmaması onu kaliteli yapmaz. O halde senelerce Everest ürünleri kullandım ve bozulmadı. Kaliteli mi yani Everest?

Attığın SSD'nin 870 EVO kıyaslanabilir hiçbir yanı yok. Dandik kontrolcü, DRAM yok, kalitesiz marka...

Tamam depolama olarak daha fazla, haklısın ancak kalite anlamında yerlerde. Sırf 500 yerine 960 GB olsun diye kalitesiz ürün öneremem. Sen kullanıyor ve sorun yaşamamış olabilirsin ancak bu o ürünün kötü bir ürün olduğu gerçeğini değiştirmez. Kullanmama gerek yok, internette SSD'nin donanımına ait bilgileri araştırdığımda erişebiliyorum zaten.

870Evo 300TBW garantili, Hikvision ise 320TBW garantili. 1TB olmasından ötürü daha fazla TBW sağlıyor ancak yine de daha fazla sonuçta. Ayrıca standart kullanıcıların samsungla hiç işi yok. Kalitesi tartışılmaz o ayrı ancak düşük bütçeye samsung önericem diye 500gb önermek tam bir saçmalık. 3-5 kurulumda dolacak bitecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı