1000 TL SSD Önerisi

Eternal777

Hectopat
1000 TL SSD için bütçem var (+- oynayabilir biraz sorun yok). Oyun diskim yapacağım. RDR 2 gibi büyük oyunlar koyacağım. NVME olursa daha da iyi olur. Yollama sebebinizi yazarsanız çok sevinirim.

Bütçe aşılabilirse;

Bütçe aşılamazsa;

Açıkçası ''yollama sebebi'' biraz mantıksız bir soru olmuş. Kısaca bu bütçede en alınabilir bunlar, detaya girmemek gerekirse.

Sisteminde hali hazırda SSD var mı? Depolama için SSD tuzlu olur. HDD öneririm depolama için. Neredeyse 2,5 kat fark ediyor fiyatlar. Oyun açılma süresi 2 saniye değil 15 saniye olur.
120 GB Windows, 240 GB oyun diskim var.
Bütçe aşılabilirse;

Bütçe aşılamazsa;

Açıkçası ''yollama sebebi'' biraz mantıksız bir soru olmuş. Kısaca bu bütçede en alınabilir bunlar, detaya girmemek gerekirse.
Hızı mı yoksa depolaması yönünden mi tercih ettiniz, yoksa güvenilir bir marka mı açısından yazdım aslında.

Hızı mı yoksa depolaması yönünden mi tercih ettiniz, yoksa güvenilir bir marka mı açısından yazdım aslında.
Her ikisi de uzun vadede iyidir, Samsung'un okuma hızı biraz daha üstte A2000'e göre. Aynı şekilde IOPS değerleri de 2 kat yukarıda A2000'e göre. TBW değerleri aynı, 600TB.

Yine de bir tık daha bütçe aşılırsa Samsung iyi bir tercih olacaktır.

Ben olsam bir tane 2TB Harddisk alıp, 240GB'lığı USB 3.0 ile taşınabilir SSD yapardım.

1TB SSD'yi kolay kolay dolduramaz zaten. Özellikle oyun diski olarak kullanacağını söylüyor. Büyük ve önemli dosyalar kullanılmıyorsa harddisk almak artık pek mantıklı gibi gelmiyor şahsen.

Yeni konular

Geri
Yukarı