1000 TL'ye APU işlemci önerisi

Bütçe
900-1000 TL

SIRINDOSCARF

Kilopat
Yer
BURSA-BANDIRMA
Daha fazla  
RAM
Apacer panther 8 GB DDR4 3000mhz Cl16
Anakart
Gigabayte b450m s2h
Elimde anakart, RAM ve SSD bulunuyor. Bana ucuzundan bir APU işlemci gerekiyor. AutoCAD 2D için işimi görsün yeter.

İşlemci ve ekran kartı da düşünebilirim. Ekran kartına ağırlık vermeyeceğim. Oyun ile işim yok ama gidip de GeForce 210 önermeyin.

İkinci el olur sıfır olur fark etmez.

Şu ana kadar birkaç tane işlemci için sahibinden iletişime geçmeye çalıştım ama geri dönüş olmadı.

Elinde olan veya tanıdığına olan uyguna bırakmak isteyen varsa çok güzel olur.

Fiyat araştırmama yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe DDR4 sistem için çok kısıtlı bir şeyler yapılabileceğini sanmıyorum. En sağlıklısı bütçeyi biraz arttırıp R3 1200 + hd6850 ya da 7850 tarzında şeylere yönelmek olacaktır.

Ryzen 3 2200G işlemciyi aşağı yukarı 1.2K civarına bulunuyor ama sahibinden mesajlarına adamlar geri dönüş yapmıyor.
Ekran kartı dahil olursa diye bütçeyi 900-1000 yaptım. Eğer APU olursa bütçe 1300-1400TL civarını zorlayabilirim.

Athlon 3000G, Ryzen 2200G gibi işlemcilerin yanısıra,

Düşük bütçede Athlon x4 950, Ryzen 3 1200 gibi işlemcilere ilave GT 730 ya da R7 240 ekran kartları da olabilir...

Benzer arayışta uygun iş görebilecek seçenekler bunlar gibi...

Athlon 3000G, Ryzen 2200G gibi işlemcilerin yanı sıra,

Düşük bütçede Athlon X4 950, Ryzen 3 1200 gibi işlemcilere ilave GT 730 ya da R7 240 ekran kartları da olabilir...

Benzer arayışta uygun iş görebilecek seçenekler bunlar gibi...

Ekran kartına inan gram önem vermiyorum. Çünkü bu zamana kadar GeForce 210 bile beni gayet güzel tatmin etti. Yani bu kadar ekran kartına ihtiyacı olmayan birisiyim. İşlemci önemli benim için.

Ekran kartını son seçenek olarak düşünüyorum. Keşke adamlar ilanlarına bir cevap verseydi en azından pazarlık yapacaktım. Ryzen 7 2700 işlemcisi 1200TL fiyattan satılıyor ama ilana attığım mesajlara cevap yok.

Amacım Ryzen 3 2200G alıp ekran kartı olmadan işi toparlamak. En kötü Ryzen 3 1200 işlemcisine geçerim. Ki yaklaşık 700TL civarı o işlemcide.
Ben ekran kartı almak zorundayım gibi duruyor.

Ekran kartına inan gram önem vermiyorum. Çünkü bu zamana kadar GeForce 210 bile beni gayet güzel tatmin etti. Yani bu kadar ekran kartına ihtiyacı olmayan birisiyim. İşlemci önemli benim için.

Ekran kartını son seçenek olarak düşünüyorum. Keşke adamlar ilanlarına bir cevap verseydi en azından pazarlık yapacaktım. Ryzen 7 2700 işlemcisi 1200TL fiyattan satılıyor ama ilana attığım mesajlara cevap yok.

Amacım Ryzen 3 2200G alıp ekran kartı olmadan işi toparlamak. En kötü Ryzen 3 1200 işlemcisine geçerim. Ki yaklaşık 700TL civarı o işlemcide.
Ben ekran kartı almak zorundayım gibi duruyor.
İlan tarihleri vs. eski olmasın?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 3 2200G işlemciyi aşağı yukarı 1.2K civarına bulunuyor ama sahibinden mesajlarına adamlar geri dönüş yapmıyor.
Ekran kartı dahil olursa diye bütçeyi 900-1000 yaptım. Eğer APU olursa bütçe 1300-1400TL civarını zorlayabilirim.
Hacı Ryzen 3 2200G önermiyorlar pek. Bana göre kötü değil.
Benim tavsiyem 4 çekirdekten yüksek olsun. Çünkü ileride edit, tasarım, kod yazmak, oyun yapmak gibi işler yapmak istersen, lazım olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı