1000 TL'ye APU işlemci önerisi

Bütçe
900-1000 TL
Hacı Ryzen 3 2200G önermiyorlar pek. Bana göre kötü değil.
Benim tavsiyem 4 çekirdekten yüksek olsun. Çünkü ileride edit, tasarım, kod yazmak, oyun yapmak gibi işler yapmak istersen, lazım olabilir.

İleride yükseltirim işlemciyi. Ama şu anda bana lazım olan şey hem işlemci+ekran kartının ucuza denk gelmesi. Benim işimi görsün yeter.
Bu alışveriş kredileri nasıl işliyor?

İleride yükseltirim işlemciyi. Ama şu anda bana lazım olan şey hem işlemci+ekran kartının ucuza denk gelmesi. Benim işimi görsün yeter.
Bu alışveriş kredileri nasıl işliyor?
Kanki bu 6/12 çekirdek yapısında da APU'lar var. Ucuza bulursan ikinci el, kaçırma. Ömürlük yeter vallahi (Rahat 5 yıl götürür yani).

Kanki bu 6/12 çekirdek yapısında da APU'lar var. Ucuza bulursan ikinci el, kaçırma. Ömürlük yeter vallahi (rahat 5 yıl götürür yani).

Yani şu anda bütçem gerçekten çok kısıtlı. Eğer 2 3 hafta beklersen bütçem bir 600TL daha artabilir. Ama işimi görmesi için yakın zamanda toplamam gerekiyor.
Bir tane ilana denk geldim Ryzen 3 2200G işlemci 1400TL yazmış neyse arayım dedim aradığınız numara kullanılmamaktadır dedi.

Bu işlemcinin sahibini aradım en son 1000TL fiyata bırakırım dedi. Bir süreliğine idarelik kullanılıp satmak için mantıklı olur mu?

Son düzenleme:
Yani şu anda bütçem gerçekten çok kısıtlı. Eğer 2 3 hafta beklersen bütçem bir 600TL daha artabilir. Ama işimi görmesi için yakın zamanda toplamam gerekiyor.
Bir tane ilana denk geldim Ryzen 3 2200G işlemci 1400TL yazmış neyse arayım dedim aradığınız numara kullanılmamaktadır dedi.

Bu işlemcinin sahibini aradım en son 1000TL fiyata bırakırım dedi. Bir süreliğine idarelik kullanılıp satmak için mantıklı olur mu?
Düşük bütçe de APU bulabilmek zor... Fiyatlar baya yükselmiş durumda...

En uygun seçenek Athlon X4 950 işlemci için 600 - 700 TL isteniyor,
Ryzen 3 1200 için yine 1000 TL civarı... Bir de ekran kartı eklenecek... (Min. 350 - 400 TL)

900 TL civarı verirse al kullan... Söz ettiğin kullanım için yeterli, ileride yükseltme imkanın var, satmak istediğinde rahatlıkla elden çıkarabileceğin türden...

Düşük bütçe de APU bulabilmek zor... Fiyatlar bayağı yükselmiş durumda...

En uygun seçenek Athlon X4 950 işlemci için 600 - 700 TL isteniyor,
Ryzen 3 1200 için yine 1000 TL civarı... Bir de ekran kartı eklenecek... (minimum 350 - 400 TL)

900 TL civarı verirse al kullan... Söz ettiğin kullanım için yeterli, ileride yükseltme imkanın var, satmak istediğinde rahatlıkla elden çıkarabileceğin türden...

Athlon 3000G işlemciyi 1000 TL son olur dedi. Başka çarem yok gibi duruyor.

Bir süre beni idare etsin ve AutoCAD çalıştırıp içerisinde kasmadan 2D olarak tasarımlar yapabileyim istiyorum.

1646572471359.png

Bu değil mi hocam? Ona göre yükleyip deneme yapacağım.

Geri
Yukarı