1000 TL'ye CBR 125 Cc için ekipman önerisi

Hocam şöyle ki canınızı seviyorsanız ekipman bütçesini artırırsınız. Bu bütçeye alıcağınız şeylerin koruma ihtimalini saymıyorum. Ce sertifikalı dizlik bile bu bütçede imkansız ve siz set istemişsiniz. Özellikle ekipmanlara daha yüksek bütçe verilmesi kanaatindeyim. O ekipmana bir kez ihtiyacın olacak. Motoru ise istediğin an alabilirsin. Varsın olsun scooter kullan ancak ekipmanından kısma. 1000TL'ye set değil kask alsan bile yeterli koruma alamayacaksın. LS2 mt gibi markaların çıkardıkları işler ortada. En azından bell qualifier gibi 1K ya kask ve rider denimden 500'lük pantolon ve 800'lük mont alırsanız basit darbelerden anca koruyacaktır.

Mont ve pantolon almayacağım az daha geçtikten sonra korumalı tulum alacağım ki zaten LS2 kasklarda var bu fiyat ortalamasına daha almadım sadece araştırıyorum.

Mont ve pantolon almayacağım az daha geçtikten sonra korumalı tulum alacağım ki zaten LS2 kasklarda var bu fiyat ortalamasına daha almadım sadece araştırıyorum.
Hocam o az daha geçmesine kalıcağınızı nerden biliyorsunuz? Dediğim gibi bu ekipmana bir kez ihtiyacınız olacak. Yaşınızın 16 olmasından dolayı anlıyorum ki motor için heveslisiniz ancak önünüzde uzun yıllarınız var. Gerekirse 1 sene sonra motor alın ama ekipmanınızı ilk günden tam alın. Motorlu ölüm haberlerinin %95 i kask hariç ekipman giymeyen kişiler. Bedenleri zımpara etkisinden dolayı paramparça. Oysa ekipmanlı olan kazalarda özellikle CE 2 ve 3 sertifikalı ekipman varsa 120yle gitse bile hiçbir şey olmamış gibi ayağa kalkıyorlar. Canınıza değer gösterin. Kendinize dikkat edin bir ömür boyu motor sürün^^
Ayrıca LS2 kasklar gerçekten korumayan kasklar. Herkes iyi olduğunu savunur ama sharp yıldızları airoh gibi tamamen para basılıp kazanılmış yıldızlar. Polikarbon kabuklu bir kasktan güzel bir koruma beklemeyin. Sertifika almak için çok basit darbelerden geçmesi yeterli. Kaldı ki AXXIS markası çakma snell basan bir marka ve snellin orjinal sitesinde bile fake oldukları yazılmış. Dediğim gibi en düşük almanız gerken kask Bell Qualifier olmalı bu devirde. Mont olarak da ucuz olması bakımından türk markalara yönelebilirsiniz. Ancak CORDONA veya Armid kumaş hiçbir anlama gelmiyor hocam haberiniz olsun. Hepsi sürtünme testinde paramparça olan tekstiller. Mümkünse kevlar alın. Onlar anca koruyor.

Hocam o az daha geçmesine kalıcağınızı nereden biliyorsunuz? Dediğim gibi bu ekipmana bir kez ihtiyacınız olacak. Yaşınızın 16 olmasından dolayı anlıyorum ki motor için heveslisiniz ancak önünüzde uzun yıllarınız var. Gerekirse 1 sene sonra motor alın ama ekipmanınızı ilk günden tam alın. Motorlu ölüm haberlerinin %95'i kask hariç ekipman giymeyen kişiler. Bedenleri zımpara etkisinden dolayı paramparça. Oysa ekipmanlı olan kazalarda özellikle ce 2 ve 3 sertifikalı ekipman varsa 120'yle gitse bile hiçbir şey olmamış gibi ayağa kalkıyorlar. Canınıza değer gösterin. Kendinize dikkat edin bir ömür boyu motor sürün^^
Ayrıca LS2 kasklar gerçekten korumayan kasklar. Herkes iyi olduğunu savunur ama sharp yıldızları airoh gibi tamamen para basılıp kazanılmış yıldızlar. Polikarbon kabuklu bir kasktan güzel bir koruma beklemeyin. Sertifika almak için çok basit darbelerden geçmesi yeterli. Kaldı ki axxıs markası çakma snell basan bir marka ve snellin orijinal sitesinde bile fake oldukları yazılmış. Dediğim gibi en düşük almanız gerken kask bell qualifier olmalı bu devirde. Mont olarak da ucuz olması bakımından Türk markalara yönelebilirsiniz. Ancak cordona veya armid kumaş hiçbir anlama gelmiyor hocam haberiniz olsun. Hepsi sürtünme testinde paramparça olan tekstiller. Mümkünse kevlar alın. Onlar anca koruyor.

Hocam ama örnek vermek gerekirse en basit bir aykkabıda bile en azından 18 yaşına gelene kadar ayağın büyüyor ben tam tulum alsam seneye bana olmayacak ve tekrar alma gerekecek şu an piyasada pek hoşuma giden motor yok kışı bekleyeceğim ve neredeyse 17 yaşına geliyor olurum ben motora binip genelde en uzak çarşıya giderim ki oda uzak mesafe değil ekipman alana kadar arabayla da giderim oda sorun değil ben sabah işe gidip gelirken kullanacağım motoru zaten o yüzden pek hız yapabileceğim bir alanda yok şu an aldığım ekipman kask bile 1-2 sene sonra küçük olabilir bende kışın motor fiyatları daha da düşerse elimdeki parayla alabildiğim tüm ekipmanlarımı alırım zaten bana şu an alabileceğim ortalama fiyatta 2000-3000LIRA Max geçmeyecek şekilde bir ekipman önerebilir misiniz? Çünkü gerçekten çok iyi bir şeyler alacak olsam motor alamıyorum.

Hocam ama örnek vermek gerekirse en basit bir aykkabıda bile en azından 18 yaşına gelene kadar ayağın büyüyor ben tam tulum alsam seneye bana olmayacak ve tekrar alma gerekecek şu an piyasada pek hoşuma giden motor yok kışı bekleyeceğim ve neredeyse 17 yaşına geliyor olurum ben motora binip genelde en uzak çarşıya giderim ki oda uzak mesafe değil ekipman alana kadar arabayla da giderim oda sorun değil ben sabah işe gidip gelirken kullanacağım motoru zaten o yüzden pek hız yapabileceğim bir alanda yok şu an aldığım ekipman kask bile 1-2 sene sonra küçük olabilir bende kışın motor fiyatları daha da düşerse elimdeki parayla alabildiğim tüm ekipmanlarımı alırım zaten bana şu an alabileceğim ortalama fiyatta 2000-3000LIRA Max geçmeyecek şekilde bir ekipman önerebilir misiniz? Çünkü gerçekten çok iyi bir şeyler alacak olsam motor alamıyorum.
Hocam biliyor musunuz bilmiyorum ama 30la giderken ECE sertifikası sahte olan bir kaskla kaldırıma düşseniz beyin hasarı garantilidir. Türkiyede ölüm oranının yüksek olma sebebi hız değil doğru ekipman kullanılmamasıdır. Size en gereklilerden şöyle bir set yapayım madem. Emin olun bundan aşağısı boşa masraf olacaktır ve hiçbir koruma sunmaz. Bunlar bile başlangıç seviyesinin tam sınırı olan şeyler.
Alternatif markalar olarak Rider Denim, Tech90 gibi modellere yönelebilirsiniz. 4Riders da fena değildir.

Hocam biliyor musunuz bilmiyorum ama 30la giderken ece sertifikası sahte olan bir kaskla kaldırıma düşseniz beyin hasarı garantilidir. Türkiye'de ölüm oranının yüksek olma sebebi hız değil doğru ekipman kullanılmamasıdır. Size en gereklilerden şöyle bir set yapayım madem. Emin olun bundan aşağısı boşa masraf olacaktır ve hiçbir koruma sunmaz. Bunlar bile başlangıç seviyesinin tam sınırı olan şeyler.
Alternatif markalar olarak rider denim, tecH90 gibi modellere yönelebilirsiniz. 4Riders da fena değildir.

Hocam ben sanki keyfimden almıyorum düzgün bir ekipman alınca ancak scotter e binebilirim yanlış anlaşılma olamsın ben almak istemiyor değilim ama 3000 küsur lira buna para harcasam seneye olmayacak ki bana kesinlikle haklısınız ekipmanı iyi alma konusunda ama seneye olmayacak şeye 3000LIRA para vermek biraz saçma o yüzden dizlik dirseklik kask gibi ekipmanlara yöneliyorum.

Hocam ben sanki keyfimden almıyorum düzgün bir ekipman alınca ancak scotter e binebilirim yanlış anlaşılma olamsın ben almak istemiyor değilim ama 3000 küsur lira buna para harcasam seneye olmayacak ki bana kesinlikle haklısınız ekipmanı iyi alma konusunda ama seneye olmayacak şeye 3000LIRA para vermek biraz saçma o yüzden dizlik dirseklik kask gibi ekipmanlara yöneliyorum.

Hocam takip eder misiniz bilmiyorum ama daga geçen hafta perşembe çoğu kişinin motoru sevmesini sağlayan pozitifliği eğlencesiyle insanları güldüren ve herkesi hayatını en mutlu şekilde yaşamaya teşvik eden FR3SH10 abimizi kaybettik. Ekipmansız gittiği bir sürüşte dönüşü alamayıp kol ve kaburgasını vurup 15 kırıkla hastane yolunda vefat etti kendisi. Sizi bu forumda daha uzun süre görmek isteriz. Dediklerimi yanlış anlamayın lütfen. Ancak hiçbir şey canınızdan önemli değil. Varsın olsun ailenin durumunu zorlasın. Olur da bu sene içinde aileniz sizi kaybederse sence o parayı düşünür mü? Lütfen motor almaya karar verirken ailenizi sevdiklerinizi ve hayatınızı ön plana koyun. Bana bir şey olmaz veya zaten yavaş süreceğimi kendi bahaneleriniz olarak görmeyin. Gençliğin ve yaşınızın verdiği o cesarete kapılmayın. Bu hayat yaşamaya ve görmeye değer. Gerekirse 50CC bir scooter alıp tam ekipmanla gezin. Ailenizin motoru aldığına pişman olmasına izin vermeyin. İyi forumlar efendim.

Hocam takip eder misiniz bilmiyorum ama daga geçen hafta perşembe çoğu kişinin motoru sevmesini sağlayan pozitifliği eğlencesiyle insanları güldüren ve herkesi hayatını en mutlu şekilde yaşamaya teşvik eden FR3SH10 abimizi kaybettik. Ekipmansız gittiği bir sürüşte dönüşü alamayıp kol ve kaburgasını vurup 15 kırıkla hastane yolunda vefat etti kendisi. Sizi bu forumda daha uzun süre görmek isteriz. Dediklerimi yanlış anlamayın lütfen. Ancak hiçbir şey canınızdan önemli değil. Varsın olsun ailenin durumunu zorlasın. Olur da bu sene içinde aileniz sizi kaybederse sence o parayı düşünür mü? Lütfen motor almaya karar verirken ailenizi sevdiklerinizi ve hayatınızı ön plana koyun. Bana bir şey olmaz veya zaten yavaş süreceğimi kendi bahaneleriniz olarak görmeyin. Gençliğin ve yaşınızın verdiği o cesarete kapılmayın. Bu hayat yaşamaya ve görmeye değer. Gerekirse 50CC bir scooter alıp tam ekipmanla gezin. Ailenizin motoru aldığına pişman olmasına izin vermeyin. İyi forumlar efendim.

Güzel yazıların için öncelikle teşekkür ederim evet kazadan haberim var o yüzden kışı bekleyip motor fiyatları biraz düşünce sanırım o zaman alacağım ekipmanlara da taksit yapılıyormuş zaten aylık 300 400TL taksitle de ekipmanları alırım sadece hoşuma giden bir kask var linkini atayım sertifikası var mı bir bakar mısınız tam bulamadım sertifikayı da LS2 Rapıd Mat Siyah Kask Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Güzel yazıların için öncelikle teşekkür ederim evet kazadan haberim var o yüzden kışı bekleyip motor fiyatları biraz düşünce sanırım o zaman alacağım ekipmanlara da taksit yapılıyormuş zaten aylık 300 400TL taksitle de ekipmanları alırım sadece hoşuma giden bir kask var linkini atayım sertifikası var mı bir bakar mısınız tam bulamadım sertifikayı da LS2 Rapıd Mat Siyah Kask Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
Hocam ne demek rica ederim. Olabildiğince çevremi bilgilendirmeye çalışıyorum işte. O kaskın ECE 22.05 sertifikası var ancak sharp testinde 2 yıldız almış. Bu da 30 kmh hızla giderken kafana aldığın darbede kanamalı yara demek. Ancak beyin hasarını önler. Üstelik çene kısmındaki koruması çok düşük ve çeneye darbe alınması durumunda kırıklara diş kaybına sebep olabilir. Kendim hiçibir koşulda LS2 veya MT kask tavsiye etmiyorum. Bu kasklar tamamen para tuzakları ve korumadıkları bir gerçek. Kendisi en kalitesiz ve en ağır malzemeden olan thermoplastik yapıya sahip. İçindeki süngerin ne olduğundan emin değilim ancak onun da kaliteli olma şansı yok. Üstelik kafaya D ring yerine Mikrometrik sistemle bağlanıyor ve bu da kaza anında kafandan çıkma ihtimalinin yüksek olması demek. Alınmayacak güvensiz ve bir okadar konforsuz bir model kendisi.

Hocam ne demek rica ederim. Olabildiğince çevremi bilgilendirmeye çalışıyorum işte. O kaskın ece 22.05 sertifikası var ancak sharp testinde 2 yıldız almış. Bu da 30 kmh hızla giderken kafana aldığın darbede kanamalı yara demek. Ancak beyin hasarını önler. Üstelik çene kısmındaki koruması çok düşük ve çeneye darbe alınması durumunda kırıklara diş kaybına sebep olabilir. Kendim hiçibir koşulda LS2 veya mt kask tavsiye etmiyorum. Bu kasklar tamamen para tuzakları ve korumadıkları bir gerçek. Kendisi en kalitesiz ve en ağır malzemeden olan thermoplastik yapıya sahip. İçindeki süngerin ne olduğundan emin değilim ancak onun da kaliteli olma şansı yok. Üstelik kafaya D ring yerine mikrometrik sistemle bağlanıyor ve bu da kaza anında kafandan çıkma ihtimalinin yüksek olması demek. Alınmayacak güvensiz ve bir o kadar konforsuz bir model kendisi.

Anladım hocam görüntüsü biraz cezbetmişti ama korumadıktan sonra isterse en güzeli olsun hocam birkaç kask önerisi daha yapabiliri misiniz farklı model olarak ne alabilirm yukarıda önerdiğinizden başka bir de sanırım motomax sitesi biraz pahalı dışarıdan.

Ortalama bütçenizi 1000 1500 arası düşünerek şu tavsiyeleri yapabilirim sanırım.
https://www.hepsiburada.com/shark-ridill-kask-beyaz-pm-HB00000GXSVZ (çene kilidi kötü)
Ben alacak olsam çene kilidi d ring olmasa bile sharp testinden 5 yıldız almış C70 modeline yönelirdim. Fiyatlar renkler değiştirebilir şuan çok zamanım olmadığı için ilk çıkan linkleri attım. Siz daha detaylı araştırırsanız çok daha iyi fiyatlar bulabilirsiniz. HJC'nin tüm modellerini tavsiye etmekle birlikte bell de üzmez. Shark ve suomynin bu modelleri sadece ls2 nin üstüdür.

Geri
Yukarı