1000 TL'ye ekran kartı önerisi

Hocam genel derken? Ben zaten AMD kullanıcısıyım ve AMD ekran kartından memnunum driver arayüzü NVIDIA'dan daha güzel geliyor bana. AMD genel olarak RX6000 serisi ile sorunlarının büyük çoğunluğunu azalttı. RX 580 ise sorunlu bir kart gerek coil whine gerek WattMan.

RX580 kartlar sürekli WattMan hatası veriyor ne demek? Ben mi genel anlıyorum.

RX serisi ile alakası yok eğer rx580de wattman varsa rx serilerinin hepsinde de wattman var çünkü hepsi aynı software'i kullanıyor. Herkeste yaşanacak diye bir husus yok ki genel çözümleri de mevcut zaten kesin olmasalar bile.

10 kişiden maksimum 2 tanesi yaşıyordur.
2 Yi 4 yapalım ve gene dediğim mantığa geldi kumar gibi.Teknoloji biraz şans işidir aslında

RX serisi ile alakası yok eğer RX580'de WattMan varsa RX serilerinin hepsinde de WattMan var çünkü hepsi aynı Software'i kullanıyor. Herkeste yaşanacak diye bir husus yok ki genel çözümleri de mevcut zaten kesin olmasalar bile.

WattMan sadece driver odaklı sorun olmuyor bu kartlarda ve RX580 serisinde çok fazla WattMan sorunu var ve çoğunluğu driver odaklı değil. Forumda 10 kişiden 7-8i RX 580 önermiyor zaten.

RX580 kartlar sürekli WattMan hatası veriyor ne demek? Ben mi genel anlıyorum.

Evet veriyor. Coil whine, WattMan forumda en çok bu sorunların yaşandığı kart RX 500 serisi.

2'yi 4 yapalım ve gene dediğim mantığa geldi kumar gibi. Teknoloji biraz şans işidir aslında.

Ona bakarsanız GTX serilerinde de benzer arızalar mevcut fakat yaşayan insanlar az. Ben düzinelerce AMD kart kullandım hatta şu an bile kullanıyorum 1 defa bile WattMan yaşamadım. Arkadaşın yaşayacağının da garantisi yok alır en kötü iade eder yaşarsa burada bir kumar yok yani.

WattMan sadece driver odaklı sorun olmuyor bu kartlarda ve RX580 serisinde çok fazla WattMan sorunu var ve çoğunluğu driver odaklı değil. Forumda 10 kişiden 7-8i RX 580 önermiyor zaten.

7 8 bence çok oldu. Amacı sadece oyunlardan hevesini almak olan 2K'lık bir bütçesi bir kişi için bence en uygun kartlardan biri 580.

Evet veriyor. Coil whine, WattMan forumda en çok bu sorunların yaşandığı kart RX 500 serisi.
Hocam yanlış düşünüyorsunuz. RX 6XXX Serilerinde daha fazla wattman yaşanıyor. Ayrıca wattman driver odaklı sorun oluyor. Wattman genelde ram frekansı ile de ilgili olabiliyor sanırım SAM özelliğinden kaynaklı fakat emin değilim. Yine de bu arkadaşın alabileceği en iyi kart RX470/570'tir şuan için.

Ona bakarsanız GTX serilerinde de benzer arızalar mevcut fakat yaşayan insanlar az. Ben düzinelerce AMD kart kullandım hatta şu an bile kullanıyorum 1 defa bile WattMan yaşamadım. Arkadaşın yaşayacağının da garantisi yok alır en kötü iade eder yaşarsa burada bir kumar yok yani.
hocam şans işi işte

Geri
Yukarı