1000 TL'ye güç kaynaksız kasa önerisi

@fiendhunter

Ön tarafa 20cm fan düşündüğün kadar müthiş bir şey değil. 2 tane sağlam 12cm de gayet iyi performans veriyor.

Elindeki soğutucu nedir? 1000 TL'ye o istediğin özellikte kasa bulmak mümkün mü bilmiyorum.
Xigmatek WP1266 kullanıyorum.
Elimde 2 tane 200mm sessiz fan var. Kasanın yanına (WP1266 almadan önce kullandım) monte etmiştim. 140mm kaliteli fan için ek 800TL para harcamak istemiyorum. Üstelik mümkün oldukça sessiz kasa olması için büyük fan şart.

Bu arada baya bi aradım, şimdi buldum, kutusunda "WP1266" yüksekliği 160mm yazıyor. Elimdeki kasada "Corsair Carbide SPEC-05" 165mm boşluk var denmişti. Ama kasanın içinden 1 parmak kadar dışarı taştığı için yan kapağı kapatamıyorum. Ondan dolayı yeni kasa bakıyorum.
Şu ana kadar 2 ürün bulabildim. cpu yüksekliği önemli olduğu için ve ışıkları kapatabilme garantim olduğu için Airhawk daha cazip şu anda.

Aerocool Airhawk Duo 975TL
-CPU yüksekliği 168mm
-USB 3.0 "5Gbps" var.
-Argb ışıkları sonsuza dek kapatılabiliyor.

dark maxima v20 750TL
-CPU yüksekliği 165mm
-USB 3.1G2 "10gbps" var. (ama benim anakart USB 3.2G1 "5Gbps" hıza kadar çıkıyor)
-Argb ışıkları sonsuza dek kapatılabiliyor mu, bilmiyorum. (Elektirik kesintisinde tekrar açılması can sıkıcı olur.)

Son düzenleme:
@ARDA_bey
@bjkmert.45

"Aerocool Airhawk Duo" gayet güzel ve uygun görünüyor. Işıkları kapatılabiliyor ve elektrik kesintisinde en son hangi durumdaysa aynı şekilde devam ediyor. Ön fanların toz filtresinin içerde olması kötü olmuş. Ancak yan camın kolay açılması ve vidaların cama sabit hale getirilmesi işi kolaylaştırır. Bendeki kule tipi soğutucunun (WP1266) içinden geçen bakır borularının tepedeki çıkıntıları sebebiyle şu andaki kasama girmiyor. "Aerocool Airhawk Duo" 168mm kurtarır mı bilemedim. Aklımdaki tek soru bu. :)

@Sir Benjamin
"Bitfenix Nova Mesh SE" ön tarafına 200mm fan takılamıyor. Onu eledim.
"Dark Guardian DKCHGUARDIAN"nın da ön tarafına 200mm fan takılamıyor. 165mm CPU boşluğu yetmiyor.
"Phanteks Eclipse P400a" ve "Lian Li Lancool 205" da aynı şekilde ön tarafına 200mm fan takılamıyor. 160mm CPU boşluğu yetmiyor.

WP1266 160 mm🧐
Corsair Carbide SPEC-05" 165mm boşluk var denmişti.

150 mm bu arada 165 değil.

Aerocool Airhawk Duo aldım. montajını yaptım. Kapağı kapattığında soğutucuyla arasında 4mm boşluk kaldı. Kasa içi olarak, Corsair Carbide SPEC-05'den çok daha küçük ama gerek üst radyatör boşluğu, gerek arka plakadaki genişliği sayesinde, sanki daha büyük kasa gibi hissettirdi ve Corsair Carbide SPEC-05'den çok daha kullanışlı.
Biosta fanlar görünmüyor ama pwm moduna alıp en %0'a çekince en düşük hızında çalışmaya başladılar. Işıklarını da kapattım. Elektirik kesintisinde ışıklar tekrardan açılırsa, gelip buraya yazarım. Mutlu etti :)

Geri
Yukarı