1000 TL'ye İşlemci Tavsiyesi

Evet dostum turbox.
Bu sistemi elden çıkarın derim. Yükseltmeye çalıştığınız her yerden takılırsınız. Örneğin işlemci istiyorsunuz anakart gerekli. Anakart değişince RAM'de değişecek. Belki bu PSU bunu kaldırmayacak PSU'da değişecek. Turbox dolandırıcı bir firmadır. Keşke almasaydınız.

Bu sistemi elden çıkarın derim. Yükseltmeye çalıştığınız her yerden takılırsınız. Örneğin işlemci istiyorsunuz anakart gerekli. Anakart değişince RAM'de değişecek. Belki bu PSU bunu kaldırmayacak PSU'da değişecek. Turbox dolandırıcı bir firmadır. Keşke almasaydınız.
Evet kardeşim bende pişmanım aldığıma. 2016 yılında almıştım 1400 TL bütçem vardı. Açıkçası benim aptallığım, pek araştırıp etmeden aldım.
@FurkanAltun haklı. İşlemci benim de direk gözüme takıldı. Mobil bir işlemci, laptop sandım ben de.

Çok sıkıntı dostum bilgisayarın. Mobil bir işlemci kullanıyor. Anakartını falan komple değişmen gerekicek.
Bence çok zor satarım bu bilgisayarı :)
Kasanın içinde laptop anakartı, işlemcisi, rami, harddiski var herhalde.
Karman çorman kardeşim :)

Sadece işlemciyle kalmayacak, İşlemci+Anakart+Ram değişikliği yapacaksınız. Ve bunları destekleyen PSU'da almak zorunda kalabilirsiniz. Keşke sadece İşlemci almakla bitse.

Edit: Tabi Ekran kartı da almanız icap edebilir yüksek FPS için. Vede hızlı kullanım için SSD. Kısaca toplu sistem almanız gerekiyor.

Bence kısa yoldan bir değişiklik yapma şansınız var. PSU'su kaç W kasanın? Bir de 12V kanalından ne güç veriyor? Ayrıca ekran kartının R7 240 olduğunu varsayıyorum. Onunda değişmesi gerek. 720P tabanlı bir sistemi 1000 TL'ye devam ettirebilirsin bence RAM, PSU dahilinde. Örneğin 400W sağlam bir PSU varsa ki sanmıyorum ama olabilir H55, X3440 anakart, işlemci alıp ekran kartını da RX 460 OEM yapabilirsiniz.

Bence kısa yoldan bir değişiklik yapma şansınız var. PSU'su kaç W kasanın? Bir de 12V kanalından ne güç veriyor? Ayrıca ekran kartının R7 240 olduğunu varsayıyorum. Onunda değişmesi gerek. 720P tabanlı bir sistemi 1000 TL'ye devam ettirebilirsin bence RAM, PSU dahilinde. Örneğin 400W sağlam bir PSU varsa ki sanmıyorum ama olabilir H55, X3440 anakart, işlemci alıp ekran kartını da RX 460 OEM yapabilirsiniz.
Dostum kaç W hiç bir fikrim yok bakmam gerekiyor. Şimdi dediklerine göre pc'nin durumu o kadar rezil ki satmam gerekiyor. Satsam pek fazla bir şey edeceğini sanmıyorum :) hadi satmadım diyelim bahsettiklerinden alsam, bütçe bayağı bir yukarılara çıkmak zorunda kalacak. O da şuan için beni aşar. Düşük seviye oynamaya devam o zaman :)

Dostum kaç W hiç bir fikrim yok bakmam gerekiyor. Şimdi dediklerine göre pc'nin durumu o kadar rezil ki satmam gerekiyor. Satsam pek fazla bir şey edeceğini sanmıyorum :) hadi satmadım diyelim bahsettiklerinden alsam, bütçe bayağı bir yukarılara çıkmak zorunda kalacak. O da şuan için beni aşar. Düşük seviye oynamaya devam o zaman :)
Bahsettiklerim fazla bütçe değil. Şu an pahalı desem maksimum 800 TL tutar korkutmasın. Bunlar eski ama güçlü parçalar. X3440 90 TL bir işlemci :D 4 çekirdek 8 threads ve overclock potansiyeli sayesinde günümüzün İ3 6100'üne rakip olabiliyor. Güzel bir soğutucu da 120 TL desen sana hepsi 920 TL'ye gelir. Tek gereken PSU.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı