1000 TL'ye Kadar GTX 1070 için Monitör Önerisi

@nxkddnsbskxndbdjdndbshd Orada anlatılan muhabbet işlemcinin düşük kalması. Yani sen gidip i5 7400 ile, GTX 1070'i FHD çözünürlükte kullanırsan darboğaz olur. Ve verim alamazsın. Ama minimum R5 1400 gibi bir işlemciyle FHD çözünürlükte (144 Hz) mis gibi darboğazsız kullanırsın. MSAA x8 bile kaldırır.

Kart 2K için tasarlanmış asıl mevzu. Neyde nasıl oynadığın değil. 2K için tasarlanmış demenin nesi yanlış. Üreticiler bile bu şekilde ayırabilir yakında.

Yani benim anlatmak istediğim 2K + 60 FPS kullanmak bir tercih, 1080P + 144 FPS kullanmak ayrı bir tercih ama ikisi de hoş. :D

CS:GO LOL gibi oyunlar oynuyorsunuz genelde Hz'si yüksek bir FHD monitör alınabilir.

@nxkddnsbskxndbdjdndbshd Kart 2K için tasarlandığı demek yanlış demedim zaten. Eksik bilgi. Bu kart sadece 2K için sanılıyor sonra. Herkesin donanım bilgisi yüksek değil. Bunu hiç bilmeyen bir kişi okuyormuş gibi yazmamız lazım.

Neyde nasıl oynadığın değil.
Nasıl neyde nasıl oynandığı değil? Bu kart bir süre sonra 2K kaldıramayınca, FHD ayarında kullanılacak.

Yani benim anlatmak istediğim 2K + 60 FPS kullanmak bir tercih, 1080P + 144 FPS kullanmak ayrı bir tercih ama ikisi de hoş. :D

CS:GO LOL gibi oyunlar oynuyorsunuz genelde Hz'si yüksek bir FHD monitör alınabilir.
PUBG, LOL, BF 1, COD serisi tarzında oyunlar oynanıyor masada. Yani 2K yerine 1920'de işimi görürse Hz'si yüksek bir kart önerisi de alabilirim. Boşuna 750 TL fazladan vermek akıl karı değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
@nxkddnsbskxndbdjdndbshd Kart 2K için tasarlandığı demek yanlış demedim zaten. Eksik bilgi. Bu kart sadece 2K için sanılıyor sonra. Herkesin donanım bilgisi yüksek değil. Bunu hiç bilmeyen bir kişi okuyormuş gibi yazmamız lazım.

Nasıl neyde nasıl oynandığı değil? Bu kart bir süre sonra 2K kaldıramayınca, FHD ayarında kullanılacak.

Şu an 2K oynamak için alınıyor. İleride FHD oynayayım diye alınmıyor.

'2K için tasarlanmış bir kart demek yanlış olur.' Demenizden doğal olarak '2K için tasarlanmış bir kart demek yanlış olur.' diye anlıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı