10000 TL 3060 Ti sistem tavsiyesi

Bütçe
10.000 TL nin altinda olursa daha iyi olur

Akreppp

Femtopat
Benim cok eskiden kalma bir bilgisayarım var. Yaklasik 7-8 senelik. Dolar 2.5 falandi toplarken. H81 anakart, i5 4460 islemci, R7 370 ekran karti, Zalman'in 700Watt 80 Plus guc kaynağı, SSD'leri ve HDD'leri var icinde. Bir de 500 liralik monitör de var, 21 inc 60Hz 1920x1080 Full HD. Bilgisayar kasasi da Zalman Z3'un camsiz hali, eski modeli yani.

Simdi size bunlari neden anlattim diye sorabilirsiniz. Buradan lazim olan parcalari bu konuda sizlerin de yardimiyla belirleyecegim. Bilgisayarıma aktarmak istiyorum. Kalanini da belirli sitelerde 2. elden satacağım ki butcemi artirabileyim.

Emektar kasam beni bu 7-8 senelik sürede neredeyse yuksek grafiklere yakin, orta grafiklerde cogu oyunumu oynattı. Hala daha cogu gunumuz oyununu Low bile olsa oynatmaya devam ediyor. Ama artik emekli etmenin vakti geldi. Simdi arkadaslar toplayacağım bilgisayarda her turlu 3060 Ti ekran karti olmasi gerekiyor. 4800 TL'den Zotac'in ekran kartini dusunuyorum. Islemci konusunda AMD islemcilerini pek tanimadigim için sizden yardim istiyorum 3500X, 3600X, 3600XT; bunlardan hangisi bu ekran kartini ben 2K monitör alana kadar eski monitörümde darboğaz yapmadan calistirir? Veya minimum duzeyde darboğaz yapar? Ve F/P acisindan hangisi daha iyidir? Anakart olarak Gigabyte'in B450M DS3h 3200MHz'lik anakartini dusundum. Uygun fiyatli geldi bana. Ayriyeten gelecekte RAM takviyesi yaparsam 4 slot yuvasi var diye. RAM olarak da G.Skill'in 8 GB 3200 MHz DDR4 CL16 RAM'lerini dusundum. Bu islemcilerde sivi sogutma gerekir mi onu bilmedigim için bir şey demiyorum. Bir de eskiden kalma Zalman Z3 kasam bu sistemin hava akisini sağlayabilir mi? Tek bir fan yuvası var. Yeni kasa almam gerekir mi? Sizin de onerilerinize acigim. Sunun yerine sunu al diyebilirsiniz. Ekran kartı haric. Veya en bastan sistem toplayıp önerebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı