10000 TL bütçeye 2K monitör önerisi

Bütçe
10000+-

Fatih T

Kilopat
Merhabalar, kuracağım sistem için monitör araştırması yapıyorum ancak halen karar veremedim. Aradığım özellikler panelin renkleri iyi verebilmesi, HDR bulundurması, parlaklığının yeterince iyi olması (tercihen 350 cd/m² üstü), IPS panel olması ve ghosting-ölü piksel gibi kronik sorunlarının olmaması. Dell S2721DGFA'de karar kılmıştım ancak incelemelerde gördüğüm üzere siyahları iyi gösteremiyormuş, onun dışında tüm isteklerimi karşılıyordu. Dell benzeri monitör önerilerine açığım. Ayrıca 27'' olması da önemli. Sistemim;
  • MSI PRO Z690-A WIFI DDR4
  • Intel i5 13600K
  • Corsair Vengeance RGB RS 32 GB (2x16) DDR4
  • Ekran kartını henüz almadım, 4070 civarı bir kart düşünüyorum.

Son düzenleme:
Monitörde g-sync de mevcut. Kendim de kullanıyorum. Öneririm. Dell o kadar pahalanmışken alınmaz.

Merhaba, kuracağım sistem için monitör araştırması yapıyorum ancak halen karar veremedim. Aradığım özellikler panelin renkleri iyi verebilmesi, HDR bulundurması, parlaklığının yeterince iyi olması (tercihen 350 cd/m² üstü), IPS panel olması ve ghosting-ölü piksel gibi kronik sorunlarının olmaması. Dell S2721DGFa'de karar kılmıştım ancak incelemelerde gördüğüm üzere siyahları iyi gösteremiyormuş, onun dışında tüm isteklerimi karşılıyordu. Dell benzeri monitör önerilerine açığım. Ayrıca 27" veya üzeri olması da önemli. Sistemim;
  • MSI Pro Z690-A Wi-Fi DDR4.
  • Intel i5 13600K.
  • Corsair Vengeance RGB RS 32 GB (2x16) DDR4.
  • Ekran kartını henüz almadım, 4070 civarı bir kart düşünüyorum.

Bence 4070 yerine 3060 ya da 3080 alırsın işlemci güzel fakat ekran kartını biraz daha düşük segment alırsan daha iyi olur diye düşünüyorum.

Monitörde G-Sync de mevcut. Kendim de kullanıyorum. Öneririm. Dell o kadar pahalanmışken alınmaz.

Hocam bir kullanıcı sosyalde blurlanma çok rahatsız edici demişti. Siz yaşıyor musunuz öyle bir sorun? Bir de HDR performansı nasıl monitörün?

Monitörde g-sync de mevcut. Kendim de kullanıyorum. Öneririm. Dell o kadar pahalanmışken alınmaz.
Özelliklere baktığımda beklentimin altında kalıyor, başka bir öneriniz var mı? Dell fiyatına rağmen alınır mı?

Özelliklere baktığımda beklentimin altında kalıyor, başka bir öneriniz var mı? Dell fiyatına rağmen alınır mı?
Dell fiyatına değmez. Neden eksik gördünüz?

Hocam bir kullanıcı sosyalde blurlanma çok rahatsız edici demişti. Siz yaşıyor musunuz öyle bir sorun? Bir de HDR performansı nasıl monitörün?
HDR performansı çok iyi değil. HDR10 var zaten temel seviyede. Blurlanmadan hiç rahatsız olmadım.

Dell fiyatına değmez. Neden eksik gördünüz?

HDR performansı çok iyi değil. HDR10 var zaten temel seviyede. Blurlanmadan hiç rahatsız olmadım.
Aynı monitörü kullanan bir arkadaşım blurlanmadan şikayetçi özellikle rekabetçi oyunlarda ve dediğiniz gibi HDR performansı pek iyi değil. HDR'ı özellikle belirttim çünkü hem PC platformunda hemde PS5'te HDR kullanıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı