10000 TL butce ile guzel PC toplama

• Konuyu başlatan Nefe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 50
  • Görüntüleme 5B

Ekran kartını Asus ROG 2070 SUPER yap. HDD çıkart. Kasayı Cooler Master MB511 yap. 10.700 TL tutuyor.
Tüm bileşenleri kaliteli.

Bir de bu var. HDD çıkartılıp kasa Cooler Master MB511 yapılınca 9.900 TL tutuyor. 800 TL farkla hem 32 GB RAM hem de 3800X sahibi oluyorsunuz ilk attığım kasada.

@Nefe
Buyrun. Bütçe düştüğünden 32 GB yapmadım bellekleri ki zaten çok da gerekli ve şart değil. Anakartı bilerek X570 koydum hem geleceğe yönelik hem de anakartın ekran kartının hakkını biraz vermesi gerektiğini düşünerek ayrıca ileride daha yüksek bir işlemciye Ryzen 7 civarına yükseltmek isterseniz diye böyle ayarladım. Bütçeye göre B450 uygun olmaz diye düşünüyorum.

Eki Görüntüle 488673
İşlemci de burada : AMD Ryzen™ 5 3500X 3.6GHz (Turbo 4.1GHz) 6 Core 6 Threads 32MB Cache AM4 İşlemci

Sipariş geçtiğinizde haber ederseniz seviniriz :) Şimdiden hayırlı uğurlu olsun.
neyse ben bunu aliyorum.Herkese ayri ayri tesekkur ediyorum sayenizde yeni seyler ogrendim.

Ekran kartını Asus ROG 2070 SUPER yap. HDD çıkart. Kasayı Cooler Master MB511 yap. 10.700 TL tutuyor.
Tüm bileşenleri kaliteli.

Bir de bu var. HDD çıkartılıp kasa Cooler Master MB511 yapılınca 9.900 TL tutuyor. 800 TL farkla hem 32 GB RAM hem de 3800X sahibi oluyorsunuz ilk attığım kasada.
Bütçe değişti hocam :) 8000 civarına bakıyor arkadaş.
Neyse ben bunu alıyorum.
Allah hayırlı etsin hocam :) Allah güle güle kullanmayı nasip eylesin inşallah.

Bütçe değişti hocam :) 8000 civarına bakıyor arkadaş.
Allah hayırlı etsin hocam :) Allah güle güle kullanmayı nasip eylesin inşallah.
O zaman böyle bir şey tercih edebilir, kasa ve SSD değiştirilebilir. RAM de 3200 ya da 3600Mhz alınabilir.

Bu arada siz sanırım arkadaşa 3500X işlemci önermişsiniz, bence daha iyi bir model seçilmeli. 3600, 3600X gibi.

Adsız.png

O zaman böyle bir şey tercih edebilir, kasa ve SSD değiştirilebilir. RAM de 3200 ya da 3600Mhz alınabilir.Eki Görüntüle 488727
B450 olmasaymış keşke bütçe geniş neticede ayrıca AMD kart istemiyor arkadaş hocam. Yoksa ilk sayfadaki ilk topladığım sistemde ben de RX 5700 XT önermiştim.

B450 olmasaymış keşke bütçe geniş neticede ayrıca AMD kart istemiyor arkadaş hocam. Yoksa ilk sayfadaki ilk topladığım sistemde ben de RX 5700 XT önermiştim.
B450 olmasaymış diyorsunuz ama koyduğum anakart Tomahawk modeli. B450 çipsetler arasında en iyi model diye biliyorum. Üst segment bir anakart.
AMD kart istemiyorsa 3600X yerine R5 3600 yapıp 2070 SUPER alabilir. Tam 8.000 TL civarı tutacaktır. Hatta kasa falan daha uygun bir model de alınabilir, bayağı pahalı bir model koydum ben.

B450 olmasaymış diyorsunuz ama koyduğum anakart Tomahawk modeli. B450 çipsetler arasında en iyi model diye biliyorum. Üst segment bir anakart.
AMD kart istemiyorsa 3600X yerine R5 3600 yapıp 2070 SUPER alabilir. Tam 8.000 TL civarı tutacaktır. Hatta kasa falan daha uygun bir model de alınabilir, bayağı pahalı bir model koydum ben.
O da güzel ama ben ileride hem yükseltme ihtiyacı duyacağını düşünüyorum hem de mümkün mertebe çipseti yüksek tutmak önemli diye düşünüyorum. Mesela sizin sisteme X570 konulabilir. Neticede Ryzen grubunda en iyi çipsetlerden X570 grubu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı