10000 TL hafif laptop tavsiyesi

The Tan

Hectopat
Arkadaşlar selamlar. Yüksek lisansım için ultrabook tarzında bir laptop bakıyorum. Arada bir CS:GO, FM ve belki bazı strateji oyunları gibi oyunlar oynayabileceğim, hafif, şık bir laptop arıyorum. Bir monitöre bağlayıp kullanacağım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

MacBook çöplerini tavsiye edenler mutlaka olacak. Baştan söyleyeyim alma.
CS:GO, FM ve belki bazı strateji oyunları gibi oyunlar oynayabileceğim

MacBook'ların çöp olduğuna katılmıyorum, ki zaten bunu yazdığı anda MacBook'lar devre dışı kaldı. Oyun hariç her konuda MacBook'lar iyi cihazlar.

10.000 tl için Lenovo v15 g2 Amd tercih edilebilir lakin harici ekran kartı yok. Bu fiyat bandında harici ekran kartı bulabilir misin bilmiyorum.
12000 civarında mx450 gibi kartlar kullanılabiliyor.
14000 civarında Ideapad l340 var, Gtx 1650 kullanıyor.

MacBook'ların çöp olduğuna katılmıyorum, ki zaten bunu yazdığı anda MacBook'lar devre dışı kaldı. Oyun hariç her konuda MacBook'lar iyi cihazlar.

Yok 3000 daha koy, Air al yazabilirler diye söyledim. O çöpler yarı fiyatını bile hak etmiyor.

Son düzenleme:
Arkadaşlar selamlar. Yüksek lisansım için Ultrabook tarzında bir laptop bakıyorum. Arada bir CS:GO, FM ve belki bazı strateji oyunları gibi oyunlar oynayabileceğim, hafif, şık bir laptop arıyorum. Bir monitöre bağlayıp kullanacağım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

%100sRGB var bence çok şık
hafif ve oyun için mx 450 şart 550 beklerseniz o daha bomba olur bu attığıma da 8gb bir ram taksanız tadından yenmez
Bu arada bunun bir RAM'i anakarta gömülü. Bence ileride 8 eklerseniz 8+8 16 bayağı ideal ama 16 GB'lık modelleride var bakabilirsiniz

%100sRGB var bence çok şık.
Hafif ve oyun için MX 450 şart 550 beklerseniz o daha bomba olur bu attığıma da 8 GB bir RAM taksanız tadından yenmez.

Bu arada bunun bir RAM'i anakarta gömülü. Bence ileride 8 eklerseniz 8+8 16 bayağı ideal ama 16 GB'lık modelleride var bakabilirsiniz.

Bu da oyun biligisayarı ama 2.30 kg arada ki performans farkıda çok fazla olur

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı