10000 TL laptop önerisi

Bütçe
10000

Şabobey

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Mümkünse 500 GB ve üzeri
Merhaba herkese. Öncelikle belirtmek isterim oyun ya da daha ağır işler için işimi fazlasıyla gören masaüstü bir bilgisayarım var ancak evden uzakta işimi görecek bir laptop ihtiyacım doğdu ve birkaç haftadır farklı farklı modelleri inceliyorum ancak fikrinize ihtiyaç duydum: Genel olarak veri madenciliği çalışmaları yapıyorum ve mobil uygulama projeleri geliştiriyorum. Şu an YBS son sınıf öğrencisiyim, hedefim yüksek lisans bu yüzden tez yazmak, makale okumak gibi işlemler için de kullanacağım mümkün olduğunca uzun şarjlı kullanım süresi sağlayan, performanslı, hafif ve kaba durmayan bir laptop arayışındayım.

Not: Kiralar, faturalar vs. gibi öncelikli ihtiyaçlar sebebiyle daha yüksek bir bütçeye çıkma şansım yok bu yüzden çok mantıklı bir seçenek olan MacBook modellerine yönelemiyorum. Matebook cihazlar da gayet güzel ancak 16 GB modelleri bütçemi aşıyor bu yüzden ekonomik olarak rahat bir zamanımda ekstra RAM ekleyebileceğim boş bir RAM slotu bulunan modeller kesin önceliğim diyebilirim.

Benim aklıma en çok yatan bu model oldu ancak hakkında bir öneri videosu ve forumda önerildiği mesajlar dışında pek bilgi bulamadım, kullanan veya bilgisi olanlar yorum yapabilirse çok iyi olur:

ASUS Vivobook D513UA-L1346.

Daha farklı cihaz önerilerinizi de bekliyorum, şimdiden herkese teşekkür ederim.

https://www.hepsiburada.com/lenovo-...abilir-bilgisayar-82kd0037tx-p-HBCV00000ZWEMP seçtiğiniz model tercih edilebilir. Lenovo'nun şarjı 4 saat gidebilir günlük kullanım için yeterli olabilir/olmayabilir. şöyle bir şey hatırlıyorum Apple kendi sitesinden alışveriş yapınca 1K öğrenci indirimi oluyor gibi bir şey duymuştum. Böyle bir şey var ise M1 işlemcili MacBook Air çok iyi bir tercih olurdu.

https://www.hepsiburada.com/lenovo-...abilir-bilgisayar-82kd0037tx-p-HBCV00000ZWEMP seçtiğiniz model tercih edilebilir. Lenovo'nun şarjı 4 saat gidebilir günlük kullanım için yeterli olabilir/olmayabilir. şöyle bir şey hatırlıyorum Apple kendi sitesinden alışveriş yapınca 1K öğrenci indirimi oluyor gibi bir şey duymuştum. Böyle bir şey var ise M1 işlemcili MacBook Air çok iyi bir tercih olurdu.
Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Pozitif Teknoloji sitesinde Macbook Air 12 Bin TL'ye geliyor ancak aradaki miktarı karşılayamam maalesef.

Merhaba herkese. Öncelikle belirtmek isterim oyun ya da daha ağır işler için işimi fazlasıyla gören masaüstü bir bilgisayarım var ancak evden uzakta işimi görecek bir laptop ihtiyacım doğdu ve birkaç haftadır farklı farklı modelleri inceliyorum ancak fikrinize ihtiyaç duydum: Genel olarak veri madenciliği çalışmaları yapıyorum ve mobil uygulama projeleri geliştiriyorum. Şu an ybs son sınıf öğrencisiyim, hedefim yüksek lisans bu yüzden tez yazmak, makale okumak gibi işlemler için de kullanacağım mümkün olduğunca uzun şarjlı kullanım süresi sağlayan, performanslı, hafif ve kaba durmayan bir laptop arayışındayım.

Not: Kiralar, faturalar vs. gibi öncelikli ihtiyaçlar sebebiyle daha yüksek bir bütçeye çıkma şansım yok bu yüzden çok mantıklı bir seçenek olan MacBook modellerine yönelemiyorum. Matebook cihazlar da gayet güzel ancak 16 GB modelleri bütçemi aşıyor bu yüzden ekonomik olarak rahat bir zamanımda ekstra RAM ekleyebileceğim boş bir RAM slotu bulunan modeller kesin önceliğim diyebilirim.

Benim aklıma en çok yatan bu model oldu ancak hakkında bir öneri videosu ve forumda önerildiği mesajlar dışında pek bilgi bulamadım, kullanan veya bilgisi olanlar yorum yapabilirse çok iyi olur:

ASUS Vivobook D513UA-L1346.

daha farklı cihaz önerilerinizi de bekliyorum, şimdiden herkese teşekkür ederim.

Bende aynı konuda yardım isteyecektim, tam konu açayım derken denk geldim. Ev de sadece internet, film, Office uygulamalarını kullanabilmek için bir notebook arıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı