10000 TL Laptop seçimi

Piyasaya bakarsanız 2060'lı dizüstü bilgisayarlar inanılmaz pahalı şuanda hâlbuki ben gidip onların fiyatına RTX 2080 TI alırım mevcut kasama koyar delilercesine oynarım yanına birde x570 chipset'li bir anakart ve en az ryzen 3800 işlemci koyarım. Benim gördüğüm en ucuz RTX 2060 ekran kartlı dizüstü bu. Normalde fiyatları dediklerimi yapabileceğim kadar pahalı neredeyse :D
Tamam da bana niye yükseldiniz :D Keşke dediğiniz ürünler bir de rahatça taşınabilse :)
Ben de arkadaşa neden 2060 almaması gerektiğini açıklayayım o zaman.
2060 Masaüstü frekans değerleri 1320 temel - 1620 boost
2060 Notebook frekans değerleri 960 temel - 1200 boost
aradaki farka bakar mısın, %27 gibi bir frekans düşüşü nedir?
Masaüstünde alınabilecek en ideal FP ürünü 2060 iken laptoplarda alınabilecek kanımca en dandik (Pahalı olmasını göz önünde bulundurursak) kart. Bazen 1660ti ondan daha iyi FPS veriyor.
Ama ürünleri inceleyen kişiler masaüstündeki 2060 var bu notebookun içinde diye lanse ediyorlar, fakat bu 2060 notebook versiyonu bile değil maxq gibi bir ürün. Tabi baktım o fiyat bandında alternatifi yok arkadaş haklı. Bilgisayar güzel alsın yani.

Tamam da bana niye yükseldiniz :D Keşke dediğiniz ürünler bir de rahatça taşınabilse :)
Ben de arkadaşa neden 2060 almaması gerektiğini açıklayayım o zaman.
2060 Masaüstü frekans değerleri 1320 temel - 1620 boost
2060 Notebook frekans değerleri 960 temel - 1200 boost
aradaki farka bakar mısın, %27 gibi bir frekans düşüşü nedir?
Masaüstünde alınabilecek en ideal FP ürünü 2060 iken laptoplarda alınabilecek kanımca en dandik (Pahalı olmasını göz önünde bulundurursak) kart. Bazen 1660ti ondan daha iyi FPS veriyor.
Ama ürünleri inceleyen kişiler masaüstündeki 2060 var bu notebookun içinde diye lanse ediyorlar, fakat bu 2060 notebook versiyonu bile değil maxq gibi bir ürün. Tabi baktım o fiyat bandında alternatifi yok arkadaş haklı. Bilgisayar güzel alsın yani.
Ben bu ürünü görene kadar bu ürünü düşünüyordum ama hala kararsızım, birinde 144hz 1660ti, diğerinde sanırım 60hz ama 2060 var. Tulpar T7 V19.3 17.3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
Yalnız hp modellerin soğutması çok iyi de monster konusunda emin olamiyorum çok şikayet var

Biraz daha para koy ya da bundakileri düşür çünkü RTX 2080 var.
Excaliburun donanımları değiştirilebiliyor değil mi?
Casper alıcağına hiç almaması onun için daha iyi bir seçim olur.
Merhabalar, ben bu iki ürün arasında kaldım.

Birinde i7 7700HQ işlemci ile 1070, 32 GB RAM ve 4K desteği mevcut, 512 GB SSD, 10500₺ HP Omen 17-AN003NT Intel Core i7 7700HQ 32GB 1TB + 512GB SSD Fiyatı ötekinde i7 9750H, 16 GB RAM ve 2060 ekran kartı mevcut, 256 GB SSD 9900₺ HP Omen 17-CB002NT Intel Core i7 9750H 16GB 1TB + 256GB SSD Fiyatı fakat görünüş olarak bu model daha hoş görünüyor. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ve ayrıca buradaki fiyat 10000₺ düzeyi, bu düzeyde daha iyi modeller varsa aklınızda paylaşabilir misiniz?

Not olarak ilk modelde Windows 10 Home mevcut fakat ikinci FreeDOS, ama bu fark sıkıntı yaratmamakta.

İki modelin kıyaslaması da ektedir; HP OMEN 17-an003nt (2BU43EA) - HP OMEN 17-cb0002nt (6ZL17EA) Karşılaştırması - Epey
i7 9750h,rtx2060 Alırsan daha iyi olur. Çünki genelde 12,13k falan bu laptop

Ben bu ürünü görene kadar bu ürünü düşünüyordum ama hala kararsızım, birinde 144hz 1660ti, diğerinde sanırım 60hz ama 2060 var.
Yalnız hp modellerin soğutması çok iyi de monster konusunda emin olamiyorum çok şikayet var
Hangi ürünü düşünüyordunuz? Bağlantı ekleyemediniz sanırım. Her markadan şikayet var inanın, yani ne diyeceğimi bilemiyorum. Az önce bir konuda bir arkadaş ''MSI servis Türkiye'de iğrenç'' diyordu.
Ben Monster kulanıyorum ama kalkıp size alın diyemem, ortalamanın üzerinde memnuniyetim olmasına rağmen. Sadece donanım konusunda bilgim dahilinde yorum yapıyorum. Şunu da ekliyim 2060 daha kolay soğutulabilecektir diye düşünüyorum 2070'e göre.

Hangi ürünü düşünüyordunuz? Bağlantı ekleyemediniz sanırım. Her markadan şikayet var inanın, yani ne diyeceğimi bilemiyorum. Az önce bir konuda bir arkadaş ''MSI servis Türkiye'de iğrenç'' diyordu.
Ben Monster kulanıyorum ama kalkıp size alın diyemem, ortalamanın üzerinde memnuniyetim olmasına rağmen. Sadece donanım konusunda bilgim dahilinde yorum yapıyorum. Şunu da ekliyim 2060 daha kolay soğutulabilecektir diye düşünüyorum 2070'e göre.
Eklemeyi unutup sonradan fark edip ekledim. Ben bu konuda çok kararsızım ama hp kasa olarak çok hoş görünüyor da 144hz gerekli mi onu sorgulamak gerekmeye başladı

Eklemeyi unutup sonradan fark edip ekledim. Ben bu konuda çok kararsızım ama hp kasa olarak çok hoş görünüyor da 144hz gerekli mi onu sorgulamak gerekmeye başladı
144 Hz olan laptopun özellikleri neydi? 144 Hz deneyimini bir çok kişi yaşanması gerektiğini vurguluyor. Yani 144 Hz oynayıpta 60 Hz dönünce farkı anlayabiliyormuşsunuz sonra da 60 Hz ile oynamak istemiyormuşsunuz.

144 Hz olan laptopun özellikleri neydi? 144 Hz deneyimini bir çok kişi yaşanması gerektiğini vurguluyor. Yani 144 Hz oynayıpta 60 Hz dönünce farkı anlayabiliyormuşsunuz sonra da 60 Hz ile oynamak istemiyormuşsunuz.
Eklemiştim ama yazayım buraya da, i7 9750H işlemci, 1660ti ekran kartı, 256gb ssd hdd bulunmamakta, freedos, 16 gb 2666mhz dual ram (alınca 115tl karşılığı tek slot ramla değiştirip ileride 16 daha ekleyeceğim) 9300tl fiyatı var, hdd ekleyince neredeyse iki model aynı aralığa çıkıyor ekran kartı ve ekran hz farkı kalıyor geriye sadece

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı