10000 TL PC toplama önerisi

Bütçe
10000

Furkan45

Hectopat
Yer
Manisa
Daha fazla  
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Üniversite için yurtta kalacağım diye laptop almıştım. Ama çok ısınıyor ve ev tutmayı düşündüğümden dolayı satıp masaüstü toplamak istiyorum. Acer Nitro AN515 var 1 sene önce 4300'e aldım. Eğer 5500 6000 civarına satabilirsem 3 4 bin TL daha ekleyip masaüstü almak istiyorum. Eğer okullar açılırsa 1 ay içinde alacağım. 10bin TL'ye RTX 2080 olacağını sanmıyorum ama ona yakın bir şeyler önerirseniz iyi olur.(Monitör dahil değil ama 4K monitör almak istiyorum ama 10bin TL'yi çok aşamam o yüzden beni 1 yıl kadar idare edecek 400 500TL'ye monitör de önerebilirsiniz.)

.
Bu sistemi alabilirsin 512 GB M.2 SSD yetmez diyorsan 1TB harddisk alıp takabilirsin.
Yanınada bu monitörü alabilirsin

Samsung 970 evo plus 1tb ssd var.Ssd lerde uyumluluk sorunu yok sanırım.O yuzden sadece 1 tb harddisk yeter şimdilik
Birde şuan için çok acil değil eğer kasım indirimlerinde %70-75 civarı büyük indirimler oluyorsa ve şuan için beklemek daha mantıklıysa bekleyebilirim. Ne kadar indirim oluyor?

Son düzenleme:
Başka önerisi olan var mı? Bir de kuzenim Amerika'da yaşıyor. Ona orada parçaları aldırıp kutusundan çıkarıp yollatsam gümrükte vergi alırlar mı daha iyi olur mu Amerika'da daha ucuz olur diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı