10000 TL Ryzen sistem tavsiyesi

Halil İstanbul

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Başlıkta da belirttiğim gibi AMD Ryzen 1950x (olursa) bir sistem toplamak istiyorum.
Kullanım alanı mimari modelleme ve render olacak. Kullandığım render motoru şuan için CPU tabanlı olduğu için işlemcinin iyi olması gerekiyor. (Gönül ister ki çift işlemcili Xeon olsun). Önerileriniz ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür eder, iyi forumlar dilerim.

NOT:
HDD ve SSD mevcut.
PSU 750W Thermaltake var ama önerebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus Prime X399-A
Cooler Master Mastercase PRO 5
Corsair H100i V2
GSKILL Flare X DDR4 3200Mhz CL14 4x8GB RAM
AMD Ryzen TR1920X 12 çekirdekli işlemci
Galax GTX 1050 Ti EXOC 4GB
Bütçeyi biraz aşmış olabilir ama böyle yapabildim. 750W PSU eğer "Toughpower" modeli ise gayet güzel olacaktır. Ama ilerde üst seviye bir GPU kullanmak istersen yetmeyebilir.

Dosya Ekleri

• sasdasd.png
    sasdasd.png
    20,2 KB · Görüntüleme: 266
Asus Prime X399-A
Cooler Master Mastercase PRO 5
Corsair H100i V2
GSKILL Flare X DDR4 3200Mhz CL14 4x8GB RAM
AMD Ryzen TR1920X 12 çekirdekli işlemci
Galax GTX 1050 Ti EXOC 4GB
Bütçeyi biraz aşmış olabilir ama böyle yapabildim. 750W PSU eğer "Toughpower" modeli ise gayet güzel olacaktır. Ama ilerde üst seviye bir GPU kullanmak istersen yetmeyebilir.

Merhaba, uyarı almışım. Cevap yeni yazabiliyorum. Öncelikle teşekkür ederim.
"Toughpower" 80+ fakat 600 W' mış. Sanırım PSU da almak gerekecek. Ama işlemci kesinlikle 1950x alacağım. Şimdilik rami 16 gb olarak düşünüyorum. Render tamamen işlemciye yük bindiriyor çünkü.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı