10000 TL'ye dizüstü bilgisayar tavsiyesi

Eff

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar. Bu sene YKS geçti ve nasip olursa (puanlar daha açıklanmadı ama) bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. Bana hem bilgisayar mühendisliğinde hem de oyun oynarken yardımcı olabilecek bir bilgisayar bakıyorum. Uzun süreli bir yatırım olmalı fiyatı 10-10,5 bin TL'ye kadar çıkabilir. Vatan'da buldum bir tane indirime girmiş, stokta 18 ürün kalmış ne dersiniz? Linki burada: Msi GF65 Core i7 9750h notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Msi GF65 Core i7 9750h uygun fiyat seçenekleriyle Vatan Bilgisayar’da.
Mümkünse RTX 2060 olsun içinde, darboğaz yapmayan bir sistem istiyorum. Tavsiyeler bölümünü inceledim ama bir de buradan sormak istedim. Bilgisayar mühendisliğinde tecrübesi olan arkadaşları daha çok neye yönelmeliyim falan bunları yazarlarsa minnettar olurum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Not: Linkini koyduğum bilgisayara RAM ve hafıza eklemeyi düşünüyorum.

Son düzenleme:
Haklısınız teknoloji büyük bir ivme ile gelişiyor ama zaten grafik hastası bir insan değilim 60 FPS veriyorsa orta ayarlar da kabulümdür. 5 sene az değil bence verilebilir. Bir de Tulpar T7 v20.2 17.3"
Bilgisayarında 16x2 RAM taktırsam darboğaz yaşar mıyım yoksa rahat rahat kullanır mıyım?
Bir iki sorum daha olacaktı Windows'u SSD diskine kuracağım da 256 GB yeter mi yoksa 512 GB mı yaptırayım yanında 1 TB HDD taktırmayı düşünüyorum zaten ileride daha çok ihtiyacım olursa ki sanmıyorum 1 tane daha SSD yuvası daha kalıyor. 2 SSD 1 HDD-SSD yuvası var. Sizce ne yapmalıyım?
Yardımlarınız için teşekkürler.

Tamamdır bu konuda da bilgimi sizler aracılığı ile aldım teşekkür ederim.

Bende eskiden 1 TB harddisk vardı ikinci el 256 GB SSD ile takas ettim. 256 GB yetmiyor ama söyleyeyim sana 512 SSD ve 1 TB harddisk en iyisi bence oyun da yükleyecekseniz. Fotoğraf atacaksanız, telefon yedekleyecekseniz. Lazım oluyor bence.

Bende eskiden 1 TB harddisk vardı ikinci el 256 GB SSD ile takas ettim. 256 GB yetmiyor ama söyleyeyim sana 512 SSD ve 1 TB harddisk en iyisi bence oyun da yükleyecekseniz. Fotoğraf atacaksanız, telefon yedekleyecekseniz. Lazım oluyor bence.

Hocam çok sağ olun darladım biraz kusura bakmayın ama bir de 32 GB RAM mi taktırıyım 16 mı taktırıyım tavsiyeleriniz neler?

Geri
Yukarı