10000 TL'ye ekran kartsız oyun ve yazılım için sistem önerisi

Bütçe
10000TL

ManrA

Centipat
Oyun ve ekran kartsız dedim çünkü öncelikli amacım iş olduğu için ekran kartına ve monitöre daha sonra ayrı bir bütçe ayarlamak istiyorum.

Daha çok Android olmak üzere mobil uygulama geliştiriyorum ve bu yüzden Intel bir sistem olması tercihim.

Yıllardır masaüstü topladığım için yazacağım sistem de uyumsuzluk var mı kontrol ederseniz sevinirim.

İşlemci : Intel i9 9900KS
Anakart : MSI MPG Z390 GAMING PRO Carbon AC SOKET 1151
RAM : Corsair 32 GB (2x16 GB) Vengeance LPX Siyah 3600MHz CL18 DDR4 Dual Kit
(Daha sonradan 64 GB yapmayı planlıyorum)
M.2 : Samsung 500GB 970 Evo Plus NVMe M.2 MZ-V7S500BW
( M.2 2 adet alıp RAID yapmayı planlıyorum)
Power s.: Boost BST-ATX750G 750W 80+ Gold Power Supply 12 CM Fan Retail Box
Kasa: MSI MPG GUNGNIR 100D Temperli Cam ATX Gaming
İş. Soğutucu: Thermaltake UX100 ARGB 120MM İşlemci Hava Soğutucu

Böyle bir sisteme bu işlemci soğutucusu yakışmaz biliyorum ama dediğim gibi bütçeyi çok zorladı.
Bu sistemi farklı farklı yerlerden araştırıp hesapladığımda 10, 458 TL yapıyor. Çoğu parçayı teknolojipazar sitesi üzerinden almayı planlıyorum. Sistem ve alışveriş içinde önerilerinize açığım.

Şimdiden teşekkür ederim.

Sistem iyi fakat bence AMD işlemci kullanmanız daha iyi olur R9 3950X veya R9 3900X tercih etmeniz daha iyi olur. Çoklu çekirdek performansı o tür işler için daha iyi olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem iyi fakat bence AMD işlemci kullanmanız daha iyi olur R9 3950X veya R9 3900X tercih etmeniz daha iyi olur. Çoklu çekirdek performansı o tür işler için daha iyi olabilir.

Android'in kendi emulator'lerini kullanıyorum ve bu amd işlemcilerde biraz donuk çalışıyor. Bu yüzden Intelde ısrarcı olmam gerekiyor.

Sakın o sistemi o güç kaynağına emanet etmeyin.

Marka olarak mı yoksa güç olarak mı?

Anladığım kadarıyla sizin için multicore perforamansı önemli. Benim 2300 liraya aldığım 3800X işlemcimin bile 9900KS'in biraz gerisinde olduğunu düşünürsek multicore'da ben 3900X öneririm. Böylelikle soğutucu derdinden de kurtulmuş olursunuz. PSU olarak kesinlikle o markayı önermem. Daha kaliteli markalara yönelmenizi tavsite ediyorum. Gigabyte G750H ya da benim de kullandığım High Power 750W 80+ Gold olabilir uygun fiyatlı olarak. Daha pahalı Corsair öneririm. Kasanızı önü ızgaralı bir şey almanızı öneririm. Cooler master H500 tarzı bir kasa olabilir.

Android'in kendi emulator'lerini kullanıyorum ve bu amd işlemcilerde biraz donuk çalışıyor. Bu yüzden Intelde ısrarcı olmam gerekiyor.

Marka olarak mı yoksa güç olarak mı?
Marka olarak tabiikide. Coolar master, Corsair gibi kaliteli markalar almanızı öneririm. Gametech, powerboost, rampage, everest, gamepower gibi psu lardan uzak durun.
UserBenchmark: AMD Ryzen 9 3900X vs Intel Core i9-9900KS
bu arada intel işlemciler aslında genel olarak oyun için. Amd işlemciler render gibi işlemler için kullaniliyor

Anladığım kadarıyla sizin için multicore perforamansı önemli. Benim 2300 liraya aldığım 3800X işlemcimin bile 9900KS'in biraz gerisinde olduğunu düşünürsek multicore'da ben 3900X öneririm. Böylelikle soğutucu derdinden de kurtulmuş olursunuz. PSU olarak kesinlikle o markayı önermem. Daha kaliteli markalara yönelmenizi tavsite ediyorum. Gigabyte G750H ya da benim de kullandığım High Power 750W 80+ Gold olabilir uygun fiyatlı olarak. Daha pahalı Corsair öneririm. Kasanızı önü ızgaralı bir şey almanızı öneririm. Cooler master H500 tarzı bir kasa olabilir.

Amd daha performanslı olacak gibi gözüküyor ama dediğim gibi sadece emulator yavaş çalışsa boşuna böyle bir şey toplamış gibi olacağım.

Marka olarak tabiikide. Coolar master, Corsair gibi kaliteli markalar almanızı öneririm. Gametech, powerboost, rampage, everest, gamepower gibi psu lardan uzak durun.
UserBenchmark: AMD Ryzen 9 3900X vs Intel Core i9-9900KS
bu arada intel işlemciler aslında genel olarak oyun için. Amd işlemciler render gibi işlemler için kullaniliyor

Teşekkür ederim ikinize de PS'yi
CORSAIR RM750x 750W 80 Plus Gold Full Modüler Beyaz PSU
şunu almaya karar verdim herhalde anakartta da uyuyordur

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı