10000 TL'ye iyi video çeken telefon önerisi

Aşırı derecede ısınıyor.

Yük altında bütün işlemciler ısınıyor, ayrıca 1 saat sabit 120 FPS oyunda maksimum 42 dereceyi görüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aşırı derecede ısınıyor.
Ben S20 FE ile 100-25 arası şarjla 20 saat ekran kapalı 120Hz de 5 saat 50 dk ekran süresi aldım.
Exynosluda 100-1 arası 120 Hz 4 saat.

Buyurun.

5 saat 20 dakika gayet iyi öncekilere göre, 3 saat ekran süresi falan veriyordu. İyi toparlamışlar cidden, iPhone 11 6 saat ekran süresini HD ve 320 PPI panel ile veriyor bir de böyle bakmak lazım, kaldı ki S20'nin 1440p, 530 PPI paneli var.

Yük altında bütün işlemciler ısınıyor, ayrıca 1 saat sabit 120 FPS oyunda maksimum 42 dereceyi görüyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

S20 FE de kullanılan Exynos 990 aşırı ısınıyor.
Zaten güç tüketimi dengesiz söylemiştiniz.

5 saat 20 dakika gayet iyi öncekilere göre, 3 saat ekran süresi falan veriyordu. İyi toparlamışlar cidden, iPhone 11 6 saat ekran süresini HD ve 320 PPI panel ile veriyor bir de böyle bakmak lazım, kaldı ki S20'nin 1440p, 530 PPI paneli var.
Çok doğru bir kıyaslama değil aslında. Çünkü SoC, batarya hacmi ve panel türü de etkili oluyor HD/FHD panelin yanında. Ki AMOLED ekranlar güç tüketimi konusunda IPS'e göre çok önde olduğundan tamamen aynı iki cihazın birisi AMOLED birisi IPS olsa AMOLED daha uzun ekran süresi verir.

Zaten güç tüketimi dengesiz söylemiştiniz.

Evet bunu söylemiştim, inkar etmiyorum ama genel anlamda sorunlu bir işlemci değil. Sadece fazla güç tüketiyor yani verimsiz.

Aşırı ısınmıyor, çoğu testte 44-45 derecelerde çalışıyor bu 1440p ekrana sahip bir amiral ge misine göre normal.

5 saat 20 dakika gayet iyi öncekilere göre, 3 saat ekran süresi falan veriyordu. İyi toparlamışlar cidden, iPhone 11 6 saat ekran süresini HD ve 320 ppı panel ile veriyor bir de böyle bakmak lazım, kaldı ki S20'nin 1440p, 530 ppı paneli var.

S20 FE Snapdragon 20 saat ekran kapalı 120 Hz'de 5 saat 50 dk ekran sürem var
Exynos'lu olanında ise 4 saat 20 dakika 100-1 arası şarjda
Ama Snapdragon olanında 20 saat ekran kapalı ve 100-25 arası 5 saat 50 dakika ve bu sayede güç tüketimini gördüm.
Snapdragon mükemmel.

Evet bunu söylemiştim, inkar etmiyorum ama genel anlamda sorunlu bir işlemci değil. Sadece fazla güç tüketiyor yani verimsiz.

Aşırı ısınmıyor, çoğu testte 44-45 derecelerde çalışıyor bu 1440p ekrana sahip bir amiral ge misine göre normal.

Ben Snapdragon kullanıyorum demiştim 90 dk aralıksız oyunda maksimum 44 dereceyi gördüm yaz mevsiminin ortasında sonra 43e düştü ve oyun oynarken genelde 42 dereceydi.

Aşırı derecede ısınıyor.
Ben S20 FE ile 100-25 arası şarjla 20 saat ekran kapalı 120Hz de 5 saat 50 dk ekran süresi aldım.
Exynosluda 100-1 arası 120 Hz 4 saat.

Buyurun.

SS de ekran sürem 5 saat 50dk 100-25 arası.
120Hz.

Ki cihazın birisi AMOLED birisi IPS olsa AMOLED daha uzun ekran süresi verir.

Dümdüz siyah görüntü olmadığı sürece AMOLED daha fazla güç tüketmiyor mu? Her piksel ayrı ayrı aydınlatılıyor vs. . 11 Pro OLED ekrana sahip, 11 ise LCD ekrana sahip çoğu batarya testinde karanlık tema aktifleştirildiği takdirde 11 Pro daha az pil tüketiyor, açık temada vs. 11 Pro, 11'den daha fazla pil tüketiyor anlık olarak. Yanlışım varsa düzeltiniz.

S20 FE Snapdragon 20 saat ekran kapalı 120 Hz'de 5 saat 50 dk ekran sürem var
Exynos'lu olanında ise 4 saat 20 dakika 100-1 arası şarjda
Ama Snapdragon olanında 20 saat ekran kapalı ve 100-25 arası 5 saat 50 dakika ve bu sayede güç tüketimini gördüm.
Snapdragon mükemmel.

Evet bunu inkar etmiyorum, sadece ilk sayfada arkadaşın dediği gibi genel anlamda sorunlu bir işlemci değil.

Dümdüz siyah görüntü olmadığı sürece AMOLED daha fazla güç tüketmiyor mu? Her piksel ayrı ayrı aydınlatılıyor vs. . 11 Pro OLED ekrana sahip, 11 ise LCD ekrana sahip çoğu batarya testinde karanlık tema aktifleştirildiği takdirde 11 Pro daha az pil tüketiyor, açık temada vs. 11 Pro, 11'den daha fazla pil tüketiyor anlık olarak. Yanlışım varsa düzeltiniz.

Evet bunu inkar etmiyorum, sadece ilk sayfada arkadaşın dediği gibi genel anlamda sorunlu bir işlemci değil.

AMOLED siyahlarda çok iyidir siyahları gerçek siyahtır LCD panel gibi her piksellini siyaha boyamaz ve güç tüketimi çok yapmaz.
Ama LCD panel bıyadığı için siyah renklerde de şarj tüketimi yapar bu arada evet LED paneller daha verimli şarjda renkleri daha güzel gösterdiği hâlde.

Aynı cihaz değiller. Bu aynı şey gibi, iOS 16 aldıktan sonra iPhone 11'in batarya performansının kötüleşip iPhone 12'nin çok iyi olması gibi. IPS ile AMOLED'in yapısı biraz farklı. AMOLED'de arkadan aydınlatma gerekmiyorken IPS'te gerekiyor.

AMOLED siyahlarda çok iyidir siyahları gerçek siyahtır LCD panel gibi her piksellini siyaha boyamaz ve güç tüketimi çok yapmaz.
Ama LCD panel bıyadığı için siyah renklerde de şarj tüketimi yapar bu arada evet LED paneller daha verimli şarjda renkleri daha güzel gösterdiği hâlde.
IPS panel siyaha boyamaz, aksine arka aydınlatmalar çalıştığı için siyah bir şey açıldığında arka aydınlatma da çalıştığı için siyahlar grimsi-beyazımsı gözükür. AMOLED'in siyahlarda iyi olmasının sebebi de her bir diyotun tek tek ışık yakmasından ötürüdür. Siyah panelde ışıklar yanmadığı için siyahlar direkt siyah gözükür.

Aynı cihaz değiller. Bu aynı şey gibi, iOS 16 aldıktan sonra iPhone 11'in batarya performansının kötüleşip iPhone 12'nin çok iyi olması gibi. IPS ile AMOLED'in yapısı biraz farklı. AMOLED'de arkadan aydınlatma gerekmiyorken IPS'te gerekiyor.

IPS panel siyaha boyamaz, aksine arka aydınlatmalar çalıştığı için siyah bir şey açıldığında arka aydınlatma da çalıştığı için siyahlar grimsi-beyazımsı gözükür. AMOLED'in siyahlarda iyi olmasının sebebi de her bir diyotun tek tek ışık yakmasından ötürüdür. Siyah panelde ışıklar yanmadığı için siyahlar direkt siyah gözükür.

İşte aynı şey değil mi?Dediğimle aynı mantıkta bence.
LCD paneller siyah renklerde piksellerini aydınlattığı için pil tüketimi yapar o yüzden AOD olmaz bu telefonlarda
Ama LED paneller siyahlarını gösterirken piksellerini kapatıyor diye biliyorum?

Üstteki cümlede AMOLED siyaha boyamaz yazmışsın, alttaki cümlede de IPS boyar yazmışsın. Doğal olarak siyaha boyamış anlamı çıkıyor. Bunun için açıklama yaptım zaten.

AoD'u IPS cihazlara getirmemelerinin sebebi de çok fazla güç tüketeceğini bildiklerinden dolayı olabilir. Çünkü AMOLED bir cihazda AoD açtığında sadece saat göstergeleri çalışırken IPS bir cihazda bütün her yer çalışacağı için sanki ekran açıkmış gibi güç tüketimi yapar.

Geri
Yukarı