10000 TL'ye monitör önerisi

• Konuyu başlatan AckneX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 694
Bütçe
10000
Hocam şöyle ağırlıklı olarak FPS oyunları oynuyorum fakat yeni bilgisayar ile birlikte hikayeli oyunlar da oynayacağım için ve sistemin hakkını 2K monitörle verirmişim gibime geldiği için kararsız kaldım. Sizin fikrinize göre 10-11k bütçe ile alınabilecek en iyi 2K monitör hangisidir? Bir de 240+ Hz bir 1080p monitör önerecek olsanız aynı bütçeler içerisinde hangi model olur bu? Belki 2K monitör alıp daha sonra böyle bir monitör alabilirm. ASUS ROG XG249cm ve Dell'in G2524H modelleri gözüme çarptı.

FPS oyunlarında belli seviyenin altında oynamıyorsan görüntü kalitesinden uzaklaşıp 240Hz alman gerekir. Yüksek Hz'nin akıcılığı ve tepkime süresi daha iyi. Hatta o sisteme 360Hz'de olur.
Bu size bağlı bir seçim. Çünkü bütçe her iki yöne uygun monitörleri barındırıyor.

ASUS'u ele. Dell alınır. İyi değerlere sahip. İyi çıkış yaptı ve kronik sorun barındırmadı.
Dell' alternatif ViewSonic var. https://www.akakce.com/monitor/en-u...d-freesync-ips-oyuncu-u-fiyati,339192691.html

24 inç /2K monitör isterseniz şuan indirimdeyken AOC 23.8" Q24G2A/BK 165Hz 1ms HDMI DP AdaptiveSync QHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA buna da bakabilirsiniz.

FPS oyunlarında belli seviyenin altında oynamıyorsan görüntü kalitesinden uzaklaşıp 240Hz alman gerekir. Yüksek Hz'nin akıcılığı ve tepkime süresi daha iyi. Hatta o sisteme 360Hz'de olur.
Bu size bağlı bir seçim. Çünkü bütçe her iki yöne uygun monitörleri barındırıyor.

ASUS'u ele. Dell alınır. İyi değerlere sahip. İyi çıkış yaptı ve kronik sorun barındırmadı.
Dell' alternatif ViewSonic var. https://www.akakce.com/monitor/en-u...d-freesync-ips-oyuncu-u-fiyati,339192691.html

24 inç /2K monitör isterseniz şuan indirimdeyken AOC 23.8" Q24G2A/BK 165Hz 1ms HDMI DP AdaptiveSync QHD IPS Gaming Monitör | ITOPYA buna da bakabilirsiniz.
Sizi de yoruyorum kusura bakmayın. Valorant'ta Immortal derecesindeyim. O zaman Dell monitöre yönelmem daha iyi olacak sanırım ama MSI'ın QD teknolojisi ve 2K monitör kullanamamak da içimde kalıcak. 360 HZ monitörler sanırım bütçemi aşıyor çünkü çıkabileceğim max bütçe 10-11K.

Sizi de yoruyorum kusura bakmayın. Valorant'ta Immortal derecesindeyim. O zaman Dell monitöre yönelmem daha iyi olacak sanırım ama MSI'ın QD teknolojisi ve 2K monitör kullanamamak da içimde kalacak. 360 Hz monitörler sanırım bütçemi aşıyor çünkü çıkabileceğim maksimum bütçe 10-11K.

Yorulmuyorum. Sohbet ediyoruz. Doğru alışverişin temelidir bilgi paylaşmak. 👍

Yüksek Elo'da oynuyorsun ama bunu sadece keyif için yapıyorsan 1080P'ye düşmeni tavsiye etmem. Bu biraz şahsi düşüncem. Etkilemek istemem.
2K'nın'da şöyle handikapı var; oyun dünyası geliştikçe grafik kaliteleri özellikle hikayeli oyunlarda çok artış gösteriyor. Haliyle istenilen FPS'ler zamanla düşmeye başlıyor. Sistem yükseltme için zorluyor seni. Bu tabii yıllar sürecek bir konu.

Çok kötü bir monitör ile yüksek eloda takılıyorsan şuan seçeceğin herhangi bir monitör her türlü sana yenilik yaratacaktır. Bir de böyle düşün.

Yorulmuyorum. Sohbet ediyoruz. Doğru alışverişin temelidir bilgi paylaşmak. 👍

Yüksek Elo'da oynuyorsun ama bunu sadece keyif için yapıyorsan 1080P'ye düşmeni tavsiye etmem. Bu biraz şahsi düşüncem. Etkilemek istemem.
2K'nın'da şöyle handikapı var; oyun dünyası geliştikçe grafik kaliteleri özellikle hikayeli oyunlarda çok artış gösteriyor. Haliyle istenilen FPS'ler zamanla düşmeye başlıyor. Sistem yükseltme için zorluyor seni. Bu tabii yıllar sürecek bir konu.

Çok kötü bir monitör ile yüksek eloda takılıyorsan şuan seçeceğin herhangi bir monitör her türlü sana yenilik yaratacaktır. Bir de böyle düşün.
Eskisi kadar rank kasma isteğim yok açıkçası şu an daha çok eğlence için oynuyorum oyunu. Genellikle FPS oyunları oynayacağım ama alacağım bir 2K monitörün önceden kullandığım MSI MAG241CR'den daha iyi bir oyun performansı vereceğini düşünürsek benim için hem 2K tarafında hem de FPS oyunları tarafında bir güncelleme olur gibi düşünüyorum ve bu sistemi alıp da 2K oynamamak üzücü olur gibi hissediyorum.
Peki MSI G274QPF-QD vatan bilgisayar'ın gece indirimlerinde 10.5 seviyesine düşerse almalı mıyım sizce verilen bu paranın karşılığını gerçekten verir mi? Parlaklığı düşük gibi yorumlar görmüştüm herhangi bir kronik sorunu var mıdır? Bir de son olarak mağazadan teslim al seçeneğini seçersem orada deneyip ölü piksel yoksa alabilirim değil mi?

Peki MSI G274QPF-QD Vatan Bilgisayar'ın gece indirimlerinde 10.5 seviyesine düşerse alınır mı sizce? Verilen bu paranın karşılığını gerçekten verir mi? Parlaklığı düşük gibi yorumlar görmüştüm herhangi bir kronik sorunu var mıdır? Bir de son olarak mağazadan teslim al seçeneğini seçersem orada deneyip ölü piksel yoksa alabilirim değil mi?

İndirime girerse almalısın. Paranın karşılığını evet verir. Yalnız dürüst ve net olacağım bu MSI-QD ile forumda bölünmüşlük var.
Bir kısım çok beğenirken bir kısım hiç beğenmedi ve iade edenlere tanıklık ettim. Beyaz homojenliğinin üstünde sarı renkten şikayet edenler oldu. Renklerin yapay geldiği söyleyenler oldu. Tam tersi muazzam diyenler var. Yani bilemiyorum. Göz kişiye özgü bir organ. Ben teknik olarak kusur görmüyorum. QD denilen mevzunun %95'i pazarlama taktiği ama yine de başarılı bir monitör. Dell G2724D'de başarılı bir monitör ama onu bile beğenmeyenler oldu. Kusursuzu aramamak lazım. Yok çünkü.

İndirime girerse almalısın. Paranın karşılığını evet verir. Yalnız dürüst ve net olacağım bu MSI-QD ile forumda bölünmüşlük var.
Bir kısım çok beğenirken bir kısım hiç beğenmedi ve iade edenlere tanıklık ettim. Beyaz homojenliğinin üstünde sarı renkten şikayet edenler oldu. Renklerin yapay geldiği söyleyenler oldu. Tam tersi muazzam diyenler var. Yani bilemiyorum. Göz kişiye özgü bir organ. Ben teknik olarak kusur görmüyorum. QD denilen mevzunun %95'i pazarlama taktiği ama yine de başarılı bir monitör. Dell G2724D'de başarılı bir monitör ama onu bile beğenmeyenler oldu. Kusursuzu aramamak lazım. Yok çünkü.
O zaman ben fiyatına göre iki monitörden birini alacağım ama gönlüm MSI'dan yana. Ölü piksel veya ghosting gibi bir sorun olmadığı sürece her iki monitör de beni memnun eder diye düşünüyorum. Anladığım kadarıyla sizin öneriniz de bütçe var ise MSI yok ise Dell. Teşekkür ederim yardımınız için.

Geri
Yukarı