10000TL PC toplama

10000TL bütçe ile monitör dahil R7 3700X ve RTX 2070 olan şu sistemi yaptım. Buna da göz atın derim. Kalan 400TL ile orta düzey bir ekipman dizersiniz.
Eki Görüntüle 526211
Linkteki sistemi resimdeki gibi özelleştirdim.
(Bütçeyi 1000TL indirmek istersen işlemciyi R7 3700X yerine R5 3600 yap.)
Evet baktım güzel eline sağlık. Belki R5 3600 yapıp farklı bişeyler ekleyebilirim yada bazı şeyleri yükseltebilirim. 1.400 tl kadar bütçem kalacak eger öyle yaparsam.

Bu bütçeye 2060 koymak nedir yahu, minimum 2060S koymalısınız. Ben 8K bütçeli kişilere 2070S koyuyorum düşünün yani.
Sylevon reisin topladığı sistem iyi ancak anakart yüksek kalmış onu düşürüp 2070 alabilirsiniz.

55superx topladığı sistemde çok iyi ancak işlemciden kısılıp 2K monitör alınmalı. Bu sistemin inceleme videosu 2K monitör ile çekiliyor ve verdiği FPS'ler 100 veya üzerinde seyrediyor. 1080P yakışmaz o sisteme. 3700X yayın yapmayacaksanız çok yüksek. 3600 2070'e yeterde artar zaten.

Bu bütçeye 2060 koymak nedir yahu, minimum 2060S koymalısınız. Ben 8K bütçeli kişilere 2070S koyuyorum düşünün yani.
Sylevon reisin topladığı sistem iyi ancak anakart yüksek kalmış onu düşürüp 2070 alabilirsiniz.

55superx topladığı sistemde çok iyi ancak işlemciden kısılıp 2K monitör alınmalı. Bu sistemin inceleme videosu 2K monitör ile çekiliyor ve verdiği FPS'ler 100 veya üzerinde seyrediyor. 1080P yakışmaz o sisteme. 3700X yayın yapmayacaksanız çok yüksek. 3600 2070'e yeterde artar zaten.
Sende bana kendi yaptığını önerebilirsin 10.000 - 11.000 arası :)

ss176.PNG

veya

Eki Görüntüle 526323
veya
Teşekkürler peki buna illaki 2k monitor almam şart mı? Yani mesela James Donkey 27' 1ms 144Hz monitör işimi görmez mi ?

Teşekkürler peki buna illaki 2k monitor almam şart mı? Yani mesela James Donkey 27' 1ms 144Hz monitör işimi görmez mi ?
James Donkey markası forumda çok önerilmez merdiven altı firma olarak görülüyor. Daha güvenilir bir marka alsan daha iyi olur.

Ben biraz baktım kötü diyen pek görmedim ama peki Rampage 27" 1ms Full HD Curved nasıl ?
James Donkey alın Rampage almayın :) Rampage markası donanım olarak sıkıntılı zaten. LG,AOC,Samsung bakabilirsiniz.
Ben biraz baktım kötü diyen pek görmedim ama peki Rampage 27" 1ms Full HD Curved nasıl ?
Size her şeyi kötüleyen birisi olarak gözükmeyeyim bunları genel kullanıcı yorumlarını baz alarak söylüyorum ayrıca çoğu arkadaşımızın benim düşünceme katılacağını da düşünmekteyim.

Yalnız 70 derece fazla değil kartların 80'e kadar garantisi bulunuyor zaten. Lütfen yanlış bilgilendirme yapmayın. Umut bey size tekrar söyleyeyim arkadaşlar da belirtmiş AMD ekran kartları sürücü olarak kronik sorunlu olarak fabrika çıkışı yapıyor hepsi olmamakla birlikte böyle bir mümkünat her zaman var. Isınma konusunda hiçbir sıkıntı olmaz RTX 2060'da çünkü 2060S alırsanız Windforce soğutma sistemi kullanılır.
Windforce: Ekran kartı chipset'inin üstüne demir bir plaka takılarak Chipset'in daima serin çalışması amaçlanır. İşlemci olarak Ryzen'i hala öneriyorum ve önermekten asla vazgeçmeyeceğim. Intel işlemci çok yüksek bütçeniz olmadığı için almanız uygun olmaz. Bu devirde 10.000 TL bile yüksek bir sistem toplamaya yetmiyor doğru düzgün.
Kısaca size şöyle bir sistem topladım.
İşlemci: Ryzen 5 3500X.
Ekran kartı: MSI RTX 2060.
RAM: İstediğiniz marka model (2x8) 3000MHz.
Anakart: Gigabyte B450 M S2H.
Kasa: Corsair Carbide Spec Delta RGB kasa.
SSD: HyperX Fury 3D 480 GB SSD.
HDD: Seagate Barracuda 1 TB harddisk.
Monitör, klavye mouse sizin tercihinize kalmış onları görüp ele oturuş hissiyatına bakarak almak daha doğru olacaktır. Ayrıca fazla zamanım olmadığı için linkleri ve fiyatları koymadım ama tahminimce sizin bütçeniz bandında bir sistem oldu.

Yanliş bilgilendirme yapmadim 70 az veya çok da demedim 70'in üstune çiktigini soyledim sadece.

James Donkey alın Rampage almayın :) Rampage markası donanım olarak sıkıntılı zaten. LG,AOC,Samsung bakabilirsiniz.

Size her şeyi kötüleyen birisi olarak gözükmeyeyim bunları genel kullanıcı yorumlarını baz alarak söylüyorum ayrıca çoğu arkadaşımızın benim düşünceme katılacağını da düşünmekteyim.
haha yok doğrudur ben pek bilmediğim için çevremde Rampage kullanan arkadaşlarım bana önerdi. James donkeyide internette öyle baktım biraz onun için :) O zaman aoc alırım oda hoşuma gitti.
Merhaba yeniden şöyle bir sisteme karar verdim. Maximum bu kadar harcayabiliyorum. Daha monitör ve oyuncu ekipmanları alacağım. Bir kaç sorum olacak.

1. AMD 3600 yada 3600x alsam ne gibi fark var? (Amacım bütçeyi biraz daha düşümek ve monitör vs için.)
2. Overclock yapmayacağım sıvı soğutma vs gibi bir şey daha almam gerekecek mi bu sisteme?

Yardımlarınız için teşekkürler

Dosya Ekleri

• 9.600 tl amd 3600x.jpg
    9.600 tl amd 3600x.jpg
    54,5 KB · Görüntüleme: 25
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı