7500TL-10000TL monitör dahil PC toplama

Haulf

Hectopat
Yer
Valhalla
Daha fazla  
Merhaba, kredi çekip bir sistem dizeceğim monitör dahil bütçem bu kadar. RTX 2060 ve 16 GB 3000-36000 MHz RAM, Ryzen 7 3600X ile sistem toplayacağım. Fakat işlemci için X570 chipsetli kartlar oldukça pahalı ve topladığım sistemler 10K bandını aşıyor. OC vs. bu işlerden çok anlamam gerekmediği sürece de uğraşmam gibi geliyor. Yardımcı olur musunuz? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Size bir kaç dakika içinde geri döneceğim.
Geri geldim ve bir sistem topladım ama 10 900tl tuttu(ITOPYA fiyatları ile). Bütçenizin üstüne çıkma şansınız yok mu veya başka sitelerden de isterseniz fiyatlara bakabilirim ya da teker teker alacaksanız da yardımcı olabilirim.

Son düzenleme:
Size birkaç dakika içinde geri döneceğim.
Geri geldim ve bir sistem topladım ama 10 900TL tuttu(İtopya fiyatları ile). Bütçenizin üstüne çıkma şansınız yok mu veya başka sitelerden de isterseniz fiyatlara bakabilirim ya da teker teker alacaksanız da yardımcı olabilirim.

Maalesef ama farklı alternatif sistemlere de açığım. Sorun değil farklı yerlerden parçaları alıp ben montajını yapabilirim. Bir de R7 3700X’in içinden RGB Fan mı çıkıyor?

Maalesef ama farklı alternatif sistemlere de açığım. Sorun değil farklı yerlerden parçaları alıp ben montajını yapabilirim. Bir de R7 3700X’in içinden RGB fan mı çıkıyor?

Peki Ryzen 7 3700X zorunlu mu yoksa farklı bir işlemci düşünür müsünüz çünkü çok fiyat farkı oluyor. Ve evt Ryzen 7 3700X'den sanırım Wraith Prism RGB çıkıyor.

3700X+2060+X570+3600 MHz zaten 10.000 TL'yi geçer şu dolar kurlarında. Bence ne için kullanacağınızı bir söyleyin. Render mı? Oyun mu?
Bir sürü siteye baktım 3700X'li hazır sistemlere , bütçe dahilinde şunu bulabildim sadece. SSD'yi değiştiremiyoruz o çok kötü. Bellek ve güç kaynağı yükseltmesi yaptığımda 8395 TL tutuyor.

Son düzenleme:
3700X+2060+X570+3600 MHz zaten 10.000 TL'yi geçer şu dolar kurlarında. Bence ne için kullanacağınızı bir söyleyin. Render mı? Oyun mu?
Bir sürü siteye baktım 3700X'li hazır sistemlere, bütçe dahilinde şunu bulabildim sadece. SSD'yi değiştiremiyoruz o çok kötü. Bellek ve güç kaynağı yükseltmesi yaptığımda 8395 TL tutuyor.

Bunu inceleyeyim çok teşekkür ederim. Oyun ağırlıklı. Nadirde olsa kendi kendime render falan Photoshop ile uğraşıyorum arada öyle denerim kendimi.

Bakıyorum şimdi çok teşekkür ederim. Merak ettiğim bir şey olursa bu sistem hakkında burayı düzenlerim.

Ben sizin yerinizde olsam işlemciyi 3600 yapıp ekran kartını en az 2060S olanlara bakarım. 3600 gayet güçlü bir işlemci. İstediğiniz şeyleri sıkıntısız yaparsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı