10000TL PC toplama

Furkan or DIOGEN

Centipat
Öncelikle herkese merhaba. Benim eski bir PC vardı onu yükseltmeyi düşünüyorum. Harddisk ve sadece bir tane Corsair Vengeance 8 GB 3000 MHz RAM var. Topladığım parçalar şu şekilde:

İşlemci: i5 10400F.
Anakart: ASUS TUF Gaming B460M-PLUS Wi-Fi.
Ekran kartı: ASUS RTX2060 Evo.
RAM: Corsair Vengeance 8 GB 3000 MHz.
Kasa: MSI Mag Forge 101M.
Güç kaynağı: Corsair CV650.
Monitör: AOC 24G2U.

Bu PC'yi almayı düşünüyorum ama fiyatlar ateş pahası. Sizce beklemeli miyim yoksa aynı performansa daha ucuz önerebileceğiniz parçalar mı? Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bir şey diyemiyorum bu konular hakkında pek fazla bilgim yok ama RAM sayısını 2'ye çıkartın. 8 GB RAM artık oyunlar için yetmiyor hem o RAM den 1 tane daha alırsanız çift kanal olur ve tek kanala göre çift kanal daha iyi bir performans sağlar. Tek kanal ör 8+0 çift kanal ör 8+8 bence RAM 1 tane daha alın.

Toplam 10.004 TL.

Ben bir şey diyemiyorum bu konular hakkında pek fazla bilgim yok ama RAM sayısını 2'ye çıkartın. 8 GB RAM artık oyunlar için yetmiyor hem o RAM'den 1 tane daha alırsanız çift kanal olur ve tek kanala göre çift kanal daha iyi bir performans sağlar. Tek kanal ör 8+0 çift kanal ör 8+8 bence RAM 1 tane daha alın.

Çok doğru bence 2x8 16 GB RAM Cyberpunk bile 8 GB RAM'de çok zor oynanıyor eğer hata vermeyeceğini bilsem, çünkü bazı RAM'ler hata veriyor öyle olunca, 8+4 12 GB RAM'de yeterdi.

Öncelikle herkese merhaba. Benim eski bir PC vardı onu yükseltmeyi düşünüyorum. Harddisk ve sadece bir tane Corsair Vengeance 8 GB 3000 MHz RAM var. Topladığım parçalar şu şekilde:

İşlemci: i5 10400F.
Anakart: ASUS TUF Gaming B460M-PLUS Wi-Fi.
Ekran kartı: ASUS RTX2060 Evo.
RAM: Corsair Vengeance 8 GB 3000 MHz.
Kasa: MSI Mag Forge 101M.
Güç kaynağı: Corsair CV650.
Monitör: AOC 24G2U.

Bu PC'yi almayı düşünüyorum ama fiyatlar ateş pahası. Sizce beklemeli miyim yoksa aynı performansa daha ucuz önerebileceğiniz parçalar mı? Önerilerinizi bekliyorum.
Hocam monitörü yeni gördüm ama o sistem monitör 1500 desek 8500 etmez.

10150 TL.

Yeni konular

Geri
Yukarı