1000TL altı monitör tavsiyesi

Bildiğiniz parlaklık. Monitor parlaklığı ile oynayarak buna bakabilirsiniz.
Çok soluk olmaz ama eksi.

IPS olarak bu bütçede yok.
Artarsa;

Gerçek 8 bit renk derinliğine sahip.

Renk gamutları daha düşük olsa da izlenen filmerin kalitesine göre renk gamutları işlevsiz kalabiliyor, mesela korsan 1GB'lık bir filmde sRGB %170 de olsa çok bir şey değişmez. Film belli çünkü.

Ayrıca renk derinliğinin gerçek 8 bit olması daha çok etkileyecektir diye düşünüyorum. Filmlerdeki renk geçişleri daha yumuşak olacaktır.

Ayrıca, C24G1 gibi bir monitörü kullamabiliyor iseniz yenisine masraf yapmak hiç mantıklı olmayacaktır, o monitörden çok daha üst düzey bir deneyim beklemeyin.

Daha iyi olabilir ama değer mi bilmiyorum.
Hocam AOC C24G1 Gerçek 8bit mi bakabilir misiniz. Ben bulamadım.

VA panel olarak önerebileceğiniz 8bit kaliteli görüntü ne var hocam. 1100TL şuan beni ciddi manada aşar. Sizide meşgul ettim kusura bakmayın.

Gerçekten kaliteli VA varsa başka 1000TL yi gözden çıkarabilirim.

Hocam AOC C24G1 Gerçek 8bit mi bakabilir misiniz. Ben bulamadım.

VA panel olarak önerebileceğiniz 8bit kaliteli görüntü ne var hocam. 1100TL şuan beni ciddi manada aşar. Sizide meşgul ettim kusura bakmayın.

Gerçekten kaliteli VA varsa başka 1000TL yi gözden çıkarabilirim.
C24G1 gerçek 8 bit'dir.

Gercek 8 bit VA kavisliler 1000, düzler ise 1100TL'den basliyor. O fiyata da IPS 8 bit var.

Dediğim gibi, gerçek 8 bit bir VA almak cok saçma, şu anki monitör ile neredeyse aynı görüntüyü alırsınız. 1000TL uçup gitmiş olur.

IPS de çok amntıklı değil bence.

Ek olarak, kavissiz IPS ve VA'larda da ışık sızması olur. Sadece kavislilerde bir tık daha fazla olabilir.

C24G1 gerçek 8 Bit'dir.

Gercek 8 Bit VA kavisliler 1000, düzler ise 1100TL'den basliyor. O fiyata da IPS 8 Bit var.

Dediğim gibi, gerçek 8 Bit bir VA almak cok saçma, şu anki monitör ile neredeyse aynı görüntüyü alırsınız. 1000TL uçup gitmiş olur.

IPS'de çok amntıklı değil bence.

Ek olarak, kavissiz IPS ve VA'larda da ışık sızması olur. Sadece kavislilerde bir tık daha fazla olabilir.

Hocam AOC ile aynısını alabiliyorsam şimdiden siparişi geçeyim :D ben bu monitörü ek olarak farklı bir yere koyacağım ve sadece film izlemek için ondan dolayı aliyorum.

Buna gerçekten değer mi? Ayrıyeten şunları da buldum

AOC 24B1XH 23.8" 8ms (Analog+HDMI) Full HD IPS Monitör Fiyatı 8ms olması nasıl bir sorun yapar? 1ms monitörden geçerken afallar mıyım? Çok mu yüksek tepki süresi, diğerleri genelde 4ms.

@APlusMath attığınız IPS'ler Philips'in alt modelleri gibi, renk gamutlarının daha düşük versiyonları.

IPS alacaksanız Philips veya artarsa attığım ASUS'u öneririm.

VA olarak da kavis istemesenizde yukarıda arkadaşın attığı hem gerçek 8 bit, hem de renk gamutları gayet iyi. VA alacaksanız onu öneririm.

VA mı IPS mi size kalmış. Karanlık filmlerde VA, canlı filmlerde IPS daha iyi olacaktır.

Eğer filmlerde siyahlar sizin için önemli ise VA, renk canlılığı/doğruluğu daha önemli ise IPS alın.

@APlusMath attığınız IPS'ler Philips'in alt modelleri gibi, renk gamutlarının daha düşük versiyonları.

IPS alacaksanız Philips veya artarsa attığım ASUS'u öneririm.

VA olarak da kavis istemesenizde yukarıda arkadaşın attığı hem gerçek 8 Bit, hem de renk gamutları gayet iyi. VA alacaksanız onu öneririm.

VA mı IPS mi size kalmış. Karanlık filmlerde VA, canlı filmlerde IPS daha iyi olacaktır.

Eğer filmlerde siyahlar sizin için önemli ise VA, renk canlılığı/doğruluğu daha önemli ise IPS alın.

Hocam siz olmasaydınız VA panel alacaktım az kalsın :D sordumda konu olarak ayrıca, IPS dediler :D Teşekkürler. IPS'ye yöneldim. Şimdi sürekli IPS panel bakiyorum. Eğer 1000 civarında birkaç tane IPS panel bulursam, aralarından eleyip birini sipariş vermeyi düşünüyorum bugün.

Ekran kartının destekleyip desteklemediğine nasıl bakacağım hocam. Asus K55UB laptop . Ekran Kartı Nvidia GeForce 940M ... Va panel öneriyorlar genelde film için, fakat burada hep ips denildi. nedenini açıklar mısınız..
Şu monitör nasıl hocam sizce ? Philips 221V8A/01 21.5" 75Hz 4ms (HDMI+Analog) FreeSync Full Fiyatı

Şöyle birşey de buldum ASUS 21,5 VA229HR IPS, 75HZ 1920x1080 5MS 3YIL HDMI,VGA ,MM,VESA,178 GORUS ACISI, EYECARE, FLICKER-FREE,DUSUK MAVI ISIK: Amazon.com.tr

Hocam zaten güzel bir masaüstü pc ve güzel bir monitörüm var. AOC C24G1 144 HZ 1MS . Ben bunu sadece film ve video için laptopa bağlayacağım. O yüzden bütçemi minimumda tutmaya çalışıyorum. Çok fazla para ödeyemem , o kadar para ayıramam malesef. Bu nasıl sizce ? Philips 221V8A/01 21.5" 75Hz 4ms (HDMI+Analog) FreeSync Full Fiyatı

Film için ips mi Va mı sizce

Hocam bütçem sınırlı. Teşekkür ederim yardımınız için. Film için kesinlikle ips mi , bazı yerlerde film için VA iyidir diyorlar. kafam çok karıştı

Hocam bu model curved, ışık sızması oluyor curvedlerde %100. o yüzden Flat (düz) ekran istiyorum
Philips ise iyidir

Geri
Yukarı