1000TL bilgisayar kasa önerisi

Bence de çok saçma geliyor. Özellikle aradaki fiyat farklarını düşününce daha mantıksız geliyor zira oyun oynarken (özellikle kulaklıkta) klavye hariç ışıklandırmaya dönüp bir kere bile baktığımı hatırlamıyorum. Hatta PC'yi açık bırakıp yattığımda kulaklığımın ışıkları rahatsız ediyor beni. Elbette zevkler ve renkler farklıdır.
Işıklandırma sıcaklığı da arttırıyor diye biliyorum. Kasa ve donanımları siyah veya koyu gri tonlarında kullanıyorum. Ekran kartım boşta 25 derece. Çok üst düzey, kaliteli soğutmaya sahip bir sistemde ışıklandırma yapılırsa zevk olur ama i7 1. nesil işlemcili bilgisayarın her yerine RGB koyulunca sıcaklık daha da artıyor. Özellikle şu şeffaf kasalara anlam veremiyorum. Bence güzel görünmüyor.

Işıklandırma sıcaklığı da arttırıyor diye biliyorum. Kasa ve donanımları siyah veya koyu gri tonlarında kullanıyorum. Ekran kartım boşta 25 derece. Çok üst düzey, kaliteli soğutmaya sahip bir sistemde ışıklandırma yapılırsa zevk olur ama i7 1. nesil işlemcili bilgisayarın her yerine RGB koyulunca sıcaklık daha da artıyor. Özellikle şu şeffaf kasalara anlam veremiyorum. Bence güzel görünmüyor.
Etkisi oluyordur fakat kayda değer bir sıcaklık etkisi olmuyordur diye düşünüyorum. Aslında şeffaf kasalara da çok karşı değilim çünkü arada bir ekran kartına dönüp ''sen neymişsin bee'' diyorum. :D

Etkisi oluyordur fakat kayda değer bir sıcaklık etkisi olmuyordur diye düşünüyorum. Aslında şeffaf kasalara da çok karşı değilim çünkü arada bir ekran kartına dönüp ''sen neymişsin bee'' diyorum. :D
Maalesef ben çok sevmiyorum. Bence sadece kasayı görmek daha iyi. Kasa olarak da şekilli kasalar yerine düz dikdörtgen kasalar tercih ediyorum. 2 yıldır termal macun sürülmemesine rağmen sıcaklıklar çok iyi. Temizliği yılda bir oluyor. Ben ışıklandırmaya sahip kasalardaki parçaların sıcaklığının arttığını düşünüyorum. Sonuçta ışık da ısı yayan bir şey.

Maalesef ben çok sevmiyorum. Sadece kasayı görmek daha iyi. Kasa olarak da şekilli kasalar yerine düz dikdörtgen kasalar tercih ediyorum. 2 yıldır termal macun sürülmemesine rağmen sıcaklıklar çok iyi. Temizliği yılda bir oluyor. Ben ışıklandırmaya sahip kasalardaki parçaların sıcaklığının arttığını düşünüyorum. Sonuçta ışık da ısı yayan bir şey.

Kasa tam olarak şu:
Eki Görüntüle 886103
Tamamen boydan boya cam (PB markasının kasaları gibi) kasaları bende çok sevmiyorum. Yan panel olarak hafif bir cam gözükse yeterli. RGB konusunda ise tek istisnam CM TD500'ün beyaz modeli. Son zamanlarda monitör, PSU, laptop için SSD ve RAM takviyesi yaptım şuanda ilk önceliğim CM TD500 modeli.

Tamamen boydan boya cam (PB markasının kasaları gibi) kasaları bende çok sevmiyorum. Yan panel olarak hafif bir cam gözükse yeterli. RGB konusunda ise tek istisnam CM TD500'ün beyaz modeli. Son zamanlarda monitör, PSU, laptop için SSD ve RAM takviyesi yaptım şuanda ilk önceliğim CM TD500 modeli.
Aslında söylediğiniz modelin tasarımı güzel gibi ama muhakkak RGB olması gerekiyorsa keskin renkler tercih ederim. Renkler profesyonel görünmüyor. Tabii hava sirkülasyonu da önemli. Bilgim olmadığından bir şey diyemem. Tasarım olarak dedim.

Aslında söylediğiniz modelin tasarımı güzel gibi ama muhakkak RGB olması gerekiyorsa keskin renkler tercih ederim. Renkler profesyonel görünmüyor. Tabii hava sirkülasyonu da önemli. Bilgim olmadığından bir şey diyemem. Tasarım olarak dedim.
Hava sirkülasyonu güzel bir model. Kasa olarak fiyatını hak ediyor (800-900 TL fiyat bandında). Aslında benimde en çok hoşuma giden beyaz kasada fanların renk tonları. Biraz daha ön panel ve beyazın katmış olduğu buzlumsu hava çok hoşuma gitti.

Yeni konular

Geri
Yukarı