1000TL Bluetooth kulaklık önerisi

Aynen hocam. Apple bir telefon alacağımı varsayarsak AirPods ile WF1000XM3 arasında seçim yapsanız hangisini alırdınız?

Apple alın.
Tak-dinle-çıkar gibi bir konfor yok Sony'de. Uygulama üzerinden eşleştirme sorunu var. Zaman ayırıp uygulama üzerinden ses kalitesini Apple'dan kat kat daha iyi hale getiriyorsunuz fakat ses ayarları yapılandırılmazsa 500 liralık kulaklık tadında müzik deneyimi yaşarsınız. Sony'nin kutusu Apple'a göre büyük ve ağır. Boyuttan emin değilim ama ağırlık konusunda eminim. ANC konusunda Apple daha başarılı. Su ve ter yalıtımı konusunda da Sony'nin sertifikası yok aklınızda bulunsun.

Apple biraz marka olduğu için pahalı ve parasını hak etmiyor. Sony daha kaliteli ses veriyor. Ve gördüğüm kadarı ile daha dayanıklı.

Bu dediklerinin hepsi kişisel görüş. Bir markayı savunmak için demiyorum ama Sony'nin de iyi kulaklığı, kötü kulaklığı var. Ki ses kalitesi dediğin şey tamamen kişisel zaten.

Bazıları Bas sever, bazıları Tiz'lere önem verir. Bazıları için sesin mutlak netlikte gelmesi gerekir, bazıları ise küçük farkları kafasına takmaz...

Hocam AirPods Pro alacak kadar bütçe çıkar mı bilemem. AirPods 2. nesil ile kıyaslasanız nasıl düşünürsünüz?

Yok hocam estağfurullah. Hepimiz konuşuyoruz sonuçta. Yani anladığım eğer Apple bir telefonum varsa AirPods, yoksa WF1000XM3 yönünde mi?

WF1000XM3 ilk nesil AirPods'lar ile kafa kafayadır diye düşünüyorum. Dolayısıyla AirPods Pro alamayacaksan, WF1000XM3 alabilirsin.

Hocam AirPods Pro alacak kadar bütçe çıkar mı bilemem. AirPods 2. nesil ile kıyaslasanız nasıl düşünürsünüz?

Yok hocam estağfurullah. Hepimiz konuşuyoruz sonuçta. Yani anladığım eğer Apple bir telefonum varsa AirPods, yoksa WF1000XM3 yönünde mi?

AirPods dostum. AirPods Pro deneyimleme şansımda oldu AirPods Pro gürültü engelleyici gibi özellikler bulunduruyor. Ondan dolayı ses kalitesi AirPods'a göre daha güzel. Eğer bütçeni arttırabilirsen Pro arttırmazsan ise normal AirPods kullanmanı öneririm. Serviside güzel garanti süresi bitmeden yollarsan bataryayı değiştiriyorlar.

WD-1000XM3'ün ANC'si rezil, sürekli rüzgar sesi geliyormuş. Kulak üstü mü istiyorsun kulak içi mi? Telefonun nedir?
Telefonum Samsung Galaxy A70. Eğer dışarıda da kullanmayacak olsam kulak üstü alırdım ama dışarıda da kullanırım. O yüzden kulak içi.

Apple alın.
Tak-dinle-çıkar gibi bir konfor yok Sony'de. Uygulama üzerinden eşleştirme sorunu var. Zaman ayırıp uygulama üzerinden ses kalitesini Apple'dan kat kat daha iyi hale getiriyorsunuz fakat ses ayarları yapılandırılmazsa 500 liralık kulaklık tadında müzik deneyimi yaşarsınız. Sony'nin kutusu Apple'a göre büyük ve ağır. Boyuttan emin değilim ama ağırlık konusunda eminim. ANC konusunda Apple daha başarılı. Su ve ter yalıtımı konusunda da Sony'nin sertifikası yok aklınızda bulunsun.

Maalesef Sony'de ayar yapmak gerekiyor. WH XB900N'i kullanırken de öyle oldu, WH-1000XM3B'yi denerken de ayar yapmam gerekti. Apple'ın o tarafı iyi, ayar yapmana gerek kalmıyor.
Telefonum Samsung Galaxy A70. Eğer dışarıda da kullanmayacak olsam kulak üstü alırdım ama dışarıda da kullanırım. O yüzden kulak içi.

Bu arada bu fiyat aralığındaki ANC'li kualklıklardan bir şey bekleme. Hepsi rüzgar alacak. ANC'si sağlam olsun dersen en az 2000 TL seviyesine çıkmalısın.

Maalesef Sony'de ayar yapmak gerekiyor. WH XB900N'i kullanırken de öyle oldu, WH-1000XM3B'yi denerken de ayar yapmam gerekti. Apple'ın o tarafı iyi, ayar yapmana gerek kalmıyor.
Hocam açıkçası direkt takıp kullanmak güzel olur. Ayar işlerinden zaten pek anlamam, bir de onu yapmakla uğraşmayayım. O zaman AirPods Pro için zorlayacağım. Bunu hallettik, eğer alabilirsem Pro alacağım zaten. Peki alamazsam Sony mi yoksa AirPods mu? Buna da karar verirsem tamamdır.

Buds Live al, kuru fasulyeye benziyor evet ama çok iyi kulaklık.

Herkesin kulağına uymayabiliyor, uyar derse alabilir. Ama normal AirPods yerine ben WF1000'i alırdım, zira kafa kafaya olduklarını düşünüyorum.

Hocam açıkçası direkt takıp kullanmak güzel olur. Ayar işlerinden zaten pek anlamam, bir de onu yapmakla uğraşmayayım. O zaman AirPods Pro için zorlayacağım. Bunu hallettik, eğer alabilirsem Pro alacağım zaten. Peki alamazsam Sony mi yoksa AirPods mu? Buna da karar verirsem tamamdır.

AirPods Pro'yu WF yerine tercih ederdim. Ama standart AirPods yerine WF serisini alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı