1000TL Bütçeye Kadar Modem Tavsiyesi

MuratKeskin

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgi İşlem Sorumlusu
Merhaba,

Başlıkta belirttiğim gibi bütçe 1000TL'dir.
İş yerimize yaklaşık olarak 10-15 telefon-laptop wi-fi ile bağlanmaktadır. Kablolu Ağı 48 port HP switch ile paylaştırmaktayız. Ayrıca ağ üzerinde NAS cihazıda bulunmaktadır. Bazı laptoplar WİFİ ile NAS'a bağlanıyorlar. Şu an Airties 5452 bulunuyor, 300MBPS modem sürekli şişiyor. Ayrıca iş yerimiz tek katlı yapıda, 6 oda bulunmaktadır. Modeme en uzak oda arasında 3 duvar ve 20 metre vardır. Hız kaybı yaşamadan, NAS'ın ağa yüklenmesi sonucu modemi şişirmeyecek bir tavsiye ihtiyacı duymaktayız. Tabi fiyat ne kadar makul olursa o kadar iyidir.
Kullandığımız internet ADSL'dir. 16MBPS.
Şimdiden Teşekkürler.

Gözüme çarpan bir kaç model ise şu şekildedir.
TP-LINK Archer C2600 2600 Mbps Wireless Dual Band Gigabit Fiyatı
TP-LINK Archer C9 AC1900 Dual Band , 2.4GHz 600bps+5Ghz Fiyatı
Asus DSL-AC68U Çift Bant Kablosuz-AC1900 Gigabit ADSL/VDSL Fiyatı
ZyXEL VMG8924-B10A AC1600 VDSL2/ADSL2+ Multi WAN Kablosuz Fiyatı

Son düzenleyen: Moderatör:
Önerebileceğim çok bir cihaz yok ancak unutmayın anten sayısı önemli şahsen tavsiyem birde yurt dışı sitelerine bakın daha iyi ürünleri daha uygun fiyata bulabilirsiniz.

Önerebileceğim çok bir cihaz yok ancak unutmayın anten sayısı önemli şahsen tavsiyem birde yurt dışı sitelerine bakın daha iyi ürünleri daha uygun fiyata bulabilirsiniz.

Yurt dışından getirmeye yetecek vaktim yok malesef, biraz acil şekilde durumu çözümlemem gerekiyor. Şu an bu cihazlara gözümü kestirdim.
Asus modem biraz daha baskın. Bugün almam gerekiyor cihazı seçim noktasında fikir belirtecek birileri lazım.

@Recep Baltaş
Görüş belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Yurt dışından getirmeye yetecek vaktim yok malesef, biraz acil şekilde durumu çözümlemem gerekiyor. Şu an bu cihazlara gözümü kestirdim.
Asus modem biraz daha baskın. Bugün almam gerekiyor cihazı seçim noktasında fikir belirtecek birileri lazım.

@Recep Baltaş
Görüş belirtirseniz sevinirim.
Aralarından Asus'unkini öneririm daha iyi duruyor.

Aralarından Asus'unkini öneririm daha iyi duruyor.
peki iyi derken neye göre daha iyi acaba ?
Tp-link daha yeni bir model. ac68u ise bayağı eski model ?

Arkadaşlar çözüm noktasında yardımcı olabilirseniz sevinirim. İnternet koplamlarını yaşamamak adına daha stabil değerleri nasıl elde ederim.
Acaba standart 1 kablolu modem alıp oradan router ile wifi genişletme yaparak mı kullanmak daha mantıklı olur. Çözüm noktasında katılımlarınızı bekliyorum.

TP-LINK TD-8817 Kablolu Ethernet/USB Firewall destekli QoS Fiyatı

1000tl ile modem değil de firewall cihazı alsan daha mantıklı olur. güvenlik, yönetim, kullanıcı sayısı, bağlanacak hat sayısı vs. vs. sana birçok avantajı olur. usg 210 cihazını bi incele derim modemle hiç uğraşma.

Asus Ac68U modelini tavsiye ederim. Evde kendim kullanıyordum şuanda şirkete bağladım. Modemde 2 çekirdek bulunuyor ve aynı anda kablolu, kablosuz 2.4, 5 sinyal verirken zorlanma olmuyor, modem şişmiyor. Modemin arayüzü oldukça gelişmiş. Kimin nereye girdiğini görüp üstüne hız limiti belirleyebiliyorsunuz. Ben kesinlikle çok memnunum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı