1000TL G4560 işlemci yükseltme

Bütçe
1000 TL

brkyuzn52

Hectopat
Daha fazla  
MSI Gaming GTX 1050 Ti ekran kartı ve MSI H110M anakarta sahibim. Şu an kullandığım işlemci Intel G4560.

Max 1000TL bütçem var. Sizce bu parayla işlemcimi yükseltmeli miyim yoksa biraz daha para biriktirip farklı bir işlemci mi almalıyım? Ve önerdiğiniz işlemciler var mı varsa neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
G4560'ı satıp üstüne koyun o paranın. Anakart zaten en fazla 7. nesil destekliyor, i5'lerin 7. nesiline yatırım yapmak çok mantıksız geliyor bana. Tercihiniz i7 6700 veya 7700 olabilir. Ortalama 1400-1500 lira civarlarına 2. el bulabiliyorsunuz. Ama elinizde hatrı sayılır para var. Sistemin başlıca parçalarını satıp AMD'ye dönmekte bence oldukça mantıklı bir seçenek.

G4560'ı satıp üstüne koyun o paranın. Anakart zaten en fazla 7. nesil destekliyor, i5'lerin 7. nesiline yatırım yapmak çok mantıksız geliyor bana. Tercihiniz i7 6700 veya 7700 olabilir. Ortalama 1400-1500 lira civarlarına 2. el bulabiliyorsunuz. Ama elinizde hatrı sayılır para var. Sistemin başlıca parçalarını satıp AMD'ye dönmekte bence oldukça mantıklı bir seçenek.
AMD ö-dönsem önereceğiniz işlemci ve anakart ne olur ?
Darboğaz yapıp yapmamasına bağlı eğer yapıyorsa değiştir.

Bu sene çıkan çoğu oyunda hissediyorum darboğazı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı