1000TL HDD ve SSD önerisi

Aşırı bir ihtiyacım yok. Zaten SSD'ler genelde oyunlar için fazlasıyla yeterli geliyor. Oynacağım zaman SSD'lerle işimi hallediyorum. Zaten HDD alırsam da oynamaya ara verdiklerimi SSD'den HDD'ye şutlarım, orada depolanır.
Tekrar oynayacağınız zaman da yer değiştirirsiniz. Böyle olacaksa güzel olmuş olur, geleceğe dönük de bir yatırım yapmış olursunuz. Lakin bana yine de fazla geldi ki siz de yeterli olduğunu söylemişsiniz. Gerçi oyunları tekrar indirmenize gerek kalmaz. Zamandan kazanırsınız. İndirmeyi beklemelisiniz. Nasıl isterseniz.

Tekrar oynayacağınız zaman da yer değiştirirsiniz. Böyle olacaksa güzel olmuş olur, geleceğe dönük de bir yatırım yapmış olursunuz. Lakin bana yine de fazla geldi ki siz de yeterli olduğunu söylemişsiniz. Gerçi oyunları tekrar indirmenize gerek kalmaz. Zamandan kazanırsınız. İndirmeyi beklemelisiniz. Nasıl isterseniz.

Biraz abartı sayılabilecek düzeyde olmasının nedeni de aslında ekonominin 2 dakika yerinde durmuyor olmasından kaynaklı. Bugün aldığımız şey yarın zamlandığı için aldım mı düzgün bir şey alıp uzun süre kullanmayı planlıyorum ondan. Aslında gönlüm SSD almaktan yana ama uyguna bir şey bulabilir miyim muamma.

Biraz abartı sayılabilecek düzeyde olmasının nedeni de aslında ekonominin 2 dakika yerinde durmuyor olmasından kaynaklı. Bugün aldığımız şey yarın zamlandığı için aldım mı düzgün bir şey alıp uzun süre kullanmayı planlıyorum ondan. Aslında gönlüm SSD almaktan yana ama uyguna bir şey bulabilir miyim muamma.
Mevcut SSD'lerinizin modellerini rica edebilir miyim? Ona göre öneri yapacağım da.

Limiti 1000 liradan ne kadar zorlayabilirsiniz? :/

HDD mi bakayım ayrıca SSD mi? Geleceğe dönük deyince SSD düşündüm. Onlar da 1TB biraz pahalı. 500GB SSD bakabiliriz. Onun dışında 1000 liraya 2TB HDD bile bakarız ama HDD işte. Dediğiniz gibi oynamadığınız oyunları depolamaya kullanırsanız yani aktif olarak kullanmazsanız HDD bakabiliriz. Daha mantıklı bile olur.

Elinizdeki SSD'lerin okuma yazma hızı tahminimce 500MB/s civarı. Şimdi yeni alınacağı için artık bu kadar yavaş olanlara bakmayalım diyorum.

Bunlar 1TB SSD olacak:

Aşağıdaki modelin;
Okuma hızı: 1000-2000MB/s
Yazma hızı: 500-1000MB/s
Fiyatı: 1366TL
Markası: Kioxia
(Bundan daha düşük okuma yazma hızı olanı vardı yalnızca okuma hızı 500-altı olarak gözüküyor. Fiyatı 1265TL yani almak mantıksız olur.)

Onun dışında şu ürünün;
Okuma hızı: 540MB/s
Yazma hızı: 500MB/s
Markası: Crucial
Fiyatı: (Akakçe'de en ucuz olarak) 1225,53+(kargo)27,45=1252,98 yani düz 1253TL

Aklıma en çok yatan bu oldu.
Okuma hızı: 2500MB/s
Yazma hızı: 1700MB/s
Markası: Longline (Bunu araştırmakta yarar var diyeceğim ama satıcı Amazon yani bence çok da sorun olmaz)
Fiyatı: 1241,49TL

Şuan müsait değilim. Devamı için geleceğim.
Hatalarım olmuş bayağı kusura bakmayın. Düzeltmişimdir umarım.
@ResourN~ Son attığım kafanıza yattı mı yoksa bakmaya devam edeceğim. Çünkü diğer ikisine (ve baktığım modellere) göre gayet güzeldi. Benim gözümden kaçmış daha güzel bir model yoksa en ucuza en iyisi bu sanırım.

Son düzenleme:
@ResourN~ Son attığım kafanıza yattı mı yoksa bakmaya devam edeceğim. Çünkü diğer ikisine (ve baktığım modellere) göre gayet güzeldi. Benim gözümden kaçmış daha güzel bir model yoksa en ucuza en iyisi bu sanırım.

Hocam öncelikle eline emeğine sağlık. Son attığın fiyat olarak çok iyi fakat ne bir inceleme bulabildim ne de bir şey içime pek sindiğini söyleyemem. Satıcı Amazon sıkıntı olmaz fakat uğraşmaya değmez iadesiyle vb.

İndirim kovalayacağım gibi kısa bir süre daha ve HDD almaktan vazgeçtim sanırım. Bakınca gerçekten fiyatları yüksek SSD'lerin ama uyguna denk gelme şansı var.
Zaten mantıklı olan da SSD almak gibi duruyor. Halihazırda bir tane HDD kullanıyorum da çekilecek dert değil yavaşlığı olsun, en ufak bir darbede gidici olması olsun.

Son attığın fiyat olarak çok iyi fakat ne bir inceleme bulabildim ne de bir şey içime pek sindiğini söyleyemem. Satıcı Amazon sıkıntı olmaz fakat uğraşmaya değmez iadesiyle vb.
Şimdi baktım bu konularda da Longline markanın kötü olduğu anlatılıyor.
Ayrıca bu konuda da attığım 2. SSD'nin markası Crucial'dan "fena olmayan" şeklinde bahsediliyor.

İndirim bekliyorsunuz lakin sizin de dediğiniz gibi yarın bu fiyata bundan bile bulamayabilirsiniz.
Bugün aldığımız şey yarın zamlandığı için aldım mı düzgün bir şey alıp uzun süre kullanmayı planlıyorum ondan.
Tabii ki sizi kalitesiz bir şey almaya zorlamak da mantıksız oluruz. Ne de olsa geleceğe yönelik yatırım yapılacak.

O hâlde kararı siz verin. 1-2TB HDD mi? 500GB kaliteli SSD mi? 1TB ama 1000 liradan fazla SSD mi yoksa indirim mi bakacaksınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı