1000TL Hoparlörü güçlü olan IPS monitör tavsiyesi

Amatörpc

Centipat
Hepsiburada'dan Acer Nitro RG240Y bmiix satın aldım VG240Y bmiix ile aynı sanırım neyse ikisinde de sorun aynı hoparlör var fakat olmasa daha iyi. 1ms yazıyor fakat VRB modunda oluyor sanırım o modda da brightness düşüyor ve ekrana flick (yanlıs biliyor olabilirim ekranın gözü aşırı yorması voltaj düşüp cıkıyormus gibi kararıp aydınlanması gibi bir şey hızlı bir şekilde) yapıyor. Sonuç olarak 1 ms de çalıştığınıda düşünmüyorum kaç MS de çalışıyor bilmiyorum MS testi nasıl yapılıyor bakmadım çünkü ölüpixel de var direk iade edeceğim farklı bir model alacağım.
Öncelikle nereden satın almalıyım ve hoparlör aldırmayacak en azından biraz güçlü dahili hoparlörü olan bir IPS monitör önerir misiniz? Hoparlörler monitörlerde böyle ise hoparlörsüz 1.000 TL dolaylarında IPS bir monitör tavsiyesi verebilirsiniz.

Ekran kartım yok APU kullanıyorum.
Fiyat 1000 TL dolaylarında olsun lütfen maksimum verebileceğim bu çünkü üzerine 300 400 daha koyup başka bir şey alamam :)

Ya üzerine ekleyip hoparlör almalısın ya da monitöre vereceğin parayı kısıp toplam 1000 TL'ye monitör+hoparlör almalısın. Seçim senin. Hiçbir üreticinin sağlam hoparlör koyacağını sanmıyorum. Bu fiyata bulunan TV ekranlarında bile :)

Güçlü hoparlörü monitörde aramak ve 1000TL bandında. Hayal gibi sanki ne dersiniz?

Hoparlörler monitörlerde böyle ise hoparlörsüz 1.000 TL dolaylarında IPS bir monitör tavsiyesi verebilirsiniz.
Ya üzerine ekleyip hoparlör almalısın ya da monitöre vereceğin parayı kısıp toplam 1000 TL'ye monitör+hoparlör almalısın. Seçim senin. Hiçbir üreticinin sağlam hoparlör koyacağını sanmıyorum. Bu fiyata bulunan TV ekranlarında bile :)

Sağlamdan kastım 5+1 ses sistemi gibi değil tabii ki :) sağlam çalışır durumda olan yani yalandan hoparlör koymuslar ses hiç duyulmuyor bile yani koymasalar daha iyi sağlamdan kastım sesi duyulan böyle hoparlör bildiğimz :) para ile alakası yok dediğim şeyin bence bilerek yapmıyorlar belki olan vardır diye sordum 300 TL'lik eski monitörümün sesi arka odadan geliyor.
Aynen :) bir de güçlü.
eğlenmek için başka platform önerebilirim

Hocam ultrawide 25UM58P kullanıyorum Ultrawide ayrı bir dünya. Çok güzel bir açısı var. 600TL ye almıştım 2018 yazında. Öneririm. 2 yıl oldu bir sorununu görmedim. 5ms diyor ama ben farkı hissetmem. Arkasında 3.5mm çıkışı var hoparlör bağlayarak HDMI üzerinden çıkış alabilirsiniz. Maalesef monitörler sesi fazla değil düşük fiyat segmentinde. 1000TL'ye monitör boyutunda HDMI girişi olan 1080P TV bulabilirsiniz aslında. Ses açısından test için, küçük bir şehirde değilseniz teknoloji mağazasında test edebilirsiniz.

Hocam ultrawide 25UM58P kullanıyorum Ultrawide ayrı bir dünya. Çok güzel bir açısı var. 600TL'ye almıştım 2018 yazında. Öneririm. 2 yıl oldu bir sorununu görmedim. 5ms diyor ama ben farkı hissetmem. Arkasında 3.5mm çıkışı var hoparlör bağlayarak HDMI üzerinden çıkış alabilirsiniz. Maalesef monitörler sesi fazla değil düşük fiyat segmentinde. 1000TL'ye monitör boyutunda HDMI girişi olan 1080P TV bulabilirsiniz aslında. Ses açısından test için, küçük bir şehirde değilseniz teknoloji mağazasında test edebilirsiniz.

Hocam zaten öyle 1 ms yazıyor bu monitörlerde yalandan açıklamada yazdım hatta kullanıcı yorumlarına baktım VRB acmadan 1 ms olmuyor bu monitörler VRB açınca da berbat bir görüntü oluyor ve FreeSync kapatıyor. Buna rağmen süper hızı farkediyorum 1 ms falan yazmışlar bu monitörler için sonuc olarak kullananlar bile fark etmemiş fark edildigi falan yok e sporcu degiliz sonucta :D 5mslere artık sıcak bakıyorum gayet yeterli orta seviye kullanıcı için

Aynen öyle, 75Hz kullanıyorum ultrawide monitörü gayet güzel bir deneyimi var. Samsung'un curved monitör serisinden bazı ürünler var yine 1000TL civarına ona'da bakabilirsiniz. 3.5MM çıkışlı monitör alın ki sonradan hoparlör bağlayıp HDMI üzerinden ses çıkışı alabilesiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı