1000W kesintisiz güç kaynağı önerisi

Bu sistemi ne kadar süre çalışır durumda tutmasını istiyorsunuz? asıl önemli olan kısım o.
2000 TL civarına ne kadar çalıştırılabilir? Yani bu fiyat bandında ki ürünler ortalama ne kadar süre sağlayabilir. Olabildiğince uzun süreden faydalanmak isterim.
Bunlar çok satılıyor
Hocam, inverter değil UPS ihtiyacım var. Bunlar bir aküye bağlanıp, aküden güç alarak kullanılan ürünler. Doğru akımı alternatif akıma çevirmeye yarıyor. Ben elektriği prizden kullanmaya devam etmek, elektrik kesildiğinde ise elektrik gelene kadar sistemin çalışmasını güvenceye alacak bir ürün istiyorum.

2000 TL civarına ne kadar çalıştırılabilir? Yani bu fiyat bandında ki ürünler ortalama ne kadar süre sağlayabilir. Olabildiğince uzun süreden faydalanmak isterim.

Hocam, inverter değil UPS ihtiyacım var. Bunlar bir aküye bağlanıp, aküden güç alarak kullanılan ürünler. Doğru akımı alternatif akıma çevirmeye yarıyor. Ben elektriği prizden kullanmaya devam etmek, elektrik kesildiğinde ise elektrik gelene kadar sistemin çalışmasını güvenceye alacak bir ürün istiyorum.

Çoğu 10dk bile zor çalıştırır önemli bir iş yapmıyorsanız gereksiz bence. Elektrik kesintilerinde hem işlerinizi kaydedebilmenize yarıyor hem de ani kesintilerde zarar görmesini önlemek için.

Çoğu 10dk bile zor çalıştırır önemli bir iş yapmıyorsanız gereksiz bence.
Hocam, yaşadığım bölge şehir içi, merkez olmasına rağmen çok sakat elektrik bağlantım var. Dürüst olacağım, burada bazı insanlar yam yam gibi davrandığı için sürekli sürekli mining yaptığımı belirtmeyi sevmiyorum. Ancak bu tarz kesintiler bana çok fazla zarar veriyor. Şuan bile sistemim stabil değil. Bu tarz anlık kesintiler, düşük voltajlar sistemi kapatıp, bir yarım saat kadar çalıştıramamama sebep oluyor.

Bugün olan anlık kesinti yüzünden sistem kendine gelene kadar üç mavi ekranla boğuştum. 1-2 saat kadarımı kaybettim. Normal bir kesinti, sistemin kapanması bu kadar canımı yakmıyor. Fakat anlık kesintiler, tokat gibi geliyor doğrusunu söylemek gerekirse. Sistem kendine geldikten sonra bile bir buçuk saat kadar gereksiz derecede fazla reddedilen sharelarla uğraşmak zorunda kaldım. OC ayarlarımı baştan yaptım, bios ayarlarımı sıfırladım vs vs. Sonrasında rayına oturdu sistem ama bu bana epey zaman kaybettirdi tahmin edersiniz ki.
Normalde olması gereken çalışma şekli:
1625942230007.png

Anlık kesinti sonrası:
Screenshot_8.png
Screenshot_9.png

Not: İki güne bir elektriklerim gider. Ayrıca tam bir ortalaması olmasada, bazen gün aşırı, bazen haftada iki kez göz kırpması dediğimiz anlık kesintileri yaşıyorum.

FSP FP2000 kullanıyorum, kutusunda yazan süre kadar açık tutuyor PC'yi.

PXL_20210710_214930281.jpg
PXL_20210710_214859850.jpg

PXL_20210710_214759084.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı