100Mbps internet 16'yı geçmiyor

Alper Güngör

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 2600x, Gainward 1660ti ghost oc, GSkill TridentZ RGB 8X2 3200mhz, MSI A320m-a pro, Jamesdonkey 240gb sata SSD, WD 1TB 7200RPM
Meslek
Öğrenci
Comnet 100Mbps internet kullanıyorum fakat 2 gündür hem kendi uygulamaları üzerinden bağlantı bilgilerine baktığımda hem de hız testi yaptığımda 16Mbps çıkıyor. Destek icin yazdığımda onlarda bir sorun olmadığını binadaki kablo ve kutudan kaynaklı olduğunu söylüyorlar ama kontrol ettigimde her şey normal. Kablosunu da gecen sene kendim çekmiştim sorunsuz kullanıyordum ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hat değerlerine nereden bakabilirim uygulama üzerinde bu var ayrıca sonradan eger sorunun sizde olmadığını düşünüyorsaniz telekoma başvurabilirsiniz yani onlar basvuracakmıs ama müşteri hataliysa 399TL'lik ödeme yansıtılacakmis.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2024-04-08-17-15-30-112_com.comnet.jpg
    Screenshot_2024-04-08-17-15-30-112_com.comnet.jpg
    54,4 KB · Görüntüleme: 29
İç tesisatın sorunlu gözüküyor hat zayıflaman çok yüksek çünkü ama hat değerlerini atarsan daha iyi olur hat değerlerine nasıl bakılacağını bilmiyorsan modemin markasını internette aratarak bulabilirsin örnek TP-Link modemlerde hat değerlerine bakma.

Hat değerlerine nereden bakabilirim uygulama üzerinde bu var ayrıca sonradan eger sorunun sizde olmadığını düşünüyorsaniz telekoma başvurabilirsiniz yani onlar basvuracakmıs ama müşteri hataliysa 399TL'lik ödeme yansıtılacakmis.
Dostum aşağıdaki bu nasıl tarif edebilirim bilmiyorum, bende mavi ve turuncu sende hangi kablo bilmiyorum fakat bende bir tanesi kopmuştu download düşük upload normal geliyordu. İkisinide bağladım düzeldi.

Dostum aşağıdaki bu nasıl tarif edebilirim bilmiyorum, bende mavi ve turuncu sende hangi kablo bilmiyorum fakat bende bir tanesi kopmuştu download düşük upload normal geliyordu. İkisinide bağladım düzeldi.
Modem kutusu gibi birşey.

Modem kutusu gibi birşey.
Modem dediğim evdeki kutu değil, evdeki kutuya gelen kablonun kutusu.

Bunlar galiba kabloyu 2 yıl önce kendim CAT6 olarak değiştirmiştim sorunsuz kullanıyordum açıkçası tekrar değiştiririm ama kutu nasıl değiştirilir?

Dosya Ekleri

• resim_2024-04-08_172934519.png
    resim_2024-04-08_172934519.png
    93,6 KB · Görüntüleme: 18
Evet hat zayıflaman çok fazla o yüzden hızın düşük ankastreye kısa kablo bağlayıp tekrar hat değerlerini atar mısın sorunun nerede olup olduğunu anlarız.

Yeni konular

Geri
Yukarı