100Mbps internet ama ping yüksek

burak352352

Kilopat
Daha fazla  
100 Mbps Vodafone'e fiber internet kullanıyorum. Daha öncesinde Superonline 30 Mbps kullanıyordum. Evde kaç kişi bağlanırsa bağlansın ping EU West'te 60'ı geçmiyordu. Vodefone'da da ilk aldığımda 62 civarındaydı ama son zamanlarda ping en düşük 70 ve evde birileri bağlanınca ping 90-100'leri buluyor. Bunun sebebi Vodafone'e'un rezalet bir firma olmasından mıdır? Başka bir yere taşındığımız için mecbur kaldım Superonline altyapısı yoktu. Bunun çözümü ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
100 Mbps Vodafone'e fiber internet kullanıyorum. Daha öncesinde Superonline 30 Mbps kullanıyordum. Evde kaç kişi bağlanırsa bağlansın ping eu West'te 60'ı geçmiyordu. Vodafone'e'da da ilk aldığımda 62 civarındaydı ama son zamanlarda ping en düşük 70 ve evde birileri bağlanınca ping 90-100'leri buluyor. Bunun sebebi Vodafone'e'un rezalet bir firma olmasından mıdır? Başka bir yere taşındığımız için mecbur kaldım Superonline altyapısı yoktu. Bunun çözümü ne olabilir?

100 Mbps indirme hızı olması pingin düşük olacağı anlamında değil pingin değerini kullandığın firimadan firimaya değişiyor sağlam alt yapıya bakıyor.

100 Mbps indirme hızı olması pingin düşük olacağı anlamında değil pingin değerini kullandığın firimadan firimaya değişiyor sağlam alt yapıya bakıyor.

Şöyle anlatayım çok eskiden biz üst komşudan bağlattırıyorduk bağlı cihazlar aynı anda 6-9 arasında değişiyordu ama ping değerleri düşük CS:GO gibi iyi internet isteyen oyunlarda bile loss çıkmıyordu ama sonra biz bir firimadan internet aldık 2-3 kişi internete bağlı olmasına rağmen ping bazen yüksek bazen de paket kaybı yaşanıyordu.

Geri
Yukarı