Steam 100Mbps internet varken 5Mbit/s üstüne çıkmıyor

Quarced

Kilopat
Yer
Trabzon, Yomra
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İnternet hızım 100Mbit. Test yapınca da her zaman 100'ün 3-5 üstünde bir sonuç veriyor. Normalde 90-100 seviyelerini görmem gerekirken şu an CS2 indirme esnasında sadece 5Mbit görüyorum. Üstüne ya çıkmıyor ya da nadiren çıkıp 10-12Mbit görüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternet hızım 100Mbit. Test yapınca da her zaman 100'ün 3-5 üstünde bir sonuç veriyor. Normalde 90-100 seviyelerini görmem gerekirken şu an CS2 indirme esnasında sadece 5Mbit görüyorum. Üstüne ya çıkmıyor ya da nadiren çıkıp 10-12Mbit görüyor.

İnternetinizi kullanan başka uygulamalar var mı kontrol edin. Ayrıca evde yine başka bir cihazda indirme yapılıyorsa hız düşebilir.

90-100 mb/s seviyelerinde bir indirme hızı alamazsınız zaten. 100 mbps paketiniz varsa indirme hızınız 10-12 mb/s civarında olması normal.
İnternete farklı cihazlar da yük bindiriyorsa hız düşebilir buna dikkat edin.

Sunucu değiştirirsen düzelir.

Türkiye-İstanbul'dan Türkiye-Ankara'ya geçtim fakat deşişiklik olmadı.

İnternetinizi kullanan başka uygulamalar var mı kontrol edin. Ayrıca evde yine başka bir cihazda indirme yapılıyorsa hız düşebilir.

Hayır başka bir kullanım yok.

Cloudflare WARP açıp deneyin, ya da Steam sunucusunu değiştirin.

Bunu deneyeceğim.

Aynısını ben de yaşıyordum, indirme bölgesini dğeiştirmeyi deneyin.

Dediğim gibi, değiştirdim ve bir değişiklik olmadı. Önbellek de temizledim yine aynı.

90-100 mb/s seviyelerinde bir indirme hızı alamazsınız zaten. 100 Mbps paketiniz varsa indirme hızınız 10-12 mb/s civarında olması normal.
İnternete farklı cihazlar da yük bindiriyorsa hız düşebilir buna dikkat edin.

Anlatamadım galiba. Şu an indirme hızım sizin dediğiniz şekilde 600KB yani 5Mbit. Normalde 10-11 MB yani 100Mbit olması gerekiyor...
Herhangi bir yük binmiyor ve ona rağmen böyle.

Geri
Yukarı