100Mbps nasıldır?

Hamzz

Hectopat
Makaleler
3
Yer
20 W 34th St, New York, NY 10001
Daha fazla  
TurkNet'e geçmeyi düşünüyorum, altyapımız maksimum bu hızı desteklediği için 100Mbps almaktan yanayım.
24Mbps hızdan 100Mbps hıza geçince nasıl bir fark hissederim, indirme yaparken oyun vb. işlerimi halledebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
1 saatte indirdiğin dosyayı 1 dakikada indirirsin sallamasyon bir şekilde örnek verirsem. İnternet üzerinden izlediğin videolarda da donma sorunları olmaz. İleri sara sara izlersin. Ama indirme yaparken maalesef internette gezinme ve oyunlarda ping sorunlarına rastlarsın. Hız ne kadar olursa, olsun böyle saçma bir engele takılabiliyoruz. Ancak indirme hızına limit konursa sorun olmayabilir.

1 saatte indirdiğin dosyayı 1 dakikada indirirsin sallamasyon bir şekilde örnek verirsem. İnternet üzerinden izlediğin videolarda da donma sorunları olmaz. İleri sara sara izlersin. Ama indirme yaparken maalesef internette gezinme ve oyunlarda ping sorunlarına rastlarsın. Hız ne kadar olursa, olsun böyle saçma bir engele takılabiliyoruz. Ancak indirme hızına limit konursa sorun olmayabilir.
Salla da bu kadar degil yani... 60 kat daha hızlı dediğine göre

20GB ortalama 25 30 dakikada iniyor. Yukarıda da söyledikleri gibi saniyede 12-12.5MB falan indiriyor. Valla 100e çok alıştım ben umarım iki gün sonra 24Mbps'ye falan düşmeyiz. 😀

Bende yeni 12 hızdan 100'e geçiş yaptım. Mahalleye yeni fiber geldi. Gerçekten çok hızlı ve çok memnun kaldım. Uçuyor internet.

Yeni konular

Geri
Yukarı