100TL'ye kasa fanı önerisi

piskinx

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bana F/P kasa fanı önerir misiniz? LED'li olmaması tercihimdir. 3 tanesini 100TL civarında alabileceğim bir fan olmalı. 120cm tercihimdir.

Son düzenleyen: Moderatör:
RGB 12 Cm Kasa Fanı Işıklı Ledli 3'Lü Set 3 Adet Kontrol Panelli
Bunu öneririm fiyatına göre gayet iyi fanlar hem de RGB ledli.
Edit: 120 mm yazmak istediğinizi varsayıyorum :D .

CFM değeriyle ilgili bilginiz var mı?

Ayrıca XIGMATEK SC120 RGB 120MM LED FAN - Vatan Bilgisayar 3 adet alabilirsin. Konuyu 10 gün önce açsaymışsın indirimi de vardı. 37 TL fiyata sahipti. Benim şuan kullandığım CPU soğutucumun fanı. Bende kırmızı ledli olanı var. Rengi de çok güzel. Aciliyetiniz yoksa Vatan' dan indirim bekleyebilirsiniz. Veya arkadaşın önerdiği fanları da alabilirsiniz. Anakartınız benim önerdiğim model için desteklemiyorsa RGB kontrolcü satın almadan RGB çalışmayacaktır. Fakat CFM değerleri de önemli. Benim size önerdiğim fanın özellerini alta bırakıyorum. Kasa içi için kullanacağından 52 CFM değeri var. Arkadaşın önerdiği modelin CFM değeri de yüksekse onları da alabilirsin.

XIGMATEK SC120 RGB 120MM LED FAN - Vatan Bilgisayar

XIGMATEK

Açıkçası ürünü kendimin de kullanıp malzeme kalitesinden ve özelliklerinden(8 anti titreşim çift taraflı kauçuk kullanılması, FCB teknolojisi ve statik basıncı arttıran kaliteli fan yaprakları) en önemlisi gerçekten söylediği CFM değerini net bir şekilde verip gayet serin bir şekilde çalışması. Bir de söylediğim gibi Vatan indirimde 37 TL fiyata düşmüştü. Gayet sessiz çalışmasıyla beraber 72 bağımsız RGB Led desteği var. Benim bu fanı önerme sebebim RGB Led dışı bütün özellikler. Zaten arkadaşın anakartında çıkışlar mevcut değil ve uyumlu değilse RGB'yi kontrolcüsüz kullanamayacak. İndirimli hali arkadaşın aradığı fiyat aralığı. Ben mesela kullanmayacak olsam bile aradığım fiyat aralığında böyle kaliteli RGB Led seçeneğim olsa onu alırım. Beğenmezsem kullanmam. Orası ayrı. Ekstra böyle bir özelliğin ne zararı var.:) Kullanmayacak olsa bile RGB Led özelliği istemezse önerdiğin modellerden birini alabilir. Arkadaşın kendi kararı.
Bu arada Fan hep %100 olarak kullanıyorum. Noise level: 19.4 dBA.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı