10100F 1650S sistem Apex Legends %100 CPU kullanımı ve FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 10
Apex Legends Screenshot 2021.08.05 - 20.00.14.33.png

Apex Legends Screenshot 2021.08.05 - 20.00.49.100.png

Kendime göre ayar yaptım şu anlık sıkıntı yok ama 1 saat önce işkence çekiyordum.

Genellikle bu tarz sorunlar eğer işlemci yeterli ise. Ram, sıcaklık veya HDD'nin doku yükleme yetersizliğinden kaynaklı olabiliyor.
Evet haklısınız lakin, Apex hdd üzerinde problem yaratmayan bir oyun. 10100f de zaten 65w tdp'si olan bir işlemci. Çamura bulasanız dahi ısınma yapmayacak bir işlemci :D O yüzden buradaki problem ram'in bantgenişliği yüzünden darboğaz yapiyor diyebiliriz.

Edit: FPS değerleriniz çok düşük. Kart kullanımı da öyle.

Evet haklısınız lakin, Apex HDD üzerinde problem yaratmayan bir oyun. 10100F de zaten 65W TDP'si olan bir işlemci. Çamura bulasanız dahi ısınma yapmayacak bir işlemci :D O yüzden buradaki problem RAM'in bantgenişliği yüzünden darboğaz yapiyor diyebiliriz.

Zaten o yüzden HDD'yi söylemedim ilk başta. Olsun düşük sıcaklık her zaman iyidir değil mi? :D

Evet haklısınız lakin, Apex HDD üzerinde problem yaratmayan bir oyun. 10100F de zaten 65W TDP'si olan bir işlemci. Çamura bulasanız dahi ısınma yapmayacak bir işlemci :D o yüzden buradaki problem RAM'in bantgenişliği yüzünden darboğaz yapiyor diyebiliriz.

FPS 75 sabit.

Yeni konular

Geri
Yukarı