Çözüldü i5 7400 Sistem Apex Legends aralıklarla FPS düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

veant

Femtopat
Daha fazla  
Normalde sabit 100 FPS alıyorum fakat her 5 dakikada bir FPS 30'a düşüyor ve yaklaşık 1 dakika sürüyor. Tüm sürücüler güncel, V-Sync açmayı denedim, oyun ayarlarını düşürdüm durum halen aynı. Afterburner ile değerleri kontrol ettiğimde ise sorun yok iken GPU kullanım değeri %100, CPU kullanım değeri %30~50 arası. FPS düşüşü yaşandığında CPU kullanımı %15'e düşüyor. CPU sıcaklığını ise en yüksek 65C gördüm.

sistem özelliklerim;
İşletim sistemi: Windows 10 64 Bit.
İşlemci: Intel Core i5 7400.
Anakart: MSI B250M Pro-VDH
Ekran kartı: AMD RX470 4 GB.
RAM: 16 GB(8x2) 3000MHz.

video ayarlarım;
1.PNG

Afterburner değerleri;
2.PNG

Son düzenleme:
Çözüm
Sorunu çözdüm sanırım ekran kartım fazla ısındığından ekran kartı MHz değerini 300'e düşürüyor. AMD yazılımından Performance > Tuning kısmına Apex Legends için profil ekledim, Tuning kontrolü manuel yapıp birkaç değişiklik yaptım.
Yaptığım değişiklikler;
-GPU Tuning bölümündeki Advanced Control özelliğini açıp min MHz (1100) ayarladım.
-Fan Tuning bölümünde ince ayar yaptım belirli sıcaklıkta fanların hangi hızda çalışacağını ayarlayabiliyorsunuz. Oyunda sıcaklık 75-85C oluyordu, bu sıcaklıklarda fan daha hızlı çalışacak şekilde ayarladım.

Bunları yaptıktan sonra bu sorunla daha karşılaşmadım, yardım etmeye çalışanlara teşekkür ederim.
Sorunu çözdüm sanırım ekran kartım fazla ısındığından ekran kartı MHz değerini 300'e düşürüyor. AMD yazılımından Performance > Tuning kısmına Apex Legends için profil ekledim, Tuning kontrolü manuel yapıp birkaç değişiklik yaptım.
Yaptığım değişiklikler;
-GPU Tuning bölümündeki Advanced Control özelliğini açıp min MHz (1100) ayarladım.
-Fan Tuning bölümünde ince ayar yaptım belirli sıcaklıkta fanların hangi hızda çalışacağını ayarlayabiliyorsunuz. Oyunda sıcaklık 75-85C oluyordu, bu sıcaklıklarda fan daha hızlı çalışacak şekilde ayarladım.

Bunları yaptıktan sonra bu sorunla daha karşılaşmadım, yardım etmeye çalışanlara teşekkür ederim.

Artı -1 Eksi
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı