10100F RX6400 sistemde FPS düşüşleri oluyor

Hangi sürücüyü kullanıyorsun? Ben RX 6500 ile 22.9.1'de drop yiyordum, silip 22.5.1 kurdum sorun düzeldi.

Onda da sorun değişmedi.

Büyük ihtimalle HDD veya RAM'den dolayı kaynaklanıyor. İlk HDD'den SSD'ye ya da 8x1 RAM'den 8x2 RAM'e geçiş yapın. Sizin yerinizde olsam RAM alırdım çünkü artık 8 GB RAM yeni nesil oyunlara yetmediği için büyük ihtimal ondan kaynaklanıyordur.

Farklı forumlarda RAM'i çift yollu yapmak yaramamış ki benim FPS'im düşük değil. Forza 4 gibi bir oyunda yüksek ayarlarda PCI-e 3.0 da 80-90 FPS veriyor ama anlık 30-40 droplara çok fazla düşüyor.

i3-10100F nasıl RX 6400'ü besleyemesin?

PCI-e 4.0'ı desteklemiyor işlemci maalesef ekran kartının ttam performansıda 4.0 da ben 3.0 da sıkıntı yarattığını dğşğnerek işlemci değişirse sorunun gideceğini düşündüm. Sistemi haftabaşı toplamıştım zaten ama emin olmak için buraya yazdım.

Son düzenleme:
Onda da sorun değişmedi.

Farklı forumlarda RAM'i çift yollu yapmak yaramamış ki benim FPS'im düşük değil. Forza 4 gibi bir oyunda yüksek ayarlarda PCI-e 3.0 da 80-90 FPS veriyor ama anlık 30-40 droplara çok fazla düşüyor.
Hocam bir sürü neden olabilir drop için. Benim önerim RAM değişimidir fakat anakarttan dolayı kaynaklanıyor olabilir ya HDD ya da driver bilemeyiz kesin olarak. Tanıdık bir bilgisayarcı falan varsa ödünç parça alıp deneyebilirsiniz kendiniz para ödemeden.

Hocam bir sürü neden olabilir drop için. Benim önerim RAM değişi midir fakat anakarttan dolayı kaynaklanıyor olabilir ya HDD ya da driver bilemeyiz kesin olarak. Tanıdık bir bilgisayarcı falan varsa ödünç parça alıp deneyebilirsiniz kendiniz para ödemeden.

Yok maalesef. İki-üç tane driver denedim sonuç aynı. Çift kanallı RAM bana sadece FPS artışı sağlar tek kanallı RAM'de 100 FPS alacağıma 80 FPS ile sabit oynamam gerekir ki YouTube üzerinden aynı sisteme sahip insanlara baktığımda gayet sıkıntısız oynuyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı